Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van, hogy annyi gonosz...

Miért van, hogy annyi gonosz embernek van okos és ügyes gyereke?

Figyelt kérdés

Vegyünk két embert:


"A" ember gátlástalan cégvezető. Ahol tud lop, csal, hazudik, gerinctelen, erőszakos.

A gyereke nagyon okos, hamar megtanul beszélni, szobatisztaságot, stb. Nagyon jól fejlődik.


"B" ember átlagos alkalmazott. Rengeteg dologról mondott le, hogy megteremtsen egy megfelelő otthont egy család számára. Dolgozott becsülettel, nem taposott át masokon.

Az ő gyereke megkésett beszédfejlődésű, szobatisztasággal sem áll sehogy, pedig már 100 módszert próbáltak, éves terén, stb is folyamatos vele a harc, hogy legyen fejlődés.


Miért ennyire igazságtalan az élet? :(



2021. aug. 15. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ a gyerek fejlődése attól, amit írtál. Még testvérek sem feltétlenül fejlődnek egyformán.
2021. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy valakit te gonosznak találsz, még lehet nagyon jó szülő. Én pl ismerek a leírásodnak az ellentétét is: a s3ggét kifordítja az illető mindenkiért, fogorvosként bármikor bárkit ellát, ha már rég vége a rendelési időnek, akkor is. Őt fel lehet állítani a vasárnapi ebéd, vagy a gyereke óvodai előadásáról is, az utolsó cigány kölke fontosabb, mint a sajátja. Őróla meg vannak a városi legendák, hogy milyen kiváló szakember, csak éppen a saját gyerekeit szó szerint a nagyszülők nevelik, még ott is laknak, mert reggel elmennek a szülők dolgozni és estére érnek haza.
2021. aug. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Mert A lehet, hogy gátlástalan és rosszindulatú, de az IQ-ja valószínűleg elég magas, és ez öröklődik.
2021. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az "A ember" nem fogja az orrodra kötni, ha gond van? Akár hazudik róla?

Vagy időben elviszi magán fejlesztésekre?


Amúgy szerintem nem függ össze. Az egyik gyerekem 2 évesen mondatokban beszélt, 2,5 évesen szobatiszta volt nappalra és éjjelre is. A másik gyerekem 3 éves kora után kezdett el beszélni és mindjárt 4 éves, de éjjel még viszonylag gyakran bepisil.


Én melyik kategóriába tartozom?

2021. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2: Nem ez volt a kérdés.


3: Ez jogos. Lehet "B" egy genetikai hulladék. Megérdemli, hogy a gyereke is defektes legyen. Minek csinálta?!


4: Nem ez volt a kérdés, hogy te mi vagy. Azt sem állítottam, hogy nincs más eset. De itt most két párhuzamos sorsról van szó...

2021. aug. 15. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszoló vagyok.

Meg lehet sértődni, de attól még igaz, hogy az IQ egyrészt nem áll egyenes arányban a jószívűséggel, másrészt öröklődik. Senki nem állította, hogy genetikai hulladék vagy attól, hogy A esetleg jobban szerepel nálad egy IQ teszten. A gyereke pedig nagy valószínűséggel éppen ezért szintén jobb eredményt fog produkálni, mint a tied.

Ez épp olyan, mint a magasság vagy a hajszín. Én pl.155 centi vagyok, a metrókapaszkodót sem érem fel, és nagy valószínűséggel a lányom se fogja. De ezen nem sértődöm meg, és nem hisztizek, hogy a metrótervezők engem meg a gyerekemet "hulladéknak" tartanak.

2021. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még az sem áll egyenes arányban az IQ-val, hogy ki milyen hamar tanul meg beszélni meg lesz szobatiszta. Nekem szerintem nagyon okosak a gyerekeim, mindkettő 3 évesen kezdett beszélni, az egyik meg még középsőben is bepisilt a délutáni alvásnál és irdatlan válogatósak voltak. Suliban meg kitűnők és sok mindenben tehetségesek. A másik meg, hogy nem csak az IQ fontos az élethez, az EQ inkább kell a boldogsághoz, jó emberi kapcsolatokhoz, jó párkapcsolathoz, hogy ki tudja fejezni magát és megértse a másikat. Hogy ki mennyit keres, az meg szintén nem mindig egyenes arányos azzal, mennyi papírt szerzett, hisz ma egy jó szaki sokszor többszörösét megkeresi mondjuk egy tanár fizetésének.
2021. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Először is lehet, hogy egy gyerek később tanul meg beszélni, ez még nem jelenti azt, hogy később az életben nem tud majd boldogulni. Lehet, hogy későn érő típus, és kiváló tanuló lesz a suliban.

Másodszor valóban nem tudhatod, hogy kinek milyen gondjai vannak otthon, nekem a fejlesztő pedagógus mondta, hogy nagyon sok orvos házaspár gyermeke járn hozzá. Szóval nekik is lehetnek gondjai.

Harmadszor meg igen, sajnos az élet nem igazságos.

2021. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én unokám az oviban tanult meg beszélni. Ennek nagyon egyszerű oka volt: látta, hogy otthon úgy is boldogul, ha mutogat, a szülők-nagyszūlők megértik azt is. Az oviban nem můkõdött ez a dolog, kénytelen volt megszólalni. A szūlei logopédushoz is elvitték, aki azt mondta, majd megszólal, ha lesz mondanivalója. Semmi hátránya nem lett abból, hogy három éves koráig nem beszélt. A szobatisztaságról: az egyik gyerekünk még hat éves korában is bepisilt, ha valami izgatta, idegesítette. A másik egy éves korára szobatiszta lett. Pedig ugyanazok nevelték mindkettőt, és mégis. Egy tapasztalatot azért szereztūnk: ha túl nagy elvárással vagyunk a gyerekeink felé, az nem tesz jót nekik, mert õrökösen feszengeni fognak, hátha nem felelnek meg az elvárásoknak.
2021. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne hasonlítgasd magad máshoz és a gyerekkel se tedd ezt, mert nagyon rossz irány. Eszembe nem jutott volna, hogy a gyerekemet egy másik gyerekhez mérjem majd párhuzamba állítsam a saját és a másik szülő életet és ebből vonjak le következtetést. Semmi köze a szülő egzisztenciájának ahhoz, hogy a gyerek milyen gyorsan lesz szobatiszta pl.
2021. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!