Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy éltétek meg?Nehéz volt?Fé...

Hogy éltétek meg?Nehéz volt?Félek,hogy látja rajtam majd,hogy kileszek a beszoktatásnál.Januárban megy a fiam bölcsödébe.2,5 évesen.Már teljesen kivagyok most is. De vissza kell mennem már dolgozni.

Figyelt kérdés
2021. okt. 23. 13:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem Nagyon beszél Any,Apa,mama ilyesmiket.Félek hogy nem tudom meg,hogy neki rossz ott vagy mi a baj a bölcsibe,mert nem tudja elmondani,ha lesz problémája esetleg.
2021. okt. 23. 13:57
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Így baromi nehéz lesz ez biztos. Szedd össze magad, és ne lássa rajtad. Minden gyerek beszokik, akit az anyuka hagy. Akit nem enged el érzelmileg, mint Te, azt valóban sokkal nehezebb beszoktatni.

Ha eldontotted, hogy beadod, akkor ne szúrj ki vele a túlaggódásoddal.

2021. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Mitől félsz?


Ha így állsz hozzá valóban nehéz lesz.

A te érzelmeid csapódnak vissza.


Ez az élet rendje, neki erre a közösségre szüksége van màr.

Képzeld úgy, mint amikor màr a kisebb motor helyett nagyobb futóbiciklit kap.. mert már az való neki.



Az én gyerekem szeptember közepén kezdett.

Zökkenőmentes volt, nyilván mázlista is vagyok, de a hozzáállás sokat számît.



Pl tőlem kérdezték hogy élem meg.. nem félek-e


Mondom de.. hogy mindig lesz-e parkolóhelyem, ahova nekem is megy ( frissjogsi, új autó)

2021. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Félek,hogy nagyon megviseli.Nehéz lesz neki.Hogy szokja meg nélkülem ilyesmi.
2021. okt. 23. 14:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzik a gyerekek az anyukán a feszültséget, jobb ha nem szorongsz emiatt, mert akkor ő is fog. Persze megértem az aggodalmat, de próbálj meg pozitívan hozzáállni. Nem biztos, hogy annyira meg fogja viselni. Az én lányom már a beszoktatás napján úgy feltalálta magát, hogy fel sem tűnt, hogy ott vagyok. Közösségben a beszéd is jobban meg fog indulni.
2021. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sírni fog 2 hétig vagy kicsit tovább, neked minden reggel, hogy nem akar menni, de ez neked szól, nem kell lítánia hanem csak elmondani, hogy megyünk és majd jövök.

És ilyen hozzáállással hogy nem tudja elmondani, mi rossz, az fel sem merül mi jó.

2021. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megviseli, ha így állsz hozzá!

Inkább mesélj neki vidáman, hogy milyen jót fog játszani a gyerekekkel. Ott sok inger éri majd, hamar megtanul beszélni. Ő könnyen be fog illeszkedni, ha hagyod neki.

2021. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj egy percig sem. Én 1 (!!) évesen szoktattam be, azóta már 10 hónapja bölcsis, egy igazi rosszcsont, minden rendben vele, nagyon éli a bölcsit. Más anyukák ültették csak beléd a parát, hogy a bölcsi egy rossz dolog, ezért félsz ennyire, pedig hidd el, nem kell tartani tőle. Neked nehezebb lesz, mint neki, ezt tapasztalatból mondom :)
2021. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem összeszedni magam.Nem is olyan kicsi már.
2021. okt. 24. 07:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kicsi már..


Gyerekem így viselte


-Bementünk első nap reggeli után

-Odahívták a szőnyegre meseolvasásra., én leültem a fal mellé

-5 p után azt mondta az óvónő, hogy “anyának van kinn megbeszélnivalója”

Így kimentem

-legközelebb ebéd előtt találkoztunk, amikor hazavittem ( kinn ültem az előtérben)


-Másnap be sem mentem, csak bekísértem reggeli után- ebéd előtt vittem haza

-3. Nap ugyanaz csak nem vártam az előtérben

-4. Nap vittem reggeli előtt, és ott is ebédelt már


-Annyi, hogy nekem nem alszik ott.


Imádja, úgy kell ràszólni, hogy elköszönjön reggel

sajnos sokat beteg, olyankor az a legnagyobb baja, hogy nem mehet oviba..

Gondozóktól ölelve köszön el.



3.

2021. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!