Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire akaratos a gyereketek?

Mennyire akaratos a gyereketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisgyerekes anyukákat kérdeznék akinek már 1,5 éves a gyereke vagy idősebb is.

1,5 évesen miket mondott már a gyereketek? Mennyire tudta megértetni magát vagy kommunikálni egymással? Mennyire értette amit mondok neki, ill. mennyit ellenkezett, vagy dacolt és hogyan?

Az én 1,5 éves fiam, nagyon sok szót tud már, tudatosan használja a legtöbbet és kb 1 hónapja elkezdett mindenre nemet mondani. Vagyis nem mindenre, direkt kipróbáltam, hogy ha olyat kérdezek amit tudom, hogy nem szeret pl. öltözés, ppelenkázás meg ilyenek, akkor mit mond. És mindig csak arra mondja, hogy nem amit nem szeret. Plusz olyan hisztiket szokott csapni, hogy csak nézek. Toporzékol, visít, van, hogy addig hergeli magát amíg hány. Más is volt így ezzel? Nem korai még ez a dac korszak?



2021. szept. 2. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem ilyesmi nem volt. Most két és fél éves, szokta mondani hogy nem amikor nem akar valamit de nemszokott hisztizni. A pelenkázas volt necces dolog ott volt bőgés meg ilyenek de több mint fél éve szobatiszta így az is megoldódott.
2021. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazi dackorszak, de már szembesül a korlátokkal és sehogy sem képes kezelni. Türelemmel, következetességgel viszont nagyjából te tudod kezelni.

Igen, tudnak ilyen kicsiként is ellenkezni, ez van, eltart ez még egy darabig. :)

2021. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára másfél éves a kisfiam, nagyon akaratos már úgy 1 éves kora óta. Általában én mondom neki, ha valamit nem szabad, és egyből rávágja, hogy de. Amúgy nincs sok szava kb. 10 db. Képes ordítani, sikítani, hisztizni, ha valamit nem kap meg, nem szabad, nem ér el vagy valami nem sikerül neki. Hányásig még nem üvöltött szerencsére.
2021. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

2es igen azt sejtem 😅 csak nem gondoltam, hogy ilyen hamar bekövetkezik.

3as az enyém kb ugyan ez, csak hányásig viszi. De kicsit megnyugtat, hogy nem csak az én gyerekem ilyen.

2021. szept. 2. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
2 éves lesz. Nem volt még ilyen, amit írsz. Nyugodt, kiegyensúlyozott kislány, eddig még. A környezetünkben sok babát ismerek, akiknél van erős akaratosság, hiszti, nekünk ez ismeretlen dolog. Nem dicsekvésből írtam, csak válaszoltam a kérdésre. Persze vannak nehezebb napjaink, de akkor csak nyűgösködik, bújik, mert fáradt/beteg.
2021. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Köszönöm nem vettem negatívan. Egyébként az én fiam is, tündér bogyó tud lenni. Sokszor mondta is a védőnő, hogy látja, hogy jó kedélyű. Ezek a hisztik nem 0-24ben mennek, de ha valami nem tetszik neki akkor elszabadul a pokol rendesen. Utánna úgy játszik tovább mintha mi se történt volna.
2021. szept. 2. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ooohh ez még semmi..


Majd 2,5 évesen.


Brutális🙈


A kisebbik most 1,5 elöre félek... már most

“Hagyjá’ “

És eldobja magát.

Fiú, de akkora drámakirálynő.


A nagy.. addig akar valamit amig nem engeded, ha lehet, akkor màr nem is akarja... de persze érzéke van, ha valamire csak amiatt mondasz nemet, hogy akkor majd nem akarja, annàl nem jön be.

Ő már elég nagy, hogy keresztbetegyen neked..

Tehát megfésülöd a haját gumi stb, ruha rajta..

Mire megcsinálod a kicsit addigra minden offos.. ha fordítva akarod, akkor eleohangál.


És nem.. pàr hónapja nem volt ilyen.

Fegyelmezett, normális segítőkész gyerek volt. Akire rászóltál azt csinálta, amit mondtál.. vagy úgy csinálta..

2021. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Durva 😅 az én fiam csak azt mondja, nem de olyan halálos nyugalommal, hogy majdnem tudomásul veszem, hogy nem. 😂 De utánna 2. 3. Ellenkezésre már jön a hiszti és az brutális. Nem tudom, hogy ennél még hova lessz rosszabb de az kegyetlen lesz úgy érzem ha még a jelenlegi helyzet is eldurvul. 😳
2021. szept. 2. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is 1,5 évesen kezdődött ez a nemnem, bármit mondok nem. 4 hónapja tart. Nem vészes egyelőre, mivel hamar rájött ha nemet mond pl a túrórudira, akkor tényleg nem kapja meg hiába ordít. Így sokszor már az igen is játszik. Pláne ha elmondom neki, hogy "utoljára kérdezem, utána elteszem, vagy nem lesz ezmegaz".

Amit meg muszáj, pl. fogni a kezem az úton, ott elmondom neki hogy itt ez van mert jönnek az autók, majd ha a járdára érünk mehet egyedül. Megszokta, már esetleg csak egyet visít ilyenkor. Kezdetben óriási hiszti volt, ezt elhagyta. Vagy pelenkázasnál is elmondom hogy ez van, választhat mintát, utána mehet a dolgára. Minden másnál is elmondom hogy miért muszáj, mi fog történni, és utána mi lesz.Mindig megdícsérem ha első alkalomra szót fogad.

Nagyon jófej kiscsaj, iszonyú makacs, de a következetességet megérti.

Én nagyon kevésszer mondom neki hogy nem, nemszabad, tényleg csak arra ami veszélyes vagy nagyon nem. Inkább azt mondom mit csináljon helyette, vagy az adott dologgal. Ez látom hogy egyelőre bevált, majd meglátjuk később.

2021. szept. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!