Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2 év körüli gyerek is fél...

Más 2 év körüli gyerek is fél a porszívótól?

Figyelt kérdés
Korábban sem volt a kedvence,de nem zavarta, ha porszívóztam, egy ideje ha csak mondom, hogy porszívózni szeretnék, azonnal sírni kezd.
2021. szept. 2. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én fiam kéri hogy kapcsoljam be és porszívózik
2021. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

A lányom volt ilyen. Olyan 1,5 éves koráig elviselte, de onnantól addig üvöltött, még ment a gép. Őt mindig is zavarta, de nem csak a porszívó, a turmix, fúró stb is.

Úgy 3-4 évesen azt mondta h neki fáj ez a hang.

Túlhallásos.

2021. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ha bekapcsolom a porszívót kiveszi a kezemből és segít 🤷‍♀️
2021. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Más hangok nem zavarják, csak ez porszívó nem tetszik neki 🤷‍♀️
2021. szept. 2. 11:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2,5 éves. Korábban soha nem félt semmi zaj forrástól, simán lehetett porszívózni mellette, sőt ő akart. Aztán kb pár hónapja nem igazán szereti, kissé fél tőle. Nem üvölt, sír, inkább elmenekül előle. A turmixgéppel is így vagyunk. Fogalmam sincs, ez mitől van. Anyósoméknák robot porszívó van, attól is fél, felmászik a kanapéra inkább. Sőt, van egy séta golyója, amit most a kisöccse megörökölt és attól is fél, kéri, hogy kapcsoljam ki. Én sem értem, mi változott, lehet, vki korral járó idegrendszeri fejlődés?
2021. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet, hogy érzékeny a hallásuk, és elviselhetetlen számukra a hangosabb dolog?

Gyerekként én is utáltam a porszívót, sokszor füldugóval porszívóztam

2021. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő.


1 éves koráig sírt tőle, most még nincs 1,5 éves és tolja utánam, segít. Mondjuk vettünk egy halkabbat.


Meg ha végeztem, odaszalad a konnektorhoz, és kihúzza (nem engedem egyébként a konnektorral való játszást, de gondoltam nem teszem csábítóvá azzal hogy megtiltom) utána elkísér az ajtóhoz ami mögött tároljuk a porszívót.


Volt egy időszak, amikor sírt mert eltettem, most már tudja, hogy segít, utána elteszem, nincs miért sírni, majd holnap játszunk újra.

2021. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A kisfiamat más zajos dolgok (turmix, kávédaráló, fúró), nem zavarja, csak a porszívót nem szereti. Kb 1 hónapja sír, ha csak a kezembe veszem, vagy mondom, hogy szeretnék porszívózni 🤷‍♀️

Az jutott eszembe, hogy egyszer abba kellett hagynia a játékot, mert sajnos máskor nem tudtam porszívózni, akkor sírt először, lehet, hogy emiatt lenne? 🤔

2021. szept. 2. 13:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hangos és mozog és végülis veszélyes a földön lévő holmikra nézve. Én megértem, hogy fél.


A többi dolog olyan, amit mondtál, azok a helyükön vannak és adnak valamit a zörgés után. Innit, ennit, valami klassz vagy szép holmit. A porszívó semmit, csak zavargást kelt.

2021. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy segítsen tologatni. Hátha megetszik neki.
2021. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!