Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, Ti milyen "szabályokat...

Szülők, Ti milyen "szabályokat" vezettetek be a gyereketeknek a COVID miatt?

Figyelt kérdés

Olyan szabályokra gondolok, amit "házon belül" családilag érvényesítettetek. Milyen intézkedéseket tettetek a gyereketekre vonatkozóan? Volt olyan amit megengedtetek alapból előtte neki, viszont a járvány kitörésével megtiltottatok? Vagy épp ellenkezőleg, amit előtte nem akartatok, de a járványhelyzet miatt mégis megengedtétek a gyereknek? Ha még korábban volt, azóta változtattatok-e a szabályon, esetleg még mindig alkalmazzátok-e

A kérdést általánosan, a lassan 2 évvel ezelőtti kezdettől nézve értem, és olyan intézkedésekre, amit kizárólag ti határoztatok meg (tehát nem az, hogy pl. nem kellett iskolába mennie - mert ugyebár egy időben be volt zárva még az alsósoknak is)


Kíváncsi vagyok, ki milyen irányba döntött. Köszönöm!



2021. nov. 15. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Semmit.

Eddig is megvolt az alap higiénia.

Pl. Amikor hazaérünk a cipőt levesszük, utcai ruhákat levesszük, kezetmosunk, átöltözünk otthoni ruhákba...

Amikor vásárolni mentünk, amikor végeztünk és beszálltunk az autóba, mindig használtunk kézfertőtlenítőt. Elsősorban nem a betegségektől féltünk, hanem ki tudja ki milyen kézzel taperolta előtte.


Nekem az volt a furcsa, hogy ezekre külön fel kellett hívni a figyelmet.

2021. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Semmit.
2021. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Mi is ugyan ugy élünk mint eddig. Ugyan úgy jarunk rengeteg fele, sok emberrel találkozunk. Kezfertőtlenítőt vettem, de kb semelyikünk nem használta.


Megsem voltunk betegek.

2021. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Semmit...


Nálunk egy heti nagybevásárlas 60.000-ft, ha mondjuk elkezdenék mindent törölgetni egyesével,fél napos program.


Kezet tudnak mosni, maszkot használják ,ha szükséges. Kezfertőtlenitő mindig van nálunk, járvány előtt is.

2021. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk eddig nem volt nagy cucc a bevásárló kocsiba ültetés vagy közösen tolás, de covid óta undorodom ezektől és próbálom távol tartani a gyerekeket a sok kéz által használt dolgoktól. Például a busz kapaszkodót sem szeretem ha a nagy használja, inkább a kezemet nyújtom, hogy abba kapaszkodjon. Tudom hogy azok eddig is koszosak voltak, de nem foglalkoztam vele különösebben.

Na meg a közösségi élet. Orrfolyós gyerekkel eddig simán elindultunk városba, családhoz, barátokhoz, de most már szólunk előre hogy mondjuk folyik az orra, zavar-e bárkit is. Nyilván lázasan, nagyon náthásan nem, az alap, de orrfolyással eddig nem foglalkoztunk. Most viszont kialakult, hogy mindenki ugrik minden nátha hallatán és ja, szerintem ez is átalakult..

Itthon ami még új nekünk, hogy odafigyelünk, hogy egymás után ne használjunk poharat vagy evőeszközt. Valahol ez alap, de nálunk nem volt gond, hogy pl a mézes kenyér készítés közben megettünk ketten 1 kanálból 1-1 kanál mézet.

2021. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanúgy csinálunk mindent, mint a járvány előtt.

Hazaérünk kézmosás, átöltözünk.

Ha boltba megyünk visszatolom a kocsit és lefertőtlenítem a kezünket. A maszkot a boltban is hordjuk.

Ugyanaz, mint eddig.

Annyi kikötésem volt most, hogy megint durván sok a fertőzött, hogy ne nagyon jöjjenek át a lányom barátnői. Nemcsak a covid miatt de most nagyon tarol a taknyosság hasmenéssel az iskolában.

2021. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
semmi külön håzi szabály nincsen.
2021. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!