Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar beszélni a...

Miért nem akar beszélni a másik nyelven?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam két nyelvű. Apuka Szlovák és ott is élünk , Szlovák oviba jár ( most kezdte szeptberben ) Én és a férjem Angolul beszélünk.. Én kisfiunk születése óta csak Magyarul férjem pedig csak Szlovákul beszél hozzá. Szépen el is kezdett beszélni,érteni is mindkét nyelven. Tény ,hogy előbb Magyarul, gondolom mivel én többet voltam vele stb.. Mostanra magyarul elég szépen folyékonyan beszél , viszont Szlovakul inkább csak szavakban. Érteni mindent meg ért , de nem akar beszélni, válaszolni se. Apjával is nehezen.. félek elfelejti vagy nem tudom..tény ,hogy apuka havonta jár haza 2 hétre ( egyenlőre ) Szlovák mama havonta 2x tud jönni..az is igaz az oviban tud magyarul is az óvónő,de természetesen Szlovákul beszélnek hozzá ,ahogy mindenkihez.. játszótéren is a magyarul beszélő gyerekekkel beszél ,de a Szlovákul beszélőkkel nem igazán, magyarul válaszol nekik vissza. Ez miért van? Elvigyem esetleg logopédushoz, vagy pszichológushoz? Lehet ez badarság,de kétségbe vagyok esve.
2021. okt. 4. 20:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem csodálom, hogy a szlovákot nem preferálja. Engem az összes szláv nyelvtől a hideg ráz. Rondák
2021. okt. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, Gondolom nem sokan szeretnek....
2021. okt. 5. 08:29
 13/24 anonim ***** válasza:
24%
Úgymond, örülj neki.. mivel ott éltek és szlovák közösségbe jár és fog járni, már csak idő kérdése és a szlovák lesz a domináns nyelve. Egyelőre még a magyar az, mert veled van a legtöbbet, azt tudja a legjobban. Mennél régebb óta lesz a közösségben, annál inkább tolódik ez majd a szlovák felé és neked is fel kell majd kötni a gatyát, hogy elkerüld azt hogy frusztráld és megértsd, mert egy idő után lesz olyan, amit nem fog tudni magyarul, mert csak ott és szlovákul találkozott vele és hallott róla, ezért csak szlovákot keverve tudja majd mondani és kvára idegesíti majd, ha nem érted… lányom 2 nyelvű, kicsivel idősebb.
2021. okt. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, én ennek nem örülök...de amit le írtál az szerintem gyerek függő..egyebkent jelen esetben amit szlovákul mond én 90%ban értem , természetesen én magyarul válaszolok vissza. Én sokmindent megértek csak mèg válaszolni nem tudok, idővel biztos valamennyire megtanulok... egyébként nem ez volt a kérdés, de köszönöm.
2021. okt. 6. 08:59
 15/24 anonim ***** válasza:
17%

Ha olyan helyen éltek, ahol a magyar a többség vagy simán el lehet lenni magyarul, akkor nem fontos a szlovák.


Tanuljon meg apuka is magyarul. A legtöbb hasonló cipőben járó ismerősömnél így van.

2021. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Miért is kellene apukának még tanulnia Magyarul???? Egyébként meg nem.ez volt a kérdés, gondolom provokálni akartál csak!
2021. okt. 7. 22:14
 17/24 anonim ***** válasza:
17%

16: senki nem akart provokálni. Asszimilálódj kedvedre.


Arra akartalak rávilágítani, hogy nem fontos a szlovákot tudni.

2021. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ha nem annak szántad akkor minek????Apuka Szlovák.... Nincs több hozzá fűzni valóm! A többségi meg értette, te nem...
2021. okt. 8. 12:55
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

"az óvónő nem beszél magyarul hozzá, de ezt is írtam , mindenki szlovák a csoportban csak hogy értsd! "


De mit nem értesz azon, hogy nem az a lényeg, hogy az óvónő beszél-e hozzá magyarul, hanem az, hogy az óvónő ÉRT magyarul, tehát a gyerek nincs rákényszerülve, hogy szlovákul beszéljen hozzá! Nem azzal van a bajod, hogy a gyerek nem érti a szlovákot, hanem azzal, hogy nem beszéli, de teljesen logikus, hogy minek beszélje, ha sokkal egyszerűbben és jobban beszéli a magyart, sokkal könnyebben fejezi ki magyarul a gondolatait és úgy is megértik magyarul is? Hiába beszél hozzá szlovákul, tudja a gyerek, hogy tud magyarul, ha meg az óvónő reagál is arra, amit a gyerek magyarul akar tőle, akkor végképp nincs mit csodálkozni. Ha neked olyan fontos, akkor meg kell kérni az óvónőt, hogy NE reagáljon a gyerekre, ha magyarul beszél. Mondjon neki annyit, hogy szlovákul beszéljen, mert itt úgy szokás. Egy darabig lehet egy kukkot se fog szólni inkább, de utána rá fog jönni, ha valami vágya vagy kínja van, akkor össze kell magát szedje és szlovákul beszélni.


Mindenki érti, hogy születése óta hallja a szlovák nyelvet, de arányaiban sokkal kevesebbet mint a magyart és még kevesebbet van rákényszerülve arra, hogy használja. Az, hogy hallasz és értesz valamit, az nem egyenlő azzal, hogy ugyanolyan jól is tudod használni. Te magad írod, hogy szlovákul inkább csak szavakban beszél. Akkor mi a búbánatért erőlködne, ha magyarul meg tök jól beszél és elboldogul? Ugyanúgy, ahogy a többi két-három nyelvű gyerek, aki már a saját szüleinek is idegennyelven válaszol, azt fogja használni, amit a legkönnyebb, HA boldogul vele. Amelyik szülő felveszi a fapofát és megköveteli a gyerektől, hogy a saját nyelvét használja vele, ott jobban is megy ez. Főleg azoknál látszik, ahol három nyelv van és az egyik szülő megköveteli a sajátját a másik meg nem. Majd mikor ő se fog senkivel se boldogulni magyarul, mert se te nem leszel ott, se más, aki tud magyarul, akkor nem fog tudni mit csinálni, beszél majd szlovákul is.


Beszélsz angolul, lépjél be többnyelvű gyerekeket nevelők csoportjába a facebookon, csoporttól függően van 20-50 ezer tag, ha nekem nem hiszel, akkor olvasd el ott, hogy az ÖSSZES gyerek ezt csinálja nincs ebben semmi meglepő.


Vagy ez is egy olyan kérdés, mint ami itt gyakran felbukkan a legkülönbözőbb dolgok miatt halálosan aggódó anyával, ahol a lényeg csak az, hogy tömjénezve legyen a gyerek, meg az anyja is, hogy úristen, bárcsak az enyém tudna ennyit, jaj de jó nektek húúúúhaa?

2021. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nyugodj le, és vegyél visszább! Egyedül te pattogsz itt Feleslegesen!
2021. okt. 8. 13:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!