Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20hónapos lányom semmit nem...

20hónapos lányom semmit nem akar enni! Csak üditöt akar inni! Van valaki, aki hasonlo helyzetben van, mint most mi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hagyni hogy üditővel teljen el ha nem eszik hát nem eszik ha éhes lesz majd eszik.
2010. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

majd csak éhes lesz valamikor


üdítőre meg nem kellett volna rászoktatni

2010. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen zárd el az üdítőt, vagy átmenetileg ne is tartsatok otthon. Inni csak vizet adjál, szomjúság ellen úgyis az a legjobb.

Enni csak idejében adj, ha nem eszik vedd el előle, és csak a legközelebbi étkezésnél tegyél elé étket.

Vissza fog jönni az étvágya.

2010. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel! Egyen veletek az asztalnál. Azt,amit it is esztek és egyedül egyen,ne te etesd! Ha nem eszik,akkor tedd el az asztaltól,és a következő evésig csaak vizet kapjon.,akkor is ha,hisztizik. Nem baj,ha esetleg egész nap nem eszik seemit. Ha éhes lesz,akkor enni fog. Az üdítőt pedig száműzd a háztartásból.
2010. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ne adj neki üdítőt, nem fog cukros szarokkal "jóllakni".
2010. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne vegyél üditőt, csak vizet. Ha nincs otthon, ő még a boltba nem tud leugrani érte, igy inni sem fog. Ennyire egyszerű. Ha éhes lesz, enni fog.
2010. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én tudom miről beszélsz. Remélem nálatok hamar el fog múlni ez a "nem evős" korszak. Az én kislányom 1 éves kora után kezdte azt, hogy nem akart enni. Nálunk megdőlt az a teória, hogy eszik majd ha éhes lesz. Volt, hogy 3 napig csak gyümölcslevet ivott, hogy mégis kapjon egy kis vitaminforrást, folyadékot. Semmit nem evett. Most 3 éves múlt, nagyon rossz evő a mai napig. Úgy kell beleimátkozni a kaját, pedig elhiheted, én már mindent kipróbáltam.

Azt tudom csak tanácsolni, hogy az üdítőt tényleg száműzd a házból, mert abban semmi hasznos dolog nincs. Helyette adj neki 100%-os gyümölcslevet. Az étkezési időkben rakd elé az ételt, hátha eszik. Adj neki napi 10 csepp Béres cseppet 20 csepp Cebiont. Ha huzamosabb ideig nem eszik, próbálj meg a dokival valami étvágyhozót feliratni.

Mást sajnos nem tudok tanácsolni.

2010. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy a vizet nem fogadja el egyáltalán.Csak a van egy kis színe és íze.Az üdítőt úgy gondoltam hogy házi készítésű meggy és zöldalma (minimális tartósítóval).Ez a kettő folyadék amit minden feltétel nélkül elfogad.Folyadékot naponta 4-5 normál nagy méretű cumisüveggel illetve csőrös pohárral megiszik (nagyjából 1-1,5 litert).Az evés az csak nyüglődés.Az már jónak számít ha egy evésre megeszik 8-10 dkg főtt ételt.
2010. aug. 31. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!