Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele?2,5 éves...

Mit csináljak vele?2,5 éves fiam alig eszik meg valamit.

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 18:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Hogy főzöl? Miket adsz neki?
2021. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mindent főzök,majdnem minden nap.

Ma a borsófőzeléket nem eszi meg pörkölttel.

2021. okt. 6. 18:58
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
Hát azt én sem enném meg, ezek a liszttel berántott fözelékek borzasztóan.
2021. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk borsófőzelék hogy megy a pörkölthöz? Nem hallottam még ezt a kombót.


Biztos van kedvence, az mi?

Nálunk pl fogy a bolognai, és abba csomó mindent bele lehet főzni, pl répát reszelve, fehérrépát is akár, ha cseles vagy akármilyen zöldséget bele tudsz reszelni, és a darált hús mellett észre se veszik. Ugyanez fasírttal.

Csirkemell, krumplipüré? Rizibizi? Rántott hal, rántott sajt? Házi pizzáscsiga?


Bevallom a főzelékeket én se csípem, férjem se, így én pl azt nem is főzök.

2021. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is iszonyúan válogatós. Vitaminokkal próbálkozunk, a védőnő olyant javasolt, amiben van vas. Béres csepp is jó lehet. De amióta elkezdte az ovit, sokkal jobban eszik bent és itthon is.
2021. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A bolognai rántott hal az megy.De kb mindíg ugyanazokat enné.Az se jó,de igaz lehet a bolognaiba répát stb csempészni.

Fasírtot se eszi meg.


Próbáltam neki külön főzelék,külön a pörkölt,de nem.


Bundáskenyeret szereti még,paprikáskrumplit,tejfölös tésztát.

2021. okt. 6. 19:22
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát akkor nem igaz, hogy semmit nem eszik, csak bizonyos dolgokat nem eszik meg.


Főzz neki másféléket. Senki nem szeret mindent.

2021. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Az én lányom semmilyen főtt ételt nem eszik meg, így aztán tényleg nehéz ebédet kitalálni neki, jó súlyban van, 4 és fél éves, de ebédet még nem evett.
2021. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#5 melyikben van vas? Béres cseppet már próbáltam, hatástalan. Nekem fényevő a kisfiam.
2021. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, kérdező, hogy ilyen tipikus "magyaros" kajákat sorolsz, főzelék, paprikás krumpli, tejfölös tészta, ezeket sok felnőtt sem szereti. Snasszak, esetleg zsírokat meg uncsik...


Nézegess a neten recepteket és próbálj meg kicsit reformosabban főzni. Brokkoli- vagy zellekrémlevest croutonnal, ízesített kenyérlepényeket, sima tejfölös tészta helyett mondjuk tejszíneset sok pirított zöldséggel, kínait házilag, gyrost. Pörkölt helyett natúrabban sütött húsokat.


Nem azt mondom, hogy mindennap, de érdemes lenne más jellegű kajákat is kipróbálni, hátha az állaggal vagy ízvilággal van baja. Én is "válogatós" voltam, valójában még csak utáltam ezeket a lisztes leveseket és főzelékeket, meg zsírban tocsogó, alig fűszerezett ételeket.

2021. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!