Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Átvinnétek a gyermeketeket...

Átvinnétek a gyermeketeket ebben a helyzetben a mamáékhoz? Anyósomékkal lakunk egy telken, lányom 3 múlt, sokat van náluk, szeret ott lenni.

Figyelt kérdés

A gondom apósom italozása. Férjem gyerekkorát eléggé megkeserítette, mikor én ideköltöztem, még akkor is iszogatott, de amikor a lányom elkezdett átjárogatni hozzájuk, akkor én úgy láttam, hogy nem iszik.

Múlt héten itt volt a mama, megbeszéltük, hogy átviszi a lányomat, közben megjött a papa, akin rögtön látszott, hogy kocsmában is járt, nem volt részeg, de nem egy sört ivott, az biztos. Itt volt épp a szomszéd vendégségben, előtte nem akartam problémázni.

Ti szólnátok anyósnak emiatt? Tehát ha a papa mondjuk épp "spicces", akkor ne is akarják átvinni a lányomat. Legalábbis én ezt így szeretném, anyósomat ugyan nem akarnám megbántani, de tényleg nem szeretném, hogy olyankor ott legyen a lányom.


2011. nov. 21. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt csak nyíltan, egyenesen lehet kezelni. Gondolom, ha fontos nekik, hogy velük legyen a kislány, apósod is visszafogja magát arra az időre. Főleg, ha egyértelművé teszed, hogy csak józan papa mellé engeded el.

Sajnálom anyósodat.

2011. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az én gyermekkoromat is megkeserítette édesanyám italozása ezért mi úgy élünk,hogy aki iszik az nem jön a gyerekhez.El kell dönteni mi a fontosabb a pici vagy az alkohol.

Egyébként miért nem az anyósod megy hozzátok?Ha ő egyáltalán nem iszik akkor azért elengedném vele de ha néha ő is italozik akkor kizárt.

Ne haragudj ha túl szigorúnak tűntem de ez nekem fontos!

2011. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk még rosszabb volt a helyzet annak idején mert mi egy lakásba laktunk az anyósomékkal.Apósom is italozott,viszont anyósom rendre piszkálta ilyenkor,és meglett a veszekedés.Az én szüleim is alkeszok voltak hát nem kivánom a saját gyerekemnek azt amit átéltem gyerekként.És ezt el is mondtam,hogy próbálják egy kicsit visszafogni magukat,vagy elmegyünk tőlük.Nem sértődtek meg,változtattak.Apósom nem hagyta abba az ivást,de kenyérre lehetett kenni ha ivott is.A lányomnak meg elmagyaráztam hogy mi van a papával ilyenkor...mondta is neki hogy ne igyál papa.Persze ő se volt olyan részeg hogy a földön mászott volna,csak kicsit más volt.Ha nem szeretnéd mond meg nyugodtan nekik.Megérthetik ők is ezt.
2011. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megmondtam apukámnak még a terhességem alatt, hogy a kicsihez akkor jöhet, ha józan. Én nem fogom megkínálni semmivel, ne is hozzon piát. Mondanom sem kell, max. havonta egyszer nézi meg az unokáját. Én nem bízom rá, nem is kérném meg, hogy vigyázzon rá. Nem bízom benne sajnos.

De nálatok azért ott van anyós is. Szerintem vele meg lehet beszélni, talán ő tud hatni apósodra is, hogy ne igyon.

2011. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor terhes lettem a kislányommal apám megállás nélkül ivott.Szinte mindig részeg volt.

Nyiltan megmondta neki hogy vagy befejezi vagy nem láthatja a kicsit ha megszületik.

Ezután kijelentette hogy nem vagyok többet a lánya mert neki mindennél fontosabb az ital.

Egy darabig probáltam rá hatni a párommal eggyütt de nem sikerül.

Sajnos nem láthatta az unokáját mert meghalt miellött megszületett volna a kicsi.

Addig ivott mig a mája nem birta tovább.

2011. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az én apósom is iszik, én már mondtam párszor anyósomnak, hogy így nem sok eséllyel fogja látni az unokáját. Igaz, ami igaz, az utóbbi időben nagyon lerobbant, régebben verte anyósomat, mindíg cirkuszolt, ha ivott, stb. De anyósom most bent volt kivizsgáláson a khban, és mondták neki, hogy az idegei tönkremennek, ha hagyja magát, azóta visszaszájal apósomnak, aki már nem mai muki, lerobbant és már hagyja magát megregulázni. Amolyan csendes őrült típusú italos lett belőle. Egyébként nagyon fárasztó, ha iszik, mert 2 mondatot nem tud egymás mellé tenni.

A lényeg, hogy anyósomat rászokattam, hogy jöjjön ő hozzánk (vagy azzal érveltem, hogy náluk kutya van a lakásban, vagy azzal, hogy apósom kinti cipővel jár be a házba és a gyerek ne játsszon olyan szőnyegen, vagy télen, ha hideg van, akkor azért). Nincs is ezzel gond, anyósom szívesen jön hozzánk, még úgy is, ha nem tud itt aludni, mert csak egy szobánk van, és ha elmegyünk valahova kettesben, mikor hazaérünk, felébresztjük éjjel és a párom hazaviszi. Ha kész lesz a ház és lesz elég szoba, szívesen fogom majd itt látni akár 2-3 napra is. természetesen apósom nélkül.

2011. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!