Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tipikus kisgyerekes problémák?

Tipikus kisgyerekes problémák?

Figyelt kérdés

kérem aki beszólogatni akar,menjen a kocsmába.köszönöm :)

1.mikor gerek ovis lett ki mit dolgozott?sikerült munkát találni?én nem találtam olyan beosztásút egyelőre amivel tudnám oviba vinni a fiam.nálunk nincs nagyszülő ,rokon,férjem is 6-ra megy vagy pedig este 10-re végez.

2.csak az én gyerekem fetreng a boltban ?már mindent kiprobáltam,pénztárnál nem tudok fizetni.

3.állandóan beszélek hozzá,de sosem ismétel 25 hós és csak 2-3 szót használ ritkán.ez gond?mikor beszél végre?

4.kullancs elleni oltás agyhártyagyulladás ellen is véd?

5.doktornő szerint nem normális hogy sir a gyerek a szuritól.én még 8 évesen is sirtam,ő még két éves,mit vár?ezért be akarta küldeni kivizsgálásra,lebeszéltem mert játszótéren nevetgél,és többiekhez "beszél".ez tényleg nem normáis?

6.tudom hogy elejétől lehet,de mennyi idősen kezdtétek a fogát mosni valójában?

7.msfél éves koráig 4-szer kelt éjjel is,minden délután 5-kor alszik 1 órát,de aztán este 11-ig fent van :P de ha ébresztgetném nappal csak szenvedne.nálatok hogy megy az alvás?

egyelőre ennyi .köszönöm a válaszokat ha volt türelmetek. :)


2017. márc. 14. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem találnád meg a szóközt?
2017. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Hasonló probléma, csak bölcsivel. Szeptembertől kiderül, hogy tudom megoldani.

2. Még nem voltam vele klasszikus bevásárláson egyedül, de biztos csinálná néha.

3. Nem gond, hisz van olyan gyerek, aki 3 évesen kezd beszélni. Az enyém 21 hós fiú, és klt szót mond, engem nem tud ismételni, mert még nem beszél, csak gagyog.

4. Szerintem igen.

5. Szerintem normális, h sír, az enyém már a mozdulatból tudja, h szurit kap, már előtte üvölt. A dokinéni nem mondta, h nem normális. Szerintem a te dokid nem az.

6. Nem engedi, h én mossam a fogét, még mindig csak leszívja róla a fogkrémet. Utánozna engem, nem sikerül neki.

7. 16 hósan választottam le, akkor aludta át legelőször az éjszakát, és azóta is. Délután általában fél egykor alszik el, van, h csúszik, de egyszer felkel kb. egy óra múlva, de visszaaltatom, mert létszik rajta, h zombi, és ha felkelteném, abban nem lenne köszönet. 16-16:30 között kel, és fél 9-9 körül megy aludni. Különben velem alszik, nehezen alszik el úgy általában.

2017. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. A régi munkahelyemre mentem vissza napi 8 órában rotációs beosztásban. A férjem munkaideje viszonylag kötetlen volt, de így is kellett a kreativitás.

2. Nem tudom, a fetrengés mit takar pontosan, de nekünk sem volt ennyi idős korukban sétagalopp a vásárlás.

3. Gondolom, fiú. Az ekkora fiúk nagy része még nem igazán beszél 2 évesen. Se az én fiam, se az ismerősök fiai nem beszéltek. A lányok igen, ők mások.

4. A kullancs által terjesztett agyhárthyagyulladás ellen véd.

5. Te is tudod, hogy a dokinéninek nincs igaza.

6. Erre nem emlékszem, de 2 évesen már tuti.

7. Délután 5-kor ne tedd le aludni! Még jó, hogy akkor nem megy aludni 11 előtt. Ennél még az is jobb lenne, ha nem aludna délután egyáltalán, és letennéd este 7-kor.

2017. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Még nem ovis, de dolgozom már, kötetlen beosztásban, otthonról dolgozom, bemenni nem kell egyáltalán, ha nem akarok (jelenleg heti 1x szoktam, mikor a férjem van itthon). Ha oviba megy, heti 2x járok majd be. De ez tényleg extra szerencsés eset, nem átlagos.

2. Enyém nem fetreng, de nyugis típus alapból, a hisztivel hálistennek inkább otthon örvendeztet meg, ritka, hogy máshol (20 hós múlt egyébként, ez változhat még, tudom).

3. Hát az enyém elég sokat beszél, szavakat, nem tudom megmondani már, hány szava van. Kezdi egymás mellé rakni őket, de ő lány, állítólag a fiúknak ez lassabban megy. Elvileg nem kell még tudnia beszélni 2 évesen.

4. passz, most tervezek én is érdeklődni

5. Ordít a szuritól, sőt, most szimplán a rendelőtől is a 18 hós szuri óta. Szerintem tök normális.

6. 10-11 hósan kb., 8 foga volt.

7. Még mindig 4-5x kel legalább éjjel (cici miatt leginkább). Nappal fél 12-12-től alszik átlag 2 órát, szóval az teljesen rendben van. Este 8-kor fekszik, 7 körül kel, ritkán csúszunk meg ezzel, pl. betegség esetén előfordul.

2017. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkával kapcsolatos kérdéshez nagyon nem mindegy, hogy milyen végzettséged van. Hiába mondja valaki, hogy dolgozz elemzőként egy bankban, ha pénztáros vagy pék vagy...
2017. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Ugyan nem ovis, hanem bölcsis a fiam, de ebből a szempontból mindegy. A korábbi munkahelyemre mentem vissza, gyerek előtt 9-17 óráig dolgoztam, sikerült a vezetőmmel úgy megállapodnunk, hogy 8-15 óráig, a maradék időt pedig home office-ban dolgozom le.

Most fogok munkahelyet váltani, sajnos itt 8-16:30 fogok dolgozni, férjem kicsit átvariálja a munkaidejét és délután ő megy majd a gyerekért, illetve mama be fog segíteni, így oldjuk meg.


2. Az én fiam közel két és fél éves, tombol a dackorszak, de nagyobb részt itthon tombol, máshol az esetek 90%-ban szépen viselkedik. Múltkor mondjuk a Rossmannban bemutatott egy földön fetrengős jelenetet ( mert nem kapott 5 db müzliszeletet), de mivel nem ért célt a mutatványa, többet nem csinálta. Azóta is emlegeti, hogy csúnyán viselkedett, persze nem tartom kizártnak, hogy még lesz hasonló, de azóta szépen viselkedik a boltokban.


3. A beszéd témában sok helyen olvastam, hogy ráér 3 éves korig, de nyáron beszéltem gyógypedagógussal, ő azt mondta, hogy 2 évesen 40-50 szót kellene használni, persze nem baj, ha van közte "saját alkotású szó" is. Nem tudom, hogy mi számít elfogadottnak, az én fiam 22 hónaposan lendült bele a beszédbe, azóta gyakorlatilag be nem áll a szája, 2 évesen már mondatokban beszélt, de ez nyilván teljesen egyéni.


4.Az nem kullancs elleni oltás, hanem kullancs terjesztette agyvelőgyulladás elleni. Már a nevéből is következik, hogy nem véd agyhártyagyulladás ellen, ráadásul ez utóbbit is több fajta kórokozó terjeszti, ott sem megoldható egy oltással a teljes védelem.


5. Természetesen normális, hogy sír a szurinál. Ilyenkor két dolog fut át az agyamon: vagy a doktornő tájékozatlan, vagy a szülő ért valamit félre.


6. Onnantól mostuk, hogy az első metszőfogak kibújtak, gumisörtés fogkefével. Kb. másfél évesen kibújtak az első rágófogak, onnantól kezdve rendes fogkefével és (nenedent) fogkrémmel mossuk a fogát. Voltak periódusok, mikor tiltakozott, de megoldottuk. A bölcsiben volt fogászati szűrés, teljesen szépek a fogai, de sok gyerek van, akinél már kb. két és fél évesen vannak problémák, ezen én teljesen ledöbbentem.


7. 10 hónapos koráig evett éjjel, persze azóta is teljesen változó, hogy végigalussza-e az éjszakát. Most már nem kell kelni hozzá, simán átjön hajnalban, és közénk bújik, ha épp úgy ébred. Délutánonként alszik, bölcsiben déltől kb. fél háromig, itthon van, hogy kicsit hosszabban, vagy a bölcsis menetrendhez képest kicsit elcsúszva. Este kb. 9 körül alszik el és reggel 6:00 - 6:30 között kel. Ha délután ötkor alszik, akkor ne csodálkozz, ha este csak 11-kor fekszik le.

2017. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!