Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák, ti hogy...

Kedves Anyukák, ti hogy fogytatok le kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Sütni-főzni kell és nem éppen fogyókúrásakat eszik a családom. Rántott hús, fasírt, pizza, spagetti, rántásos levesek, lisztes főzelékek, fánk stb. Naponta ugye sokszor esznek kis adagokat, nincs kedvem magara főzni külön és még magam után újra pakolni, meg nehéz megállnom is hogy ne ugyanazt egyem. Próbáltam a kisadagokat is ezekből, de nem volt elég a fogyáshoz. Plus ott az egyéb lóti futi munka és a fáradtság. Főleg a kaján múlna a súlyom, de a magyaros ételek reform változatai nem ízlenek a családomnak. Ti hogy oldjátok megy a fogyást? 30 kg lenne és 40 éves vagyok.

2020. máj. 6. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Külön főzök magamnak, őket nem büntettem.a fogyis kosztal csak azért mert diétáztam.
2020. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Én ugy fogytam 26kilot hogy mindet ettem,csak kevesebbet.Napi 1000 kalória.Reggeli egy zsemle,ebéd épp amit főztem.Vacsora semmi.Csipsz,édesség,üdítőt,szintén nem.Ez ne legyen kifogás hogy nem akarsz külön főzni!
2020. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Esetetekben pedig csak az a megoldas h kulon fozol magadnak, egyszerre tobb adagot, fagyasztod.

Ha hust esznek, a koretet magadnal csereld ki zoldsegre.

Teszta, krumpli, rizs es kenyer, sutik elhagyasaval lehet a legtobbet elerni.


Nekem mindketszer paleo dieta segitett

amugy. Hus es zoldseg, sok folyadek es nem belecsipegetni fozes kozben az ovekebe.


En most babat varok, vmennyire most is "dietazok", de inkabb tapanyagra es vitaminra kihegyezve, mert amikor reggel pl csokis gabonapelyhet eszik a csalad tejjel, en naturjoghurt, alma, zabpehely, ha tesztat esznek, feleadagot szedek es kap a baba sult zoldsegeket, hidd el par perc alatt megsul a serpenyoben nehany odadobott kelbimbo, gomba, akarmi, meg csak nagyon mellette sem kell allni. A lenyeg h helyettesitsd a folos szenhidratokat olyannal ami tenyleg hasznosul.

Faradtsag majd mulik ha olvadnak rolad a kilok.

2020. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. máj. 6. 11:15
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Külön koszt és sport. Heti 2 nap a két gyerek a férjemé én pedig edzeni megyek.
2020. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a családot se ártana rászoktatni az egészségesebb étkezésre, mert attól, hogy nem mindenki hízik tőle, attól még nem jó, hogy kb. semmi vitamint, zöldséget, gyümölcsöt, rostot nem esztek...
2020. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a családod érdekében sem ártana egészségesebben étkezni.

Lisztes rántás helyett magával sűríteni, fánk helyett ananász....

30 kg túlsúly nem kevés és gondolom a családod is hasonló súlyban lehet.

Közös sport is jó ötlet lehet. Esetleg felkeresni egy dietetikust vagy személyi edzőt. Ők olyan étrendet és testmozgást alakítanak ki, ami személyre szabott.


Igazság szerint érdemben nehéz válaszolni, mert tudod is, hogy az étkezésen kell elsősorban változtatni.

2020. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Kevesebbet kell enni, és a napi ötszöri étkezés sem hülyeség. Nagyon sok kitartás kell, meg önkontroll. A köret kicserélése zöldségre, nagyon jó dolog.


Amúgy nekem a gyerekek pörgése mellett könnyű volt. Lefoglaltak, mjndig volt dolgom. Amíg nem voltak, sokkal hamarabb álltam neki csak úgy enni valamit. Ráadásul a gyerekek mindig vevőek a testmozgásra. Séta, rollerezés, görkori, bicikli, kutyasétáltatás, stb...

De egyébként járok edzeni is heti 3x. Amikor meg babakocsisak voltak, akkor adta magát, hogy rengeteget tudtunk sétálni.

Nekem a kevesebbet evés önmagában nem segített. Koplaltam, lement 10 kiló es ott megállt. Aztán áttértem arra amit fentebb írtam, és most már 57 kiló vagyok 175 cmhez. Sosem voltam ilyen vékony, gyerekek előtt sem, sőt!


Tovább már nem akarok fogyni és már könnyebb mert tudok többet is enni, mint a fogyásos időszakban. De persze csoki nincs minden nap, meg süti. De teljesen meg lehet szokni. Ha nem eszed, nem kívánod.

2020. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Első körben érdemes lenne kiszámolni a napi kalória igénye, és ehhez képest beállítási a fogyáshoz szükséges keretet.

Aztán főzéskor mérni a kajákat, számolni, mennyit ehetsz. A fogyáshoz kalóriadecifit kell.

Főzhetsz nyugodtan magyaros kajákat. Szinte mindent el lehet készíteni úgy, hogy diétásabb legyen. Kicsit kevesebb olaj, 20%-os tejföl helyett 12%-os.Fánkot Sütőben, olaj nélkül sütni.

2020. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Én a főttkaja tekintetében mindent eszek, csak kis adagokat. Elhagytam viszont a cukrot és a kenyeret.

Nekem 1 éves lányom van, naponta kétszer sétálunk, naponta 6-7 km-t. A gyerekek mennyire kicsik? Mehetnél velük bicajozni.

Mivel magatoknak főzöl simán kilehet magadnak cserélni bármilyen köretet párolt zöldségre, vagy barna rizsre.

2020. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!