Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen társas (vagy hasonló...

Milyen társas (vagy hasonló fejlesztésre is alkalmas) játékot ajánlanál egy 6 évesnek?

Figyelt kérdés

Játékötleteket keresek.


6 éves fiú, okos, de kicsit le van maradva a kortársaitól.


Nem társasozott sosem, kártyázni, memóriázni, kirakózni sem szeret. Rajzolás, festés, színezés nem érdekli. Gyurma határeset, de egyáltalán nem kreatív, nem igazán tud vele mit kezdeni.

Könyveket nem szereti, azt sem, ha olvasnak neki.

Lego nem hagyja hidegen, de magától nem tud/akar építeni, max autót, de nem is arra hasonlít, csak rámondja. Házat közösen lehet vele csinálni, néha minimál szerepjáték is szóba jön.

Útmutató alapján konkrét darabot nem rak össze.

Állatok nem érdeklik. Nem is igazán szereti őket.


Az autókat szereti, gyűjti őket, nagy becsben is tartja. Sokat is tud róluk. Legoból, kockákból garázst épít hozzá. Jó formán ezzel van el egész nap.


Egyáltalán nem önálló, de meg tudna csinálni mindent.

Igényli a társaságot, de ha egyedül kell lennie nem zavarja, elmolyol (lego, auto)


Természetben lenni nem annyira szeret. Játszótéren homokozóban rövid ideig elvan autókkal, munkagépekkel, ha van aki játszik vele. Sétálni, kirándulni nem szeret.


Nagycsoportos. A kötelező feladatokat megcsinálja, csoport foglalkozáson részt vesz, nem ellenkezik, de nem szereti.

Múlt heti felmérés alapján iskolaérett. Feladatokat megcsinálta, szinte mindet maximum pontra, idő előtt.


Telefon nincs, tv-ben alvás előtt egy rövid választott mese lehet, heti szinten kb. 2-3 alkalommal igényli.


Kicsit bonyolult a helyzet, hogy miért ilyen, nem is szeretnék belemenni.


Tanácsokra lenne szükségem, hogy mit lehetne csinálni, hogyan indulhatnánk el.


2021. szept. 9. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Tsmt torna, alapozó terápia gyorsan gyorsan még suli előtt
2021. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyire autómániás, mindenképp olyat választanék, ami ebben a témában készül. Pl. társas autófigurákkal, forma-1 memóriakártya. Nem buta, csak nem az érdekli, ami a többieket. Ha megcsinálja amit kell, nem utasítja vissza a társaságot, akkor semmi baja nincs. Én órákig legóztam még nagyobb koromban is. Imádok kirakózni. Keresd a társaságát olyan könyvekkel, amik érdeklik! Vidd játszóterezni direkt zsúfolt helyre. Ha elvan, akkor tényleg semmi baja, csak elvan a kis dolgaival.
2021. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
2. vagyok: Lehet nem lemaradva van, hanem bizonyos dolgokban okosabb a többieknél, ezért unja a feladatokat és a folyamatos tyütyütyü szintű ugráltatást. Elmehetsz csengetni ezért az új tornának nevezett játszóház dologért, de szerintem utálni fogja, hogy ott is más mondja meg mit kell csinálni. Kell. Ő pedig nem akarja. Többet ér, ha kiviszed és beszélgettek, veszel neki autós bringát és biztatod, hogy ezzel olyan gyors lesz, érdeklődsz az iránt, amit szeret és olyannal leped meg, ami ehhez kapcsolódik, de más. Autót is lehet gyurmából csinálni, papírból hajtani és ragasztani. A finommotoros készségek fejlődnek, ha nem csiga, ház vagy virág formát készít akkor is. Meg is kérdezném őt magát, hogy miért nem szeret pl. gyurmázni, mert szerintem kiderülne, hogy ő azt gyerekesnek tartja. Ha ezeket azért nem szereti, mert nem képes kiformázni a dolgokat, azt is lehet közösen gyakorolni. Amíg minden kötelező és nem csinálhat egy kis ideig se azt, amit akar és szeret, addig utálni is fog minden foglalkozást. Tudom. Én is ilyen vagyok!
2021. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A fiamnak sincs semmi lemaradása, hasonló mint a tied, hogy ami érdekli azzal elvan, amúgy a tipikus korosztalyanak való játékok nem érdeklik.

Elkezdtulünk vele tornára járni és magam sem hiszem el ha nem tapasztalom hogy mennyi mindenben segített. Kezdve azzal hogy kevesebb dac és hiszti, valamint nem szeretem dolgokat is megcsinál, figyelme pár percről fokozatosan nő.

Nem bélyeg egy ilyen torna, kivizsgálás nélkül is lehet csinálni. Rengeteg felé van, sima ovis torna, okosito torna. Mi is csak úgy járunk egy bacsihoz aki régen fejlesztő volt, most csak tornát tart de hasonlóak a feladatok. Ovis a fiam is

2021. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Autómániás igen. Vettünk egy Traff Park nevű társasjátékot, de nem igazán érdekelte. Többször elővette, de megnézte a bábukat, aztán a tábláját használta pályának a saját kisautóival.. Azt hittem kicsit nagyobb lesz az érdeklődés.

Amúgy, szereti a társaságot és igényli is. Oviban azt mondják nincs gond, ott van a többiekkel, nem vonja ki magát a programok alól sem (szerepelni nem szerepel, azt utálja, pl. versmondás vagy hasonló), de nem olyan, mint a többi....


Foglalkozunk vele rengeteget, vittük mindig ide-oda, hogy érjék ingerek, de mindig ő volt az, akinek nem jött be... Rengeteget sétáltunk, játszótereket kerestünk kisebb korában is, mindig másikat, hogy ne legyen unalmas, nem szerette meg. Rossz időben jártunk játszóházba is, unta, nem találta fel magát.


Amúgy egyáltalán nem mondható hisztis gyereknek, 3-4 éves kora közt volt egy kicsit rosszabb időszaka, de hát ez betudható életkori sajátosságnak, szerintem. Itthon is imád segíteni, mosógépből ki be pakolni, stb.

2021. szept. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!