Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni oltást ti beadatj...

Covid elleni oltást ti beadatjátok a gyereketeknek? Miért igen és miért nem?

Figyelt kérdés
Eddig én tartottam tőle, egy kicsit most is, de átestem én is a covidon, már negatív vagyok de még mindig nincs szaglásom, már több mint 3 hete, tuti nem nátha, nincs bedugulva az orrom, és nem is volt de szaglásom nincs. Szóval eddig kételkedtem ebben a vírusban, de most kezdem elhinni, hogy tényleg van. De az oltástól azért kicsit tartok, és van egy 3 évesem, akinek ha nem adatom be nem mehet majd oviba, és mivel egyedül nevelem muszáj oviba mennie, hogy én tudjak dolgozni. Nem tudom hogy álljak ehhez.

2020. nov. 30. 19:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, beadatom
Nem, nem hagyom
Előbb magamnak, s ha nem lesz gond akkor a gyereknek is
Megvárom, hogy adassa be magának egy ismerősöm
44 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ki mondta, hogy nem mehet oviba? ÖNKÉNTES lesz az oltás (legalább is eddig így van).

Nem kell rémhíreket terjeszteni!

2020. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
én magamnak sem adatom be.. bennem megvan a félsz, h ez egy nem túlzottan letesztelt vakcina :S abban biztos vagyok, hogy egy jó irány a vírus akár teljes legyőzésének, de jelenleg nem tartom biztonságosnak
2020. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi, mehet oviba vakcina nélkül :)


Egyébként én se fogom beadtni.

2020. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem terjesztem a rémhírt, itt nálunk Romániaban nincs se óvoda se iskola, és úgy tudom, hogy csak akkor kezdődik újra minden ha lesz vakcina, itt sem lesz kötelező, de mivel tény, hogy csak a vakcina megjelenésekor lesz ovi, suli, gondolom így csak az mehet aki beadatja, de remélem nem így lesz 🙂
2020. nov. 30. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj még ezen, majd úgyis megtudjuk mi lesz még.


Kitartást neked, hamarosan biztos vissza jön a szaglásod!❤️

2020. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Amikor meg jelent az egész koronavírus és már komoly volt baj, akkor sokan kérdezték hogy mikor lesz vakcina.

Több orvos magyar és külföldi meg mondta a hírekben hogy egy ilyen méretű járványnál is hosszú évek kérdése 4-8 év is lehet mire elő tudnak állni egy meg felelő védőoltással.

Most jelenleg ott tartunk hogy meg van a védőoltás orosz, kína stb.. és ezekből rendelet több kormány is előre hogy már, tavasszal el kezdjék az embereket be oltani. Ennyi idő alatt nem lehet egy hatékony vakcinát létrehozni. Nem tudni hogy mi van benne pontosan és hogy milyen mellékhatásai lehetnek az emberekre hosszú távon.

Se a gyerekeimnek se magamnak és senki másnak se adnám be!

2020. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon káros nem lehet mert elsőként az egészségügyi dolgozókat akarják beoltatni, őket meg hacsak nem népirtás áll a háttérben elég nagy ostobaság lenne teszt alanyként használni.
2020. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Válasz a kérdésre:

A kisgyerekeknek sehol a világon nem lesz kötelező az oltás semmilyen körülmények között. Amit el tudok képzelni az max 14 év fölött, de az se lenne kötelező, max egy erős ajánlás. Kivétel persze ez alól a krónikus betegségben szenvedő gyerekek, mert sajnos ilyen is van.


A vakcinával a veszélyeztetetteket akarják védeni és a pedagógus társadalom (tanárok, óvónők, stb) pont ilyen (öregebb vagy krónikus betegek, stb).


Reagálás #6-ra:


"hosszú évek kérdése 4-8 év is lehet mire elő tudnak állni egy meg felelő védőoltással"

Ez akkor igaz ha az a betegség amire fejlesztenek "jelentéktelen". Értsd, egy kizárólag Afrikában terjedő betegségre nem fognak sem az európai sem más régiók (Amerika, Kína, Oroszország) időt, de főleg nem PÉNZT szánni gyógyszerfejlesztésre. Vagyis de, de nem annyit, hogy az a lehető leghamarabb elkészüljön. Jelen esetben ez már nem csak pénzről szól (k-va sokat beleöltek), a gyógyszergyártók esetében ez már presztízskérdés lett, hogy ki lesz az első, kinek lesz a leghatékonyabb vagy legolcsóbb, ár-érték arányban legjobb vakcina. Ez a presztízsdolog egyébként már országos szintre emelkedik, nem csak gyártóira.


"Nem tudni hogy mi van benne pontosan" de lehet tudni, csak utána kéne olvasni és összehasonlítani az eddigi vakcinákkal. Több vakcina új eljárást alkalmaz (mármint, hogy vakcinában használják őket, az az újdonság - nem maga az eljárás, ennek is utána lehet olvasni). De van olyan vakcina is ami kb tök ugyanaz mint az influenzáé csak a protein más ami az ellenanyagot kiváltja. Ha valaki nem akar újdonságot kipróbálni megértem, annak ott van az influenzáshoz hasonlók.


Alapműveltség része kéne legyen egyébként és tanítani kéne az iskolákban, hogy mik az össztevői és hogyan működnek a már rég létező, klasszikus vakcinák (BCG, influenza, stb).


Amúgy az emberek azt se tudják, hogy a feldolgozott élelmiszerekben (párizsi, szalámi, virsli, hormonkezelet csirkemell, stb) mi van, pedig azokon ott a címke és könnyen el lehet olvasni. Én személy szerint nem veszek semmilyen húsipari készítményt aminek legalább nincs 90%-os hústartalma vagy 100g termék legalább 140g húsból készült. Viszont a termékek többsége nehezen éri el még a 60%-t is és azokat a mérgeket veszik az emberek tömegesen.


Ha a komment alapján legalább 3-4 ember ezentúl megnézi mit tesz (vagy épp emiatt nem tesz) a kosarába már megérte leírni

2020. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt jól megírtad👍👌 köszönöm, megnyugtató válasz ❤️🙏
2020. dec. 2. 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
soha inkább lecsúszok egy ereszen ha jön a doktor bácsi inekcióval felém
2020. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!