Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes-ről visszatérve kiderül,...

Gyes-ről visszatérve kiderül, hogy már nem akarnak alkalmazni, és ki sem akarnak fizetni, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Vissza kéne térnem lassan a m.helyemre, ahol 11 éves munkaviszonyom van. Mindjárt 3 éves a fiam, de a munkáltatóm a tönk szélén. A könyvelő mondta, hogy a főnök az összegyült szabijaimat sem fogja (?!) kifizetni, nemhogy a végkielégítésemet, stb.


Na ilyenkor mi a teendő? Van valami okos tanácsotok? Köszi!


2011. márc. 10. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkajogi ügyvéd!!!

Csak így!A szabi, és mivel ők nem alkalmaznak, így a végkielégítés is jár jogilag!!!

2011. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

majd a csődeljárásban a felszámoló kifizet...vagy ha nincs felszámolás alatt a cég, akkor fizetési meghagyás és kapja be!


de tényleg ügyvédnél kezdj, ne írj alá semmit!

2011. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. :) Van is ismerős ügyvéd, aki a céget is ismeri. Akkor majd hozzá fordulok.
2011. márc. 10. 22:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs még felszámolás alatt, de júliustól mehetnék (kellene mennem) vissza dolgozni. Addig még bármi megtörténhet. De irtó kellemetlen, mert jó volt a viszonyunk a 11 év alatt, és most tök xar, hogy ilyen csúnyán kell "elválnom" tőle. :(
2011. márc. 10. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Először szerintem a főnököddel beszélj, ne a könyvelővel.

Az alapján fordulj ügyvédhez, hogy ő mit mond.

2011. márc. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra viszont vigyázz, hogy a szabijaidat és a végkielégítést már a megemelt bruttó béreddel számolják. A saját beosztásodban időközben végbement béremelést, vagy ha nincs más ugyanolyan beosztású ember a cégben, a céges átlagbéremelést neked is meg kell kapnod. Emellett jár plusz egy hónap felmondási védelem, ami azt jelenti, hogy egy hónapot letöltesz szabin, majd megkapod a felmondásodat, letöltöd a felmondási időt (munkaszerződésben benne, hogy ez hány hónap - minimum 30 nap). A felmondási idő felére kérheted, hogy mentsen fel a munka alól, azaz az egyik felét még szabin leszel, de ha még több szabid felhalmozódott, akkor azt majd szabadságmegváltásban kell pluszban kifizetnie.

11 éves munkaviszony után úgy emlékszem 5 hónap végkielégítés jár.

Mivel nem kis pénzről van szó, légy észnél. A munkavégzés alóli felmentési kérelmet is írásban add be.

DE arra figyelj, hogy két 8 órás állást párhuzamosan nem lehet végezni, így ha hamarabb lesz máshol állásod, mint hogy a munkáltatód neked átadja a felmondási papírt, neked kell felmondanod. Ekkor viszont elveszted a végkielégítést.

Remélem, nem voltam túl bonyolult. Mindenképp beszélj egy ügyvéddel, de én egy függetlent javasolnék.

2011. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznosak voltatok! :)


Béremelés? :)) Na az nálunk nem szokott lenni, ettől sajna nem tartok. :(


A könyvelő mondta, hogy teljesen kiborult a főnök attól, hogy nekem ki kell fizesse az összegyűlt szabijaim összegét, és ráadásul ezért még nem is dolgozom meg (?!!!)

2011. márc. 11. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ha időben kiveszed, akkor igen?

Egyébként meg barom, mert igenis megdolgoztál érte. Csak két évvel ezelőtt.


Nekem novemberben mondák, hogy persze, visszavesznek, fizetésemeléssel...

Tegnapelőtt meg rákérdeztem, hogy mégis mennyire gondoltak emelésre, mire jött a duma, hogy hát a válság, meg a médiatörvény hogy betett a cégnek. Mondtam, hogy TI AJÁNLOTTÁTOK FEL kapásból, akkor most mi van? Bérrel az ember nem viccel, ha komoly cégtulajdonos.

Jogász a megoldás, de gyanítom, ha nem fizet, akkor munkaügyi bíróság lesz a vége. Esetleg megegyezel vele, de akkor ezen buksz.

2011. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!