Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldod meg, hogy kicsi a...

Hogy oldod meg, hogy kicsi a lakás (2 gyerekkel)?

Figyelt kérdés

4-en leszünk nemsokára egy nappali-hálós pici (36 nm) lakásban. Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik ugyanígy kis lakásban élnek. Nem vagyok kétségbeesve, inkább csak tippeket várnék.


Például azt kapásból nem tudom , hogy mi lenne a jobb:

A: a hálószobát átalakítani gyerekszobává (ezzel megszűnne bent a franciaágy) és első perctől kezdve a rossz alvós "nagy" (1.5 éves) mellé kerülne a picúr, vagy

B. egyelőre hagyni mindent így és az első időben Apa alszik a "naggyal" a hálóban a kicsivel pedig én kint a nappaliban. Ez tűnik nekem a járhatóbb útnak, de kérdés, hogy ha nem szokják meg egymást a kezdetektől akkor hogy fogom majd egyszer őket egy szobába költöztetni.


Egyéb tippek? Például fogalmam sincs hova fér majd el a nappaliban a kicsi ágya. Vagy majd alszik velem a kihúzhatós kanapén? De azért egy kiságy mégiscsak kellene neki.

Egyéb tipp: Hogy oldottátok meg, hogy több helyhez jussatok? A falak is be vannak polcozva például??


2010. aug. 31. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hosszútávon a kapcsolatotok szempontjából semmiképpen sem tartom jó ötletnek ha külön alszanak a szülök egyik az egyik gyerekkel másik a másikkal.

CSináljatok a nappaliban magatoknak egy hálósarkot. S a gyerekek legyenek együtt egy szobában. Nem számít,hogy a 1,5 éves "rossz" alvó. A kicsi ezt a mocorgást ébredést szokja meg maga körül. Nem fogja zavarni és fordítva a nagy is megszokja a kicsi zajait.

Rossz a nappaliban aludni és lakni is de jobb mintha külön"élnék" a páromtól. Mi 55 nm-n lakunk ilyen felállásban. két fiú a gyerekszobában mi meg a nappali-hálóétkező nagyszobában:)

2010. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából én sem akarnék a páromtól külön lenni, mert a "nagy" sem aludt közöttünk, de emlékszem ,hogy az első gyerekünk minden etetésnél (3 óránként ) ordított mint a fába szorult féreg, meg irtó zajos volt éjszakánként hát hogy tudna így pihenni a nagy mellette????
2010. aug. 31. 14:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 41 nm-en lettünk kétgyerekes család, a nagy 1,5 éves, szintén rossz alvó volt. Alapvetően szerintem a szobák nm-ereitől függ minden. Nálunk a nagyszoba 20 nm volt, a kicsi pedig 6, de mivel egy kis folyosószerűsége is volt, ezért hasznosban 4 körül. Mi úgy csináltuk, hogy a két gyerekágyat (némi átalakítással) betuszakoltuk a kisszobába, mi pedig a nagyszobában voltunk kinyithatós kanapén. Így elfért az étkező is (a konyha is 4 nm-es volt), volt játszós hely. Itt voltak a gyerekek cuccai is (pl. szekrény, pelenkázó). Nálunk nem volt olyan fal, ahova ne lett volna felfúrva polc, meg persze beépített szekrények minden mennyiségben. A mi szekrénysorunk szerencsére jó magas volt, de a fölötte lévő helyet is kihasználtuk: dobozokba rakva lehetett cuccokat rakni.

A kicsi első hetekben velünk volt egy szobában, de a nagy állandóan felkeltette a kicsit azzal, hogy egy éjjel kétszer-háromszor átjött hozzánk, ezért 5 hetesen a kicsi is beköltözött a gyerekszobába. Szerintem sem jó ötlet az, hogy a szülők külön aludjanak, max. pár hétig.

2010. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 22 hós, a lányom 2 hetes. Mi úgy oldottuk meg, hogy a lányom alszik velem, a fiam az apjával. Együtt nem volt jó, mert a kicsi felkeltette a nagyot, így kettő sírt egyszerre. Na meg féltem, hogy a fiam felkel éjjel és pusztán szeretetből kárt tesz a húgában. Így maradt a különalvás. Szerintem nem megy a házasságunk rovására, szex még pár hétig nem lehet, utána meg megoldjuk máshogy. Persze ez csak átmeneti megoldás, ha a kicsi már jobban alszik éjjel akkor mehetnek egy szobába.

2010. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Olyan tanácstalan vagyok... :( Egyrészt félek én is hogy egymás zaját mire megszokják addig tényleg majd ott állunk majd éjjelente két bőgős gyerekkel, mert egyik sem tud aludni a másiktól.


Szerencsére a miénk még rácsoságyban alszik, így kimászni hozzánk és a hugában kárt tenni nem tud.


Azért szerintem is menne attól még tovább a házaséletünk mert egy ideig külön lennénk a férjemmel, csak hol lesz az a pont ahol majd összeköltöztethetők?? Hiszen a nagy 1.5 éves és csak most kezdi átaludni az éjjeleket. Eddig a légyköhögésre is azonnal felriadt.

2010. aug. 31. 15:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a nagyobb szobába raknátok be a kiságyat és akkor a pici baba veletek lehetne. A félszoba pedig lenne a gyerekszoba, ahol a 1,5 éves kisgyerek nyugodtan aludhatna, nem zavarná annyira a gyereksírás.

Nálunk bevált!

Azóta elköltöztünk egy 1+2 fél szobásba, így mindenkinek megvan a saját kis szobája.

2010. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és szerintem várjatok addig az összeköltöztetéssel, amíg a kisebb gyerkőc nem lesz olyan 1,5-2 éves.
2010. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ez még eszembe sem jutott. mármint hogy mi hárman a nappaliban apával, a nagy meg egyedül a benti hálóban.

Mondjuk ez is jelentős rámolást jelentene pl. vidékre, anyósékhoz kiköltöztetni a franciaágyat, stb.


Még egy kérdés: Ha a kicsi velünk alszik a nappaliban akkor fog tudni pihenni úgy, hogy közben mi meg mondjuk TV-znénk még este??? (bár sokat nem fogunk, tudom... :DDD)


Meg még az is kérdés, hogy a nappali alvásokat hogy oldjátok meg?

Ha a nagy alszik a belső hálóban, a kicsi meg a nappaliban: igen, de ha a nagy egész nap a nappaliban molyol/játszik, óbégat, vagy épp hisztizik akkor meg a kicsit nappalra tegyem be a hálóba a nagy ágyába aludni???


Vagy túlkomplikálom? :DDD

(Ha igen, az csak azért van mert nem tudom elképzelni, hogy milyen amikor egy gyerek jól alszik. Az én lányomra (a nagyra) még egy textilpelust sem lehetett úgy ráteríteni óvatosan, hogy fel ne ébredt volna.

2010. aug. 31. 15:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok anno én is aggódtam,hogy mi lesz ha a nagy akkor 3 évest felkelti a kicsi. De olyan hamar megszokták egymást, ohgy csuda.. nem telt bele 1 hónap és tök mindegy volt,hogy a kicsi ordít-e éjjel a szopásért vagy sem a nagy aludt mint a bunda. Szóval minél előbb szokják meg egymást annál kevésbé fogják egymást zavarni. Az éjjeli szopásokra a kicsit kihoztam magam mellé illetve volt egy kényelmes fotelem abban szoptattam nappal is. Szóval megoldható és megszokják.
2010. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak (aki az első), meg a többieknek is.: nappali alvásokat hogy oldottátok meg. A nappaliban xilofonozik a nagy, a kicsi meg majd békésen alszik így?????
2010. aug. 31. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!