Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar beszélni a...

Miért nem akar beszélni a másik nyelven?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam két nyelvű. Apuka Szlovák és ott is élünk , Szlovák oviba jár ( most kezdte szeptberben ) Én és a férjem Angolul beszélünk.. Én kisfiunk születése óta csak Magyarul férjem pedig csak Szlovákul beszél hozzá. Szépen el is kezdett beszélni,érteni is mindkét nyelven. Tény ,hogy előbb Magyarul, gondolom mivel én többet voltam vele stb.. Mostanra magyarul elég szépen folyékonyan beszél , viszont Szlovakul inkább csak szavakban. Érteni mindent meg ért , de nem akar beszélni, válaszolni se. Apjával is nehezen.. félek elfelejti vagy nem tudom..tény ,hogy apuka havonta jár haza 2 hétre ( egyenlőre ) Szlovák mama havonta 2x tud jönni..az is igaz az oviban tud magyarul is az óvónő,de természetesen Szlovákul beszélnek hozzá ,ahogy mindenkihez.. játszótéren is a magyarul beszélő gyerekekkel beszél ,de a Szlovákul beszélőkkel nem igazán, magyarul válaszol nekik vissza. Ez miért van? Elvigyem esetleg logopédushoz, vagy pszichológushoz? Lehet ez badarság,de kétségbe vagyok esve.
2021. okt. 4. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
A kétnyelvű gyerekek később tanulnak meg beszélni, mert bonyolultabb nekik, de ők előbb megértik, hogy a nyelv egy jelrendszer, és meg kell tanulni összerakni. Később más idegen nyelveket is könnyebben fog megtanulni. Az egyébként hiba, hogy össze-vissza beszéltek vele. Egy ember csak egy nyelven beszéljen hozzá, mert a gyerek a nyelvet emberhez köti. Ha egyszer magyarul, egyszer angolul, egyszer szlovákul hall téged beszélni, az összezavarja. Egyébként szakember ugyanezt fogja mondani.
2021. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, amiket eddig láttam kétnyelvű gyerekekkel kapcsolatban, ez teljesen normális.

Tudok olyan családot is Németországban, ahol a szülők alig-alig tudnak valamit németül, otthon 100%-ban magyarul folyik a társalgás, viszont a kiskrapek korának megfelelően tud németül, úgy, hogy kvázi csak az oviban tanulja, meg hát a tévéből, játszótéren, stb. Szóval ne aggódj szerintem, régen is azért terjedt olyan tévhit, hogy gondot okoz a gyerekeknél a többnyelvűség, mert több időt vesz igénybe az összes teljes értékű elsajátítása.

2021. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj a kisfiaddal, ez természetes jelenség a kétnyelvű gyerekeknél.


#1 Írta a kérdező, hogy ő csak magyarul beszél hozzá.

2021. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden többnyelvű gyerek jobban preferálja az egyik nyelvet. Szerintem nem kell aggódni, legyetek következetesek. Mindenki mindig ugyanazon az egy nyelven beszéljen hozzá, akkor is, ha ő más nyelven válaszol.
2021. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kedves első írtam ,hogy születése óta én magyarul férjem pedig szlovákul beszél hozzá! Miért nem lehet rendesen elolvasni a kérdést?Csak én meg a párom beszélünk Agolul mivel én nem beszelek szlovákul ő meg nem beszél magyarul .
2021. okt. 4. 20:44
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Nincs elkésve! Nálunk is vegyes a család, én csak magyarul beszélek hozzá, apa velem magyarul, vele csak oroszul beszél és Spanyolországban élünk, így a suliban spanyolul tanul, de tanulják a helyi nyelvjárást és az angolt is. A nagy majdnem 7 éves volt, mire szépen rendeződött benne minden, addig sokszor keverte egy mondatban a nyelveket (ami azért érdekes, mert pl a nyelvtant soha, tehát ha valamit nekem mondott magyarul, de spanyol szót használt, akkor is magyar nyelvtan szerint ragozta). A kicsi 6 évesen már szépen szét tudta választani a nyelveket. De érdekes, hogy mind a két gyerek az oroszt preferálja jobban ha egymás között beszélgetnek, viszont zenéket/mondókákat inkább magyarul hallgatnak/gyakorolnak. Ha téged megnyugtat vidd el nyugodtan logopédushoz, de az én tapasztalatom alapján még nincs elkésve, pusztán neki egyszerűbb a magyar és többet is hallja, ezért használja inkább azt.
2021. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ez tök normális, egyszerűen csak kiválasztotta a neki kényelmesebbet. Ez szubjektív, nem az dönti el, hogy melyiken beszéltek hozzá többet. Ismerősnél bolgár anyukával, magyar apával a bolgárt bojkottálta a gyerek pont így. Hiába azt hallotta többet, meg hivatalosan a magyarnál könnyebb nyelv, nem beszélt rajta, ha bolgárul szóltak hozzá, magyarul felelt.
2021. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk én magyar, apa angolul (brit). Kint élünk, Birmingham mellett. Angolul 3 éves kora körül kezdett csak beszélni, magyarul hamarabb.


Nem az van, hogy nem akar szlovákul beszélni, hanem neki most a magyar kényelmesebb. Folytassátok ugyanígy, neki csak előnye lesz ebből. Talán még az angolból is ragad rá ahogy hall titeket.

2021. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hàrmonyelvű a gyereked, nem csak kettő. Teljesen normàlis, hogy egy nyleven beszèl szívesebben, a màsikon mèg csak hallgatózik :) kèsőbb előnyère fog vàlni a több nylev ismerete.
2021. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Igen, végülis ahogy az utolsó írta háromnyelvű..igaz az angolt mi nem tanítjuk neki, de egyébként azt is érti,mert ha férjemmel beszélgetünk olyanról pl.róla ,akkor odaszól,de az is többnyire magyarul 🙄😁
2021. okt. 4. 22:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!