Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYED-ről visszatérve hány nap...

GYED-ről visszatérve hány nap szabid van?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, h 21 nap és még hét nap jár arányosan az évből, alapból most tudtam meg h jár még két nap biztosan a fiam után, de azt kérvényezni kell.....a barátnőmnek kb kétszer ennyit mondtak, igaz ő pár évvel öregebb!A cégek szeretnek sumákolni a szabadsággal, a munkaügynek érdeke?
2010. aug. 31. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Könnyen ki tudod számolni, hogy hány nap szabid van:


131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló

a) huszonötödik életévétől huszonegy;

b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;

c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;

d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;

e) harmincötödik életévétől huszonöt;

f) harminchetedik életévétől huszonhat;

g) harminckilencedik életévétől huszonhét;

h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;

i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;

j) negyvenötödik életévétől harminc

munkanapra emelkedik.


2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság illeti meg. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.



Ezek az alap infok. Szabadság a tgyás teljes idejére és a gyed első évére jár, vagyis másfél évnyi szabid van, amit alapból számolhatsz. Plusz esetleg ha volt még az aktuális évből, plusz ami erre az évre arányosan van.


A 21 nagyon-nagyon kevésnek tűnik nekem...

2010. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi, nagyon kedves vagy h ilyen részletes voltál!

Azt éreztem, h durván nincsenek a helyzet magaslatán, egyébként 26 vagyok szóval a 21 ebből a szempontból reális, de nagyon nem értem h azt a két napot miért akarták lesumákolni.....biztos h pedzegetni fogom alkalom adtán

2010. aug. 31. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Na de azért ne felejtsd el, hogy mivel 2 évet voltál otthon, ezért 42 napod van. Legalábbis nekem ezt mondták. A 2 napot meg az én párom a pici 2 éves koáig igénybe vette nekem az azért nem jár már.
2010. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 28 vagyok,gyed után 44nap szabim volt.
2010. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból sem reális, hiszen alaphangon 1,5 év szabid van bent (plusz ha maradt még), ehhez jön még 2*2 nap pótszabi (ha apa nem vette igénybe), plusz az idei év arányosan. Vagyis a reális a 38 (1,5*21+7) plusz akárhány lenne. De egyszerű a dolog, kérd, hogy részletezzék, hogy mi alapján jött ki ez a 21 nap és egyből kiderül, hogy mit nem számoltak.
2010. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én még gyeden vagyok jövő nyárig, de a párom tavaly és idén is kért nyilatkozatot a munkahelyéről, hogy a gyerek után járó 2 napot ő veszi ki.( Rendes voltam, neki "adtam", hiszen én most úgyis itthon vagyok). Ezt a nyilatkozatot - amit én is aláírtam, el kellett küldeni az én munkahelyemre, aztán visszaküldték, és a férjem lepecsételve, stb.. beadta az ő munkahelyére. Gondolom utólag is lehet erről nyilatkozni. Bocs, hogy csak erre tudtam válaszolni. Azt én sem tudom, hogy hány nap szabim lesz, de még annyit tudok, hogy ha van valamilyen felsőfokú végzettséget, akkor 3 évente 1-2 nappal (?)(ezt nem tudom pontosan) nő a szabadság ideje, de csak bizonyos határig. Mintha nálam így lett volna.. :)
2010. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 2 év után jelentkeztem munkára, akkor úgy számolták, hogy amikor eljöttem, annak az évnek a bentmaradt szabijai voltak x nap, a gyed első éve ennyi, második éve ennyi, és a munkakezdés évére jár ennyi. Szal 60 nap fölött volt.
2010. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

apa vállalkozó, szóval nem vette ki a szabadságot a gyerek után (nála nincs értelme)....

nekem azt mondták, h az első év után jár és az 21+7 erre az évre....ezek szerint ez kicsit sántít!Én úgy gondolom h nekik nem érdekük mást mondani, az lehet a probléma h nem állnak a helyzet magaslatán!

Köszi a válaszokat!

2010. szept. 1. 07:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Megint én:

Való igaz, hogy a szabi csak a gyed első évére jár, viszont a tgyás teljes idejére is jár szabi, plusz a bentlévők (ha voltak), plusz 2*2 pótnap a gyerek után - mivel a pótnapok először abban az évben járnak, amikor született a bébi.

2010. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem is kevés, én 2 gyerek után megyek vissza, 2005 óta vagyok itthon, és majdnem 95 napom van, vagyis volt, mert már töltöm a szabim.
2010. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!