Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szoc. pol. elég lehet önrészne...

Szoc. pol. elég lehet önrésznek új lakás esetében? 2 gyerekkel igényelnénk tehát minimum 2 szoba. Nincs önrészünk, csak a szocpol lenne.

Figyelt kérdés
Az Ersténél olvastam a hitelfelvétel lehetőségeit, és a lakás hitelbiztosítási értékének max.85%-áig lehet felvenni a jelzáloghitelt. A hitelbiztosítási érték az KEVESEBB mint a rendes ára gondolom...Egy 2 szobás új lakás 15-16 millióba legalább kerül (nem Pesten szeretnénk)így a 2.4 millió ami a szocpol, elég lesz önrésznek? kérlek válaszoljon, aki ilyen helyzetben van/volt! Köszönöm!
2008. okt. 12. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A hitelbiztosítási érték a becsült érték 70-80%-a (bankfüggő). Tehát a legjobb esetben is a 16 millós lakásra max 10-11 milliót kaphattok plusz a 2,4 millió, és még mindig hibádzik vagy 3-4 millió önrész. Ha valamelyikőtök közalkalmazott, akkor nem mert azoknak az állambácsi kezességet vállal 100%-ig.

Esetleg baráti, vagy családi kölcsönnel, vagy vállalati hitellel tudtok valamit kezdeni.

2008. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam közTISZTVISELŐKNEK vállal az állam kezességet, a párom közalkalmazott amúgy...de köszönöm a választ én is igy sejtettem, de ez olyan "jó" hogy voltunk 2 olyan cégnél is akik hitelközvetítéssel foglalkoznak, és egyik se mondta, hogy nem lehetséges ennyi pénzt önerő nélkül felvenni...:(
2008. okt. 13. 08:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit hogy a hitelbiztosítéki érték akár 90% is lehet.Mi most vettünk használt házat és csak a szoc pol tettük önerőnek a többit az OTP -től kaptuk hitelre a fészekrakó program keretében.
2008. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az üzim első része elkeveredett.De leirom megegyszer:Szoc polt igénybe tudtok venni ha a feltételeknek megfeleltek: 40 év alattiak vagytok,a lakás értéke max:12 millió(vidéken) így 2 gyermekre 2.4 millió ft.

A szoc pol önerőként is felhasználható.Közalkalmazottaknak nagyon jó feltételekkel lehet hitelhez jutni.Sztem az Ersténél a szoc pol-ról is tájékoztatni tudnak.Bár szerintem az otp -t is megkérdezhetnétek ,mert szerintem tök rugalmasak.Nekünk a hitel kérelem(szoc pol igény)beadása és a hitelbíralat között 2 hét telt el+1 hét közjegyző,szerződéskötés,utalás.

2008. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm! De ezt nem nagyon értem..én úgy tudom hogy 2,4 a szocpol akkor ha ÚJ a lakás, szóval használtra nem ennyi 2 gyerekre...csak 1,2 asszem :(
2008. okt. 13. 17:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Kifelejtettem az üziből: a 2.4 millió az új építésű lakásra,illetve építkezésnél értendő.Használt lakásnál vidéken csak 1.2 milliót kapsz de ezt a támogatást Fiatalok Otthonteremtési Támogatásának nevezik és itt fontos hogy az életkorotok max.35 év lehet.
2008. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi hogy a lakás értéke(forgalmi érték ami nem ugyan az mint a vétel ár) használt esetében nem lehet több 8 milliónál.
2008. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hűűű,akkor én nem értem,mert a hitelüi-tézőm azt mondta,hogy ha új lakást veszünk,akkor mehet vidékre akár a 20M-ós is. Akkor most,hogy is van ez?
2008. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindent lehet,attól függ milyen a hitel.Mert ugye minden hitelnél más % az önerő. De ha nincs pénzetek,akkor miből fizetitek ki azt a 4-500.000 forintos költségeket?Ld banki,közjegyzői,ügyvéd stb...
2008. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt tőlem kérdezed? Nincs 500ezer szerencsére egyrészt, másrészt 2-3 százezret tudunk rászánni, csak én arra írtam, hogy nincs pénzünk, hogy a plusz 2-3 millió, amit kérjünk kölcsön rokontól, meg gyűjtögessünk össze stb..az nincs meg és nem is lesz/lenne egy jódarabig:(
2008. okt. 15. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!