Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi két éves gyermeked legkedve...

Mi két éves gyermeked legkedvencebb játéka, amit sose un meg? Miket szeret még?

Figyelt kérdés

Frissíteni szeretném lányom játéktárát, mert már kb csak a babákkal, kanalakkal, cumisüveggel játszik, meg a fa építőkockával (kb napi 3x10 percet...). Februárban lesz 2 éves.

Szívesen fogadok ötleteket!


2021. nov. 24. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szeret firkálni, rajzolni, szereti a ceruzákat, a színeket, ezen kívül a képeskönyveket. De nem minden gyerek egyforma, lehet a tiédnek más jön be.
2021. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Magformers(mágneses építő), pónik, orvostáska, kinetikus homok, gyurma
2021. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Igen ezt kifelejtettem, folyton filcekkel és ceruzákkal játszik. Sajnos már a bútorokat is szinezi, de szerencsére lejön róla :D segít is lemosni. Van hogy csak megfog párat a kezében és sétálgat vele.

2. A gyurmával, homokkal nem csinál nagy koszt? Még nem mertem neki ilyeneket venni.

2021. nov. 24. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Koszt csinál, de van egy kisasztala, tudja hogy ott játszunk, nem viheti onnan el. Pár alkalom kell, míg rögzül. A kinetikus homokot a férjem taknyos homoknak hívja, az is összetapad, ne sima homokot képzelj el, de az alá tepsit szoktam tenni neki. Nekem van ovisom is, így elég korán megismerte ezeket. Volt időszaj, amikor ette a gyurmát, elpakoltam pár hónapja, most épp normálisan játszik vele :)
2021. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Duplo, játék konyha, nagy méretű gyöngyökből gyongyfűző, fa vasút (hátha érdekli attol még, hogy lány), öltöztetős játékok, takarító, bavasarlo készletek
2021. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Puzzle és könyvmánia van ezerrel, egész nap elbütyköl és “olvasgat”. 😊
2021. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Labda
2021. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is labda, kisautók, duplo, vastag lapos könyvek "olvasása", fogantyús berakók vagy egyszerűbb párosító kirakók, sólisztgyurma, zsírkrétával rajzolás nagy felületre (papírhenger, kartondoboz). Nagy kedvenc volt még a síp és az elemlámpa és ha bunkert/sátrat építettünk az asztal alá. Kiskonyha, kis takarító eszközök is jók, amivel "segíthet". Mert persze mindezek lényege, ha együtt csináltuk.
2021. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyurma a kedvenc nálunk is, van hozzá neki süti szett, kinyomók, tepsi...


Ezutan jön a rajzolás, benti csúszda, puzzle, Duplo.


Ő augusztusban lett 2. KB 1-2 hónapja érdekli már a puzzle is.

2021. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk sztem még korai lenne a gyurma, lehet, hogy meg is enné... Majd ha elmúlt 2, megpróbálom :) Rendeltem duplot neki, mert a barátnőjénél nagyon szereti, remélem nem megy kárba, és tényleg sokat fog vele játszani.

A puzzle nálunk is nagyon megy, azzal nagyon elvan, karácsonyra is vettem neki :)

A filcet ma elvettem, mert kiszinezte a nyelvét.

Illetve tegnap este csináltam neki egy nagy kartondobozból egy tűzhelyet (csak rárajzoltam a dolgokat), sütőnek ajtót vágtam, kicsit játszott azzal is :)

Sokat kell neki olvasni, és imádja a képeket nézegetni, mondogatni hogy mi micsoda.

Végülis így belegondolva egész sok mindennel elvan, csak sajnos hamar megun mindent :)

2021. nov. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!