Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2,5 éves a kisfiam nem...

Lassan 2,5 éves a kisfiam nem ül bele hintába, bevásárlókocsiba, meg semmi ilyesmibe. Más gyerek is van így? Gondot jelenthet? Ha pl hintáztatom, azt szereti

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, gondot jelenthet. Koraszülött esetleg? Egyensúlyi zavar lehet, kislányom is utálja ezeket, de a hintát azért szereti, beszélni nagyon későn kezdett és a beszédértéssel is van gondja, ezek összefüggnek.
2021. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen gondot jelenthet? Nem volt koraszülött, beszélni már ügyesen beszél, mindent megért
2021. nov. 5. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Azt amit írtam, én másról nem tudok, a beszédértés nem annyi, hogy egy 3 szavas mondatot megért, észre sem lehet venni, csak később. Nálunk ez a gond és korábban mondták, hogy összefügg ezzel, hogy minden egyensúlyi helyzetben fél: bevásárlókocsi, csúszdára félt felmenni, játszotéri pörgöket utálja. Nála bejött mert van is gond a beszéddel.
2021. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyensúlyi probléma szerintem nincs, ügyesen megy kismotorral, futóbiciklivel, hátrafelé is tud menni. Azt szereti ha mi pörgetjük, vagy kézben hintáztatjuk.

Ha kérünk tőle valamit, azt megérti, megcsinálja, kérdésekre is ügyesen válaszol

2021. nov. 5. 15:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez egy hóbort, vannak ilyenjei a kisgyerekeknek, hogy valami triviális dologra egyszerűen nem hajlandóak valami miatt és nem tudod eltántorítani a szokástól mert már a fejébe vette, majd kinövi. Nézd a jó oldalát; ne tudd meg hányszor húzom meg a hátamat ahogy a 3 éves 16-18 kilós lányomat rángatom ki a hintából/ bevásárlókocsiból mert ő meg a mai napig a babahintába akar ülni és bevásárlókocsizik mintha muszáj lenne pedig szerintem már a súlykorlátból is kilóg :D
2021. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont 2,5 éves a lányom. Nekünk két évesen volt egy olyan időszak,hogy nem akart a bev.kocsiba megülni. Mára ezt elhagyta, csak pár hónapig tartott.
2021. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Volt vmi oka, amiért nem akart beleülni? Aztán hogy vettétek rá? Az én kisfiam még egyáltalán nem ült bele, párszor kérdeztük, mondta, hogy nem, úgyhogy nem is erőltettük
2021. nov. 5. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy tériszonya van?
2021. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De akkor azt sem szeretné ha pl magasba emeljük, vagy pörgünk vele...szóval szerintem nem ez a gond
2021. nov. 6. 16:57
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Azért nem ült bele, mert neki érdekesebb volt velünk sétálni, és mindent összefogdosni.

Úgy vettem rá, hogy minden alkalommal, mikor mentünk be a boltba, rákérdeztem,hogy beleül-e a kocsiba. Egyszercsak beleült. Már ,ha kosarat viszünk akkor sétálhat mellette, azonban ,ha kocsit viszünk bele kell ülnie.

2021. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!