Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar sétálni, cipőt...

Miért nem akar sétálni, cipőt felvenni?

Figyelt kérdés

20 hónapos kisfiam pár napja nem hajlandó kint sétálni. Megy pár lépést és fel kell venni. Ha nem veszem fel sír, nyűglödik, lefekszik.

Arra gondoltam, hátha kicsi rá a cipő. Vettünk neki újat, nagyobbat, mint ami volt, bundásat, hátha fázik a lába, de így sem jó.

Ma mondtam neki, hogy gyere menjünk ki, hozom a cipőd. Amint rá akartam adni, sírásba kezdett. Mi lehet a probléma? Esetleg vigyem orvoshoz? Bent gond nélkül szaladgál, úgyhogy nem hiszem, hogy fájna a lába.



2021. nov. 12. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fázik? Az én fiamat is nehezebb rávenni mióta bejött a hűvösebb idő arra, hogy kint legyen. Ő szokta mondani, hogy fázik ahogy kilepunk :D
2021. nov. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem igazán beszél még. Vastag kabátot adtam rá tegnap és úgy se volt jó neki.
2021. nov. 12. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
most kezdett cipőt hordani? hozzá kell szoknia fokozatosan, a cipő kemény, nehéz, egész más érzés, mint a zokni/mezítláb, ez nem megy egyik pillanatról a másikra.
2021. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem most kezdett, már régóta.
2021. nov. 12. 09:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nálad is beválik, de nálunk az működött, hogy megvártam, amíg befejezi a “vegyél fel” sírást. Az utcán mentünk, nagyon, jött a hiszti, hogy vegyem fel. De tele volt a kezem. Aztán mondtam, hogy megvárom, amíg befejezi. Megvártam. Nem volt rövid menet, sokáig tartott. Meg kellemetlen volt az utcán a műsor. De egy idő után rájött, hogy nincs értelme, mert akár estig is ott állhatunk. De onnantól kezdve sétált szépen minden alkalommal. Meg kellett tapasztalnia, hogy tényleg nem fogom kézben cipelni az utcán.
2021. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál is volt egy időszak, amikor nem akart sétálni. Eljátszottam, hogy azért sem veszem fel. Vmikor nehezen, de elindult, de sajnos sokszor akár egy órát is állhattam ott, akkor sem jött. Már tettem itt fel korábban hasonló kérdést, akkor többen azt válaszolták, hogy még kicsi, ez normális. Pedig már akkor kétéves is elmúlt a lányom.
2021. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 grafno ***** válasza:
40%
Jatsza magát. Jobb neki kézben. Nálam még 5evesen is akárna hogy kézben vigyem. Keményebben kell bánni vele mert embert kell nevelni belőle habár sokan nem tudják hogy kell és dajkalgatjak.
2021. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andi80018 ***** válasza:
57%
Szerintem is sima hiszti. Be ne kajáljátok már... :-D Még hány pár cipőt akarsz neki venni...
2021. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mekkorát vettél a bundás cipőből? Ha a sima cipőből most ugrott egy méretet, lehet, hogy a bundás cipőből kettővel nagyobb kell neki, főleg, ha vastag zoknira adod fel.

Könnyen fel tudod adni rá?

Próbáld meg benn ráadni és kicsit rajta hagyni, hogy benn elviseli-e.

2021. nov. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap már jött benne. Nem tudom mi volt vele akkor napokig. 22-es cipője volt, most 23-ast kapott.
2021. nov. 13. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!