Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt már bárki olyat,...

Tapasztalt már bárki olyat, hogy 2 év körüli kisgyerek homlokán mért hője pár tized fokkal magasabb, 37,2-5 körül? (Két hétig náthás volt, ezért mértem a hőjét. A nátha már teljesen elmúlt.)

Figyelt kérdés

Ha homlokhőmérővel mérem, akkor folyamatosan 36,9-37,5 között a hője, lassan 1 hete. A homlokhőmérővel mért saját hőm 36,5.

Ha másik hőmerővel mérem, popsiban a korrigált 36,4, a hóna alatt 36,8 volt ma.

A másik hőmérővel mérve a saját hőm stimmel a homlokhőmérővel.


Nem értem, mi lehet az oka, hogy a homlokán pár tized fokkal magasabb a hője. Az orvosunk azt mondta, ha nem változik, a jövő héten menjünk el vérvételre. (Neki mondjuk ezt a jelenséget nem mondtam el, mert ezt tegnap tapasztaltam, amikor másik hőmérőt is kipróbáltam. Ma ugyanezt tapasztaltam.)

Nem tudom, hogy ennyi miatt elvigyem-e, egyébként nem látok semmi más tünetet nála. Pisit néztek nála, az negatív, szerencsére.


2021. nov. 26. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

2 évesnek popsiban mérni?

🤔🤦🤦

Nem vagy ép.

2021. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam neki, de msot kontrollként megkértem. Nyilván flexibilis hőmérővel, bekrémezve, úgy, hogy nem fáj neki.
2021. nov. 26. 15:20
 3/7 A kérdező kommentje:
megmértem.
2021. nov. 26. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A homlok hőmérő alapján hüllő vagyok! Novák doki is megmondta hogy kuka a homlok hőmérő.
2021. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem tapasztaltam, mert nem mérem folyton, minden lehetséges módon a hömérsékletét. Bocs, de betegesnek tűnik a viselkedésed. 37,2 nem láz, nem foglalkoznék vele és nem vinném sehova, pláne ha jól érzi magát.
2021. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért mértem, mert beteg volt, ahogy írtam, nem azért, mert ez a hobbim...

Feltételezem, az orvos is azért akarja vérvételre küldeni, mert a hosszantartó hőemelkedés valamilyen gyulladást jelezhet.

2021. nov. 26. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan, a hosszú, nem múló hőemelkedés nem jelez jót.


Persze, hogy hétvégére jössz rá... A gyerek mindig hétvégére lesz beteg...


Hétvégén még figyeled, hátha elmúlik. Hétfőn meg viszed orvoshoz.

2021. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!