Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem tipikus a családja,...

Akinek nem tipikus a családja, az mit csinált, mikor a gyereknek családfát kellett rajzolnia?

Figyelt kérdés

Pl már az elején nem megy, mert hiányzik az egyik szülő.. Vagy mozaik család, és anyukájának új párja is felkerülne hármasban a szülős részre.. Vagy mindkét szülőjének van új párja, és azoknak gyerekei.. Vagy mondjuk leszbikus pár neveli, és hiányzik az apa rész, anyából meg kettő van. Vagy örökbe fogadták, vagy a nagymama neveli? Vagy ha az anyja nincs jóban a rokonsággal és tudja, hogy van neki nagymamája, de nem ismeri, mert távol él és nincsenek jóban! Vagy akinek meghalt az egy szülője, vagy esetleg összesen hárman vannak gyerekkel, és nincsenek élő rokonaik!


Hogyan oldjátok meg ezt az iskolai feladatot? Mit mondtok a gyereknek? Nálunk úgy nézne ki, hogy az én oldalamon van pár ág, de nem akarom, hogy mindet felrajzolja(mert van féltesóm, akit pl nem is ismerek, meg most született egy új a hatvanas apám fiatal párjától.. , nincs új párom és apa nincs képben, szóval az egyik oldal teljesen hiányzik a fánál.


Ez egy borzalmas feladat szerintem és biztos nem csak nálunk van ilyen.. hogy oldjátok meg? Plusz olyan hülyeség, hogy "fának" kell hívni és rajzolni, most úgy fogja érezni, hogy az ő fája "csonka", eddig pedig nem volt benne ilyen érzés, mert a mi családunk ilyen és így jó, meg sokféle családot ismer, szóval nem volt gond. Most meg hamarosan jön az első ilyen, hogy az iskolai rend szerint ez így nem oké..


Azok akik szerint a válás nincs rendben, meg házasságon kívül született gyerek zabigyerek, vagy, hogy a családba férfi meg nő kell mindenáron, meg egyéb elavult dologban hisz, ne válaszoljon, őket nem érinti a kérdés.


Gondolkoztam rajta, hogy egyszerűen kiveszem arra a pár napra. Esetleg arra, hogy a lap szélére csinálja a törzsét, és teledíszitjük csodálatosan(én is segítek), hogy extra szép legyen, mintha fújná a szél oldalra.. Nálatok milyen volt?


2021. szept. 15. 12:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Legyen rajta több fa, ami összefonódik :) az is tök pozitív üzenet. Ezért nem venném ki, túlzás, nem kell ennyire félteni és nem hiszem, hogy a tanítóknak ez új a nap alatt.
2021. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a családfa készítés szólhat arról is hogy ezzel szembenéz a gyerek. Attól hogy nem rajzoltok családfat, meg úgy tesztek mintha ez a problémakör nem is létezne egyrészt megerosited azt hogy (szerinted) nincs rendben a családotok, másrészt a gyereknek is tabutéma lesz. Hidd el minden csaladban van nehezseg, ott is ahol nem "csonka" a fa kivulrol.

Nem kell tulkomplikalni, senkit nem fog annyira érdekelni másé a suliban. De szerintem jó dolog a gyerekkel megbeszélni ezeket.

2021. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a családfa nem az aktuális családi állapotot jelenti, hanem a vérségi kapcsolatot.


Ergo attól, hogy mondjuk az egyik szülőd külön él még ugyanúgy a szülőd marad vagy ha meghalt, akkor is. Illetve az, hogy a szülődnek később új párja lesz az ugyanúgy nem jelent változást a családfán.

2021. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
A családfa a vérségi családot jelenti. Ergo minden gyereknek van anyja, apja és két nagyszülője. Mi a probléma ezzel?
2021. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Túlkombinálod. Te saját magad nem vagy rendben a saját családoddal. Sokféle család van, minden gyereké más lesz, nincs norma. Te érzed nem okénak, nem a gyerek és nem a tanító. Csak rá ne ragaszd! Nem kell hetedíziglen mindent beletenni, akit nem is ismertek. És nem kell túlcsicsázni, azzal kompenzálni. Azon kívül nem kell a gyereket a széltől is (értsd iskolai feladat) kimenekítéssel megvédeni.
2021. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, nem bántásnak szánom, de szerintem pont emiatt a túlaggódás miatt fogja azt érezni, hogy nem oké valami. Mert látja rajtad, hogy teljesen kivagy egy ilyen egyszerű feladattól.

Én azt csinálnám, hogy hagynám neki, hogy úgy rajzolja le ahogy ő elképzeli, ha kérdése van segitenék de nem kezdeményeznék, hogy extra szuper legyen mert az tényleg azt az érzést kelti benne, hogy valami hiányzik ha azt látja rajtad, hogy mindenképp túl akarod csicsázni.

Nekünk nem volt még ilyen feladat, nálunk is elég kusza a család, mondjuk mi együtt vagyunk, de nagyszülők szét mentek így van 3 "tatája" mert anyósom férjét is tatának szólítja. Viszont dédi csak 1 mert a többi szarik a fejére, ezt ő is tudja.

Én hagynám, hogy lerajzolja ahogy ő látja, hha nem tudja ki kivel van akkor segítenék. HHa az iskolában kerdeznék akkor mondanám hogy mondja meg neki ilyen a családja ennyi.

2021. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%
Azokat írjátok rá akikkel tartjátok a kapcsolatot. Nem kell ezt túl gondolni. Esetleg ha rákérdez, akkor megmondod neki, hogy vannak kisebb meg nagyobb családok. Szerintem téged jobban foglalkoztat ez a dolog, mint ahogy őt fogja.
2021. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
az elvált szülők gyerekének is van apja-anyja, akit be kell írni a családfára...
2021. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
34%

7!


A csaladfa nem "kapcsolattartasi" fa. Családfa. A vérrokonok és ázok házastársai vannak rajta. Bizony, a kérdező utált mostoha anyja és akának gyereke is rajta kellene hogy legyen.

2021. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%
Hát szerintem meg pont hogy ne írja rá az apját akit nem is ismer. Azzal zavarodna össze teljesen. Mond el neki,hogy ti így vagytok egy család. Amúgy meg a mai világban legalább az osztály felének csonka lesz a családfája sajnos
2021. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!