Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekek mellett milyen az...

Kisgyerekek mellett milyen az élet? Jut idő magatokra?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó apa kell hozzá, aki hazaérve nem tesped el a tévé+sör kombóban kiszolgáltatva magát. Sokkal könnyebb, hogy az apa részt vesz a gyermeknevelésben, megvannak a maga feladatai. Minden megbeszélés és jó szervezés kérdése. 2 éves lesz a lányom. Jó természetű gyerek, nem panaszkodom. Van mindenre időm, nem is értem miért riogattak azzal terhesség alatt, hogy hajat mosni, kávézni se tudok majd...
2021. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

2 éves a fiam.

Férjem reggel 6tól este 7ig munkában, hétfőtől szombatig.


Sosem volt olyan, hogy nem volt időm valamire. Minden nap a takarítás, főzés megvolt/van. Mellette bármikor a hajfestés, körömfestés is belefért. Kávé napi 2x...


Első naptól így van.

Csak jól kell szervezni, illetve egy olyan gyerek is kell hozzá 🙈


Max 6hét múlva jön a tesó, nem tudom utana is ekkora lesz e a szám 😅

2021. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
2-es, ne haragudj meg, de mindig kiv@ncsi voltam, mi értelme úgy gyereket vállalni, hogy apuka ennyit dolgozik? Kb. mintha nem is lenne otthon se férj, se apuka...
2021. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

5 éve vagyunk együtt, azóta igy dolgozik, és előre láthatólag még jópár évig így is marad.

Akkor mi sose vállaljunk gyereket?!


Este 7kor ittho van, a gyerek 10 elött nem alszik, bőven van idejük egymásra. Emellett ott a vasárnap, néha a szombat is.

Illetve nem az 52 hétből 52-n megy ez, nyilván vannak szabadabb napjai/hetei is.


Ahhoz, hogy a mai világban egyről a kettőre jusson az ember, segítség/hitel nélkül, azért keményen tenni kell sajnos...


40 éves korunkig meg nem fogunk várni, hogy minden meglegyen (ha egyáltalán addigra meglenne) és csak utana gyereket vállalni.

Vagy hitelekbe verni magunkat...


Nekünk jó, így azoktuk meg...

Nekem az lenne a furcsak, ha fél 3kor itthon lenne 🤷‍♀️


2es voltam.

2021. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
1 kisgyerekkel ?
2021. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Az 1-esnek van igaza, az apa hozzáállásán sok múlik. Nálunk 2 gyerek van, végig dolgoztam mellettük itthonról, ennek ellenére magamra is tudok időt szakítani. De ez csak azért van így, mert a férjemnek nem derogál adott esetben bevállalni a gyerekeket, sőt, akár a házimunkát is, amikor itthon van, hogy dolgozhassak, vagy épp bevonuljak egy órára a fürdőbe, elmenjek pár órára stb. Ha ő nem ilyen lenne, hát... Néha lenne 1-1 estém, amikor sikerül a gyerekeket időben lerakni, és esetleg fürödhetek nyugodtan kádban, és még egy filmet is megnézhetek.
2021. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre jut idő a két éves lányom mellett. Max nem pont akkor amikor szeretném. Elvetve akadnak rossz napjai mikor hozzá kell alkalmazkodni. Születése óta melegen iszom a kávét 😀
2021. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Hangos, fárasztó és nagyon vicces.

Jutni nem jut idő magamra. Inkább időt szakítok magamra. (Természetesen valaminek a rovására) Külön napi/heti rutin, hogy mikor foglalkozom magammal. De ha arra várnék, hogy maradjon idő magamra, akkor sose lenne.

2021. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
3 pici gyerek. Első mellet mindenre volt idő még unatkoztunk is ezért folyton kirándultunk. A másodiknál már nem unatkoztam , de volt idő mindenre bevontam Őket együtt takarítunk stb és ugyanúgy mentünk kirándulni csak most már nehezebb volt. 3.után összeomlottam kicsit (fizikailag) de ahogy kezdtem felépülni egyre jobban megy. 5 hós a kicsi és mindennap megyünk kirándulni 4-en és főzünk mosunk takarítunk. Délben leülök kávézni és megnézem a sorozatom. Este 8kor alvás van mindenkinek apával onnan kettesben vagyunk. Úgyhogy mindenre szakítunk időt azthiszem most ez egy jó állapot ( még lakkozok is:P). A neheze inkább az éjszakázás , de már megszoktam. Ja apa szegény fél6-5,6 ig dolgozik. De hazajön akkor átveszi a nagyobbakat én meg a babát és a vacsit rendezem. :)
2021. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerekkel és egy 8-17ig dolgozó, nem hulla fáradt apával eddigi 2 év álom volt.


Őszinte leszek, nekem pihenés volt ez a 2ev. Előtte 7 évet dolgoztam vezetői pozícióban, de sosem voltam olyan kipihent mint az elmúlt 1,5 évben.

Pici babás időszakon kívül minden tök jó volt :)


A multhéten kezdte a bölcsi beszoktatást én pedig megyek vissza dolgozni 6 órában + 2 l, 5 óra utazás,ugyhogy véget ér a jovilag :D

2021. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!