Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar beszélni a...

Miért nem akar beszélni a másik nyelven?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam két nyelvű. Apuka Szlovák és ott is élünk , Szlovák oviba jár ( most kezdte szeptberben ) Én és a férjem Angolul beszélünk.. Én kisfiunk születése óta csak Magyarul férjem pedig csak Szlovákul beszél hozzá. Szépen el is kezdett beszélni,érteni is mindkét nyelven. Tény ,hogy előbb Magyarul, gondolom mivel én többet voltam vele stb.. Mostanra magyarul elég szépen folyékonyan beszél , viszont Szlovakul inkább csak szavakban. Érteni mindent meg ért , de nem akar beszélni, válaszolni se. Apjával is nehezen.. félek elfelejti vagy nem tudom..tény ,hogy apuka havonta jár haza 2 hétre ( egyenlőre ) Szlovák mama havonta 2x tud jönni..az is igaz az oviban tud magyarul is az óvónő,de természetesen Szlovákul beszélnek hozzá ,ahogy mindenkihez.. játszótéren is a magyarul beszélő gyerekekkel beszél ,de a Szlovákul beszélőkkel nem igazán, magyarul válaszol nekik vissza. Ez miért van? Elvigyem esetleg logopédushoz, vagy pszichológushoz? Lehet ez badarság,de kétségbe vagyok esve.
2021. okt. 4. 20:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Jólvan, be tudom ,hogy rossz napod van..próbálj meg inkább lazítani, ahelyett,hogy ide vissza jössz pattogni!☺️
2021. okt. 8. 13:41
 22/24 anonim ***** válasza:
63%
22: te pattogsz csak kérdező. Elég frusztrált lehetsz. Mint mindenki leírta: nem kell erőltetni a szlovákot, magyar nyelven teljes élete lesz.
2021. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Igen, a buta és kötekedő emberektől mindenki frusztrált 🤷🏻‍♀️
2021. okt. 8. 15:19
 24/24 anonim ***** válasza:
72%
Várjál, már törölteti a segítö válaszokat is a többnyelvü nevelésröl, úgy idegesíti, hogy nem csak tömjénezik a kölkét, hogy miket tud. 🤣
2021. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!