Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermekem a hozzá...

4 éves gyermekem a hozzá hasonló korú gyerekeknél gyengébben rajzol az óvónénik szerint- kör, napocska, ember, stb. Mivel lehetne fejleszteni a picit?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
elég érdekes az óvónőd,mert az én 3,5 éves fiam se rajozol szépen,sőt rajzolni sem szeret,még se rágom a kefét,és az ovónőtól se kaptam semmilyen negatív jelzést.amit megtehetsz azaz inspiráció,mert ha nincs kedve ha nem akar rajzolni nem is fog.vegyél neki állatos kis sablont amit körül lehet rajzolni,vagy fog meg a kezét és rajzolj egy napot,aztán dicsérd meg milyen ügyes.sose erőlteted,ha 5 percet akar rajzolni,rajzoljon annyit,de akkor dícsérd,segítsd,érezze,hogy jót tett.de nem olyan vészes ha egy 4 éves nem szeret rajzolni.lehet egyszer csak rákattan,és meg se tudod állítani.
2012. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

7 éves kor alatt a direkt fejlesztés káros. Sőt, rajzolássorán pont az a lényeg, hogy kifejezze önmagát a gyermek, és ez idősebbekre, felnőttekre is érvényes.


A mechanikus másolás -legalábbis önmagában véve a folyamatot- tartalmatlan, lélek nélküli, ám lehet idősebb korban technikai készségfejlesztésnek eszköze. IDŐSEBB korban, 8 év felett. Kisgyerekkorban azonban pont hogy hosszú távon gátat szab a fejlődésnek és neurotizálja a gyermeket a direkt tanítás, fejlesztés. (Lásd pééldául a magyar óvodareform atyjának tapasztalatait, Vekerdy Tamásét, aki minden gyermekkorosztályról több évtizedes tapasztalattal rendelkezik. Youtube, google.)


Minden kisgyermek ösztönös önkifejező, művész! Sajnos a kérdező által megfogalmazott hozzáállás az egyik momentum, ami által idővel "kiölik" a gyermek kreativitását...


Ezt nem bántásból, hanem segítségnyújtásból, figyelemfelhívásból jelzem, kedves kérdező. :)


Egy óvóbácsi.

2012. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok,akkor a rajzsablon mint ajándék kilőve?jol gondolom?Amúgy tök igazat adok neked.én még a színezőt se engedem neki,mert nem akarom a vonalon maradással frusztrálni.rá ér még.
2012. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző:


Ha elé teszel egy színezőt, és kedvére firkálja, avval miért frusztrálnád? Ez nem erőltetés és nem valamiféle fejlesztés.


Ha elé teszel egy színezőt, amit kedvére firkálhat, a környezeti inger, nem "valamiféle fejlesztgetés", se hasonló, tehát nem káros kisgyermekkorban.

A direkt fejlesztés azonban káros, 7 év alatt.


Kéretik nem keverni a szezont a fazonnal.


Köszönöm a figyelmet.

2012. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!