Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiam elolvas...

3 és fél éves kisfiam elolvas szavakat. Akinek hasonló adottságú gyereke van hogyan fejlesztette vagy segített neki ezt a képességét nem elhanyagolni?!

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

nem csináltam semmit sem


gondolkodj -- mi lesz a suliban vele ? unatkozni fog ????

mert az enyém azt tette meg is látszott a magaviseletén....

2014. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
A kisfiam összeadott kivont szorzott elképesztő volt kb 4 évessen.Sokat foglalkoztam vele.Az iskolában most 8 éves külön füzete van amibe a normális feladatok után kap külön feladatokat.Igy nem unatkozik.Én fontosnak tartottam,hogy foglalkozzak vele hisz ez az erősége.De az ő u.tesoja olvasni és 5 évessen már irni is tudott.Most 13 éves és nem.tűnik ki az osztálytársai közül.
2014. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A fiam tanító nénijével beszélgettünk egyszer erról. Ő azt mondta, hogy a gyerekek kb 7-8 éves korukra jutnak el odáig, hogy nagyjából ugyan azt tudják. Gyerekenként változik, hogy ki hogyan jut el ugyanaddig. Vannak gyerekek akik biznyos dolgokat hamarabb csinálnak, mások késöbb. Nem kell a dolognak semmi extra jelentőséget tulajdonítani, attól hogy valaki hamarabb vagy később tanul meg valamit, nem következik az, hogy az egyik kiemelkedő képességű lesz a másik pedig nem. Tudom én, hogy mindeki szeretné ha gyereke valamilyen területen kiemelkedő képességű lenne. A többségünknek ettől még egy teljesen átlagos gyereke van és ez független attól, hogy 3 évesen vagy csak 6 évesen tanult megolvasni.
2014. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Én folyékonyan olvastam három évesen, írni négy éves koromra tanultam meg (nagy betűkkel persze :)) magamtól.


Viszont tény, unatkoztam az iskolában, és nem tanultam meg tanulni, nem kötött le, nem tudom ma sem, hogy hogyan kell :( Ennek ellenére középiskola végéig hoztam a négyes átlagot.


Fejleszteni ne fejleszd szerintem, viszont ha okos, tehetséges gyermeked van, akkor megfelelő intézményeket keress neki!

2014. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem fejlesztettem tudatosan. Amikor olvastam neki, kérte, hogy mutassam, hol tartok, így tanult meg összeolvasni. Szerintem ha érdeklődik egy gyerek, mindig válaszolni kell neki, de én nem ajánlom, hogy tanítsd. Én pedagógus vagyok, mégsem tettem. Mire iskolás lett, folyékonyan olvasott, írni a suliban tanult meg (előtte csak nyomtatottal írt). Olyan tanítót választottunk, aki tudta kezelni az eltérő képességű gyerekeket, az enyémnek pl. mindig adott feladatot, hogy ne unatkozzon.
2014. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most 3 gyerkőcöt is ismerek, akinek volt ehhez képessége, tehetsége. Egyikkel sem foglalkoztak különösebben, mivel maga az érdeklődés is teljesen spontán volt, így nem akartak beleavatkozni.

Egyikük unatkozott a suliban, állandóan gond volt ebből, másik nem unatkozott, szerette a sulit és 2. osztályra kb egy szintre került a többiekkel, a harmadik autista (ő írt is ennyi idősen).


Nem tudom, hogy kell-e ezzel foglalkozni külön. Nem feltétlenül jó, ha ebbe a spontán okos kis érdeklődésébe esetleg "belenyúlsz". Most ő biztosan örül, hogy ez ilyen jól megy neki, sikerélmény és gondolom látja rajtatok is, hogy mennyire örültök, büszkék vagytok. Szerintem ennek az egésznek ez a legnagyobb profitja, amit könnyen el lehet rontani, ha elkezded fejleszteni, mert akkor már elvárásaid lesznek, amiknek próbál majd megfelelni. Elronthatod az örömét, az érdeklődését egy olyan helyzettel, hogy pl nem megy neki valami és érzi rajtad, hogy esetleg csalódást okozott.

Nem tudom mennyire értehtő amit írtam. Én emiatt nem kezdeni ezt fejleszteni.

2014. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 noikah ***** válasza:

szia!

en 3es fel evesen folyekonyan olvastam. suli elott, meg elso-masodikban geniusznak tartottak, 6.ig szinte kituno voltam pedig soha sem tanultam otthon. viszont rajzolni, enekelni soha se tudtam jol, kezugyessegem se volt, sportbol meg meg nyomibb voltam. most 21evesen meg van 8altalanos + 1ev szakmai vegzettsegem. mert gyuloltem az iskolat... azt mondtam "tok folosleges reggel koran folkelni emiatt"... szoval szerintem ne gorcsolj ra es ne allj neki 1000rel tanittatni. en a helyedben kicsit olvasgatnek vele gyerekkonyveket, de inkabb azzal foglalkoznek jobban ennyi idosen amihez kevesbe ert. akkor abban se lesz hatranyosabb mint az atlagos gyerekek es megunni se fogja a sulit mert a tananyagot 1xi elolvasasra kirazza a kisujjabol.

es gratulalok a kis okoskahoz, nagyon buszke lehetsz ra!!! :)

2014. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!