Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtartanál olyan ismerőst,...

Megtartanál olyan ismerőst, barátot, havert, vagy esetleg rokont, aki szerint rossz anya vagy és ezért problémás a gyereked?

Figyelt kérdés
Mert egyedül neveled. Kb 10 percet látta a gyereket egész életében, azt is évekkel ezelőtt, de évek óta mondogatja, ha a nehézségekről beszélsz, hogy nem autista és adhds(a pszichiáter szerint az, de nem mindegyik szerint, van diagnózis, másnál viszont csak adhd van a papíron diagnózisként), szerinte adhd nincs is egyébként.. csak nincs előtte férfi minta, és te egyedül nem tudod rendesen nevelni(nem mondja, csak sugallja). Férfi nyilván. Nem orvos, semmi hasonló jellegű képzettsége nincs.
2021. aug. 26. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Kell a fenének az ilyen ellenség.
2021. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%
Mondjuk lehet, hogy igaza van.
2021. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2es azt mondod, hogy a gyereknek lehetnek nagyon erős furcsa dolgai, lemaradásai, mert nem neveli valaki más, akinek más van a gatyájában mint nekem? Vagy azért, mert nem elég szőrös az állam?


Polcot fúrok, glettelek, lámpát kötök be, egész nap a gyerekkel vagyok, rengeteg programra járunk és rám szoktak szólni, hogy túl szigorú vagyok vele/vagy túl engedékeny, attól függ ugye ki látja a dolgokat:). Vagyok annyira férfias, mint bármelyik férfi, és vagyok annyira nőies, mint bármelyik nő. Egyszerre birkózok a gyerekkel játékból és ácsolom össze a bababútorát vele együtt vésővel meg sniccerrel, vagy parancsolok rá, hogy jöjjön haza a játszóról(és elsőre jön), miközben sminkben vagyok, és puszilgatom a bibist az ujján és dédelgetem, becézgetem.. Egyiket sem azért teszem, mert nő, vagy férfi vagyok, hanem szerintem minden embernek vannak "nőies" és "férfias" tulajdonságai, amit meg kell csinálni meg egyszerűen meg kell csinálni.

2021. aug. 26. 19:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha kifejtenéd, tényleg érdekel! Azt az egyet elfogadom, hogy nem lát kapcsolati mintát, de egyrészt kicsi, nem érintik a párkapcsolatok(bár egy évig volt egy fiú szerelme az oviban és cukik voltak), másrészt pedig amennyi ember van rossz házasságban(én egy jót sem tudok), sehol nem látni jó kapcsolati mintát! Meg amúgyis, nem korlátozódik le nemekre egyik dolga sem! Vagy gondolod mondjuk jobban megenné az ételeket, ha férfi szól neki, mert az máshogy néz ki?(egyébként nem, próbálta több rokon is etetni annakidején, férfi is)
2021. aug. 26. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem tartanám vele a kapcsolatot.

Egyik gyerekem ép értelmű autista, az összes ilyen embert úgy távolítottam el az életünkből, mint egy gennycsomót a sebből. Semmi vita, semmi magyarázkodás, semmi meggyőzés, ott az ajtó. Szerencsére nem volt sok, a rokonságunk és a barátaink belelátnak az életünkbe, tudják hogyan nevelünk gyereket.

2021. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted attól jó anya valaki, hogy apa- és anyaszerepet is ellát??? Ettől még lehetsz bűn rossz szülő.
2021. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, hogy gondolod, bár szerintem egy anya és egy apa szerep magába foglalja, hogy mindkettő jó, hisz ellátja a szerepet..!.. Aki rossz szülő, az nem tudja ellátni az egyik szerepet(anyát vagy apát), attól rossz szülő.. tehát aki két szerepet is ellát, az csak jó szülő lehet.


Egyébként szívesen végigmennék ezeken a vonalakon is, de látod, kiemeltem miket csinálok, nem tudtam le "szerepekkel", szerintem fontos, mi mit foglal magába, hogy a szerepek mit takarnak.. Játszom a gyerekkel, gondoskodom róla, meghallgatom, tanácsot adok, puszilgatom, gyakorlok vele, megnevettetem, társaságot teremtek neki, előnyös tiszta ápolt külseje van, sok érdekes dolgot tanítok neki, magyarázok a környezetéről és minden lehetősége megvan arra, hogy megvalósíthassa önmagát. Jó hangulatúak a napjaink. Ja, mivel csak ez fontos jelenleg az életben, ezért büszke vagyok arra, ahogy vele bánok. Nincs munkám mellette, mert nincs rá időm, keveset találkozok a barátaimmal, akikből már kevés van, nincs párkapcsolatom(bár ismerkedek), a hobbimat pedig kiélem nagyritkán, de az nem túl fontos..


Ismerős pont abban látja a bajt, hogy nincs előtte férfi, szóval igen, szerintem fontos, hogy mit nyújthat egy férfi, amit én nem tudok nyújtani a gyereknek(aminek nincs köze a párkapcsolatokhoz) apa szerepben! Ami egyébként szerintem nettó marhaság, mert nem hiszek a férfias férfiakban és nőies nőkben.. emberekben hiszek, kevert tulajdonságokkal, ahogy nálam is van, hetero nőként rendelkezek annyi férfias tulajdonsággal, mint bármelyik apa, egyeséknél többel is. És ettől sem ők nem lesznek kevésbé apák, sem én nem leszek kevésbé nő! Ja és a villanyszerelést kifejezetten élvezem, de glettelni muszáj volt. Birkózni is szeretek a gyerekkel, meg bútorokat készíteni is, ráparancsolni annyira nem. Puszilgatni, megcsinálni a haját, ruhákat válogatni, főzni neki szeretek, de vasalni rá, takarítani nem és a gügyögés sem a kedvencem.. Tehát ezek nem kötelezően felvett dolgok, hanem a személyiségem részei, érdeklődési körömbe esnek..


Mindegy, jó 10 éve ismerem, hát most ennyi lesz. Nem baj, az emberek változnak.

2021. aug. 26. 20:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoznék vele és nem is agyalnék ezen ennyit, jó sok időd van, hogy ennyit tudsz gépelni.
2021. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Inkább gyorsan gépelek:) Gyerek már 19:30óta ágyban.
2021. aug. 26. 21:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyen a gyerek, mindig van és lesz is olyan valaki a környezetedben, aki megmondja, hogy miért van elb@szva a nevelése.
2021. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!