Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól való egy gyereknek...

Mikortól való egy gyereknek bicikli?

Figyelt kérdés
Természetesen pótkerekekkel gondoltam, mikortól tudja használni? Hány éves kortól?

2021. nov. 21. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már 2.5 éves gyereket is kétkerekű bicajjal,tekerte rendesen.Az enyém 3.5 évesen tanult meg pótkerékkel,majd tavasszal kipróbáljuk anélkül.
2021. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha esetleg használt futóbiciklit, amivel tud “száguldozni” és jól egyensúlyozik vele, akkor ne tegyetek fel pótkereket. Van pici bicikli, ami nem sokkal nagyobb, mint a futó. Egy-két óra alatt képesek megszokni a pedált. Előszőr tologatva kell segíteni, de hamar belejönnek, mert már van egyensúlyérzékük. Szóval futóbicikli után pillanatok alatt átszoknak a gyerekek. Ha nem volt futóbicikli, akkor nehezebb megtanulni, akkor érdemes a pótkereket megvenni.
2021. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Jellemzően 3 felett. De előtte jobb a futóbicikli. Ráér a "rendes", ha már kinövi a futót.
2021. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
65%

Technikailag biciklizni egész hamar meg tudnak tanulni.

De például, az én gyerekem nem áll meg ha szólok, és nem jön vissza, szóval számára eszméletlen veszélyes lenne egy bicikli.Most lesz 5 éves, kb jövő nyáron azért bepróbálkozunk vele.(bölcsibe volt futóbicaj,kismotor,3kerekü bicaj,roller,mindegyiket tudja használni)

2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Van egy kisfiú itt a játszótéren, aki most volt 3 és nagyon ügyesen megy pedálos biciklivel pótkerék nélkül. Az én fiam most 2 év 4 hónapos, már pótkerekes biciklivel próbálkozott ismerősnél, és úgy láttam, tudná is tekerni, csak nem ért le a lába a pedálra rendesen, nem tudta körbe tekerni. De ő is futóbicilivel nyomja most még, lehet, hogy egyből rendes kétkerekűre váltunk majd a tavasszal, de legkésőbb a 3. szülinapjára azt kap majd
2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya 3 évesen tanult meg pótkerék nélkül. De ő is kétkerekű futobicajjal tolta előtte.
2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Az én nagyobbam három évesen kapott, annyira nem megy neki. A kicsi (2 éves) viszont meg van őrülve érte, sajnos nem találok az ő méretében. De simán rápattan a tesójáéra, nem ér le a lába, de állva tekeri (pótkerekes egyébként). Ezt elég veszélyesnek tartom, úgyhogy most "hideg van, jön a tél!" felkiálltással elpakoltuk a cuccokat a garázsba, majd előszedjük tavasszal. Remélhetőleg addigra nő annyit a kicsi, hogy találok az ő méretében biciklit.
2021. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam másfél évig nyúzta a futóbiciklijét, majd 4 évesen rögtön pótkerék nélkül tanult meg menni pedálossal, nem hazudok, kb. 15 perc alatt. A futó miatt az egyensúlyérzéke megvolt, csak a pedálozást kellett megszokni. Aznap még nem mert egyedül elindulni álló helyzetből, meg kellett kicsit lökni, de másnap már az is ment.
2021. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az enyém a 3. szülinapjára kapott
2021. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A lányom februárban lesz 3 éves, tavaszra tervezünk neki futó biciklit venni. Nyáron akartam, de a kipróbálta a kisbarátjáét, nem tudott vele menni, ezért inkább vártam vele. Tavasszal késő lenne neki? Vagy akkor már inkább rendes biciklit kéne venni neki?
2021. nov. 21. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!