Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek mennyire normális dolgok?...

Ezek mennyire normális dolgok? Nem volt még más példa az életemben, max a saját gyerekkorom arra meg nem emlékszem, de mostohalányomnak van pár idegesítő dolga, amikkel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, lehet valami gond a fejében?

Figyelt kérdés

Nos nem sorrendben, de ezek a dolgok lassan az örületbe kergetnek, hiábo mondjuk el neki az anyjával milliomodszor is, semmi hatása...

1. Cipő levétele q nappali kellős közepén, majd otthagyja...

Mikor iskolából jön haza akkor cipő le, táska le, és otthagy mindent... télen még a kabátját is...

2. Ha eszik a monitor előtt, minden ételmaradékot begyűr a monitor alá... az almacsutkától a csokipapírig mindent aztan otthagyja...

3. Wc kefét nem hajlandó használni... legrosszabb, hogy wc utan úgy rohan, hogy saját elmondása szerint észre sem veszi, hogy csíkos a wc...

4. Kézmosás egyenlő egy lögyböléssel... fogmosás is kb 10másodperc.

5. Szarosak a bugyijai, nem törli ki rendesen.

6. Nem fesülködik meg soha, ezért mindig totál összecsomósodik a haja és mikor az anyja órákon át kifésüli ordít mint egy faba szorult...

7. Ez számomra a lehető legidegesítőbb, lett egy kutyánk ők akarták... és egyszerűen nem hajlandó kivinni... most nyáriszünet volt, habodaszarik mellé az a szerencsétlen kutya, és én csak 6óra múlva érek haza, akkor 6órán át ül a kutyaszar mellett a számítógép előtt ugy hogy mikor kérdőrevonom, meg képes és közli, jogy őt nem zavarta.


12éves...

Igen ezek nagyrésze tűnhet úgy, hogy nem neveljük nem foglalkozunk vele... pedig nem... minden áldott nap elmondjuk neki mindet... felvetetjük vele a cipőjét, kabátját, helyére vitetjúk... összeszedetem vele a kakit... az anyja sokszor sírva mutatja neki a bugyiját, hogy illene már kitörölnie rendesen... minden nap elmondjuk, hogy reggel este fésülködjön, kettőt ránt a hajkefével és szerinte kész... minden nap összeszedetjük vele a szanaszét hagyott almacsutkát, szemetet... mégis minden nap újból és ujból eljátsza ezeket... mikor elgurul a gyógyszerem vagy páromnak és leordítjuk a fejét, megvonja a vállát és közli:

Hmmm, nekem mindegy... és faképnel hagy...



2021. szept. 1. 10:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Ez vagy kamu, vagy nagy baj van fejbe... nem csak a lánynál....
2021. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem kamu sajnos.
2021. szept. 1. 10:27
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Hát itt van baj bőven, de én is ismertem ilyen lányt, 14 évesen az anyja elvitte dokihoz, mert már nem bírta. Hasonlók voltak ott is, sz@ros bugyi, igénytelenség stb. Kiderült, hogy volt valami baja, nem durva fogyatékosság de nem volt mindne rendbe a fejébe.
2021. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
Miért kell mindenre egyből azt írni, hogy kamu? Sok mai gyerek életképtelen. Én simán elhiszem, amiket a kérdező írt. Egyébként nekem van egy olyan gyerek ismerősöm aki öklendezik és undorodik a saját szagától nagydolog után és ez miatt annyira siet a törléssel, hogy a fele ott marad, aztán egész nap vakarja a fenekét a bugyin keresztül, mert viszket neki. Így simán kakás lesz a bugyi.
2021. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

És mi a "büntetése" ? Mert a kiabálás nem sokat ér.

Pl. Ha nincs rend, nincs számítógépezés.

Ha nem figyel és kakis wc, akkor nincs gépezés, amíg az egész fürdőt nem takarítja ki.

Vegyetek nedves törlőt és használja. Ha akkor is szaros marad a bugyija, vigyétek orvoshoz, lehet, hogy rosszul záródik a záróizma.

Fésülködés 12 éves korában, már az ő dolga. De a rövid haj sokmindent megold. Szóval irány a fodrász.


Az én 3 és 5 éves gyerekem csinált, de már ők is megtanulták, hogy amíg nem szedik össze a cuccaikat vagy a piszkukat, akkor nincs játék vagy tv.


Anyuka kicsit megkésve, de kezdje el nevelni a gyerekét.

2021. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Számítógép/telefon megvonás az egyetlen egy büntetés, de olyankor meg nekiáll olvasni, konkrétan 600oldalas könyvet kipörget 2-3nap alatt... ugyhogy az semnigazi büntetés mar... sokszor legszívesebben bezarnám egy sötet szobába... mert különben folyamatosan flow-ban van.
2021. szept. 1. 10:45
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ne hagyjátok, hogy szórakozzon.

Legyetek tökösek. Kiadjátok feladatnak, hogy megcsinálja, amit kell. Ha nem, akkor nincs semmi. Üljön a kupiban és nézze.

Az a baj, hogy már 12 éves, nehéz büntetni. És a bünti nem is megoldás. Eddig is ilyen volt?


Suliban nem szólják meg, hogy igénytelen? Esetleg az ofő is beszélgetne vele. Hátha.

Nehéz ügy, mert megalázni sem kellene, de hagyni sem.

2021. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Suliban ő a "legmenőbb" csaj... nem ő mondja, hanem aznosztálytársai... már volt, hogy puhatolóztam náluk ki mit gondol róla, hátha ezzel lehetne jöbb belatásra téríteni...

Jegyei amúgy jók, tragédiaként éli meg a 4est is...

Mindig ilyen volt igen, de nem ilyen fokozaton... régen úgy csinált mint aki megérti, és akkor 1-2-3 hétre oda is figyelt a dolgaira, de aztan mindig visszatért ezekhez a dolgokhoz... mostanában megtanulta a leszarom kifejezést, és mindenre az a válasza...

1het teljes számítógép elvonás - leszarom

Fésülködj meg - leszarom

Feküdj le aludni (22óra körül) leszarom...

Már nincs szexuális életünk párommal, mert ejfélig nem lehet egyszerűen mit csinállni, ha elveszem a telefont, akkor bejön a dzobámkba és néz... vagy megrosszabb addig könyörög míg el nem gurul párom gyógyszere és el nemnkezd ordítani vele... én meg párnával a fülemen nagynehezen elaltatom magam...

Saját gyerekem lenne rég felpofoztam volna... azt ugye manapság nem szabad... de mikor befogadtam őket megfogadtam magamnak, hogy olyen nem lesz soha, ezért menekültek el az apjától... de néha már nehéz türtőztetni magam... nemrég egy éjszakai orditozásuk alkalmával mikor még nem akart lefeküdni aludni éjfélkot, dühömben valami fura önkívületi dühroham alatt szétvertem a bejárati ajtónkat... szörnyű ez a tehetettlenség érzés, és hogy napról napra hülyébb a gyerek.

2021. szept. 1. 11:14
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Mondd meg a párodnak, hogy vagy elviszi szakemberhez vagy fel is út, le is út.
2021. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Olyan a lány, mint 10-ből 9 felnőtt férfi, szóval semmi különös. ;)

Majd ha egy kicsit nagyobb lesz, vélhetőleg kevésbé lesz igénytelen.

Barátnőm húga 13 évesen simán a szobája közén hagyta a véres betétet, és ha nem fésülte volna még akkor is az óvónő anyja, ő is kócos fejjel járt volna. Azóta felnőtt és határozottan dekoratív nő.

2021. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!