Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire nehéz egyedül 2...

Mennyire nehéz egyedül 2 kisgyereket 2 ev korkülönbséggel nevelni segítség (nagyszülők, testvérek stb.) nélkül?

Figyelt kérdés
Férjem egész nap munkában van, úgyhogy én vagyok egyedül a 8 hónapos kislányommal. Szeretnénk még egy babát, viszont most külföldön lakunk és itt nincsenek rokonok és barátok. Nem tudjuk eldönteni, hogy második babánál hazaköltözzünk-e a segítség miatt vagy sem. Pl. ha a kisbaba beteg, viszitek a 2-3 éves kislányotokat is orvoshoz, ha nem tudjátok hol hagyni? Stb.
2021. aug. 9. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon nehéz.

Vagy költözzetek haza, vagy ott tegyetek szert megbízható bébisziterre. De olyat biztos nagyon nehéz találni, akinek reggel 7-kor telefonálsz, hogy éjjel hányt a gyerek, 10-re vinnéd a gyerekorvoshoz, addigra jöjjön ide, hogy a másikra vigyázzon. Ilyet leginkább csak egy nagyszülő tesz meg az unokáiért.

Nálunk ilyenek a szüleim, és szükség is volt a rugalmasságukra. Pedig ha minden kötél szakadt volna, még én (apa) is el tudtam volna kéredzkedni munkából.

Az egészséges gyereket is vinni az orvosi rendelőbe, és egy egészségessel és egy beteggel végigvárni a rendelést, közben reménykedni, hogy az egészséges nem szed össze valamit, az nagyon nehéz dolog. Ezt el kéne kerülni. Igaz, most a pandémia miatt általános lett a távdiagnózis, időre hívják azokat, akiket mégis megvizsgálnak, és emiatt eleve kevesebben vannak a váróteremben, és rövidebb ideig is kell várni. Mindezt 25-30 éve be lehetett volna vezetni, amikor a vezetékes (nem a mobil!) telefonok gyakorivá váltak.

2021. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk kezdésnek a férjed ne legyen egész nap munkában. Sértő lesz, amit mondok, de nagyon megérte külföldre menni, ha egész nap robotolni kell és egyes egyedül vagy, most még csak egy gyerekre, de már szinte kanyarban a második. Egy menjetek haza, ahol van segítség, vagy a férjed változtasson a munkáján, hiszen a gyereknevelés ugyanúgy az ő dolga is. Arról nem is beszélve, hogy ő is könnyen szeretne 2. gyereket, hogy ha nem neki kell foglalkozni egyikkel sem, mert köszönte szépen, ő elment dolgozni.
2021. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kettes anélkül hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mi miért van, ne alkoss véleményt. Te nem tudod a mi hátterünket , nem ismered az életünket, úgyhogy ebbe ne menjünk bele és nem is ez a kérdés. Örülnék ha véleményalkotás nélkül a kérdésemre kapnék választ!
2021. aug. 9. 10:48
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem vészes. Bár mi közel lakunk anyukámékhoz, de 2 kicsi gyereket nem lehet nonstop lepasszolni. 13 hónap van a nagyok között, egyedül akkor kellett segítség, amikor született a kicsi, de ha nem ragaszkodtunk volna az apás szüléshez, akkor az sem lett volna szükséges. Dokihoz mindig is együtt mentünk a férjemmel, azokon a napokon home office-ban van és csúsztatja azt az 1-2 órát, így vagy ő viszi el a gyereket, vagy megyünk együtt, de csak egy felnőtt-egy gyerek megy be. Azóta mi dupláztunk, most 6, 5, 2 és 1 évesek a gyerekek. Nem mondom, hogy életem legkipihentebb időszaka, de sosem bántam meg őket.
2021. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz. Az egyik lelép a kismotorral, míg a másikat tolod a kocsiban. Egyszerre kell pelenkázni őket és biztos akkor, ha már egy óra tökölés elindulnátok és mindkettőn kezeslábas van. Amíg szoptatod, altatod a kicsit, a nagyobb életveszélybe sodorja magát vagy csak összefirkálja a falat... stb. Úgyhogy szerintem az a legkevesebb, hogy hányan mentek az orvoshoz. De túl lehet élni.
2021. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

2 gyerekünk van kis korkülönbséggel és nincs nagyszülő, nincs testvér, VISZONT a férjem nem dolgozik éjjel-nappal, így egyéb segítség nem is hiányzik.

Megoldunk mindent ketten.


"egy egészségessel és egy beteggel végigvárni a rendelést, közben reménykedni, hogy az egészséges nem szed össze valamit,"

Ha az egyik gyerek beteg, 99 %, hogy a másik is elkapja még otthon. Nem kell ehhez elvinni a rendelőbe, úgyhogy ez nem para.

A pandémia egyébként javított is ezen, mert csak időpontra lehet menni, így nem találkozunk senkivel.

2021. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Mem az orvoshoz menés a legnehezebb. Annál pl sokkal rosszabb h te vagy beteg. Vagy mikor a kicsi hasfájos ordít fél éjszaka, a nagyobb nem tud alduni. Vagy pl nappal ordit , de közben a másikat is elkell látnod, egy 2 éves gyerek nem önálló. Közlekedni, öltöztetni, vásárolni stb. Az elején baromi nehéz, amíg a nagyobb óvodába nem megy, akkor könnyebb kicsit.

Én hazaköltöznék . Főleg ha megtehetitek. Nehez most elképzelned, de van hogy az is baromira nagy segítség tud lenni ha valaki 1 órát ott van veletek, vagy nem egyedül kell a 2 beteg gyereket ellátni.

Persze mindig vannak olyan anyák akik könnyedén birkóznak meg több gyerekkel is. Neked még pici, nem tudod igazán még milyen egy 1,5-2,5-3 éves dacossal.

2021. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,elgondolkodtatóak és átgondoljuk a férjemmel. Sokat segítettetek, köszönöm szépen nektek!
2021. aug. 9. 14:54
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk 24 hónap van köztük. Nagyszülők egyik oldalról nem élnek, másik oldalról még ötvenes éveikben, dolgoznak, ráadásul 50 km-re laknak. Férjem dolgozott reggeltől-estig, Pestre ingázik.


Fárasztó és sok lemondással jár, ismét veszítesz egy kicsit abból az énidőből, amit egy 2 éves mellett már sikerült megszerezni. Ismét beáll a napi 4-5 alvásos napirend, stb. Ugyanakkor lelkileg sokkal jobban viseltem, mint az elsőt, még benne voltam a babázásban, rutinos voltam, nem aggódtam felesleges dolgokon, tudtam mit kell ilyenkor elengedni, "nagyot" még nem kellett időre vinni oviba, stb.


Onnantól, hogy egy napirendre tudod őket hozni 15-18 hó környékén, sokkal kevésbé éreztem hektikusnak. Most 2 és 4 évesek, és eljátszanak, futnosnak fel-alá együtt, én nem bántam meg. Az igaz, hogy mire egyiknek véget ér a dackorszak, kezdődik a másiknak, mi most ebben vagyunk, de túléljük majd ezt is :D

2021. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
2esnek van igaza, keressen a férjed olyan munkat ahol napi 8 óránál nem dolgozik többet. Ha úgy nem jöttök ki, akkor felesleges kint lenni.
2021. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!