Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A féltesók közt is jó a...

A féltesók közt is jó a kapcsolat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Páromnak 3 fél testvére van és egy édes (más az anya). Az apa megözvegyült előző házasságából született 3 gyermek, a masodikból kettő. Jó a kapcsolatuk, nem féltestvérkent tekintenek egymásra, nem tesznek különbséget.
2019. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nekem is van féltestvérem (2is) meg a férjemnek is van (1). Nem tartjuk, nem is tartottuk sosem felnőttként a kapcsolatot velük, nekünk ők idegenek, nem kívánatos személyek az életünkben. Nem gondolom, hogy nevelés kérdése egyébként, mert kicsi gyerekként mind a kettőnket úgy neveltek hogy tudatába legyünk hogy vannak testvéreink, találkoztunk velük, mire felnőttünk, addigra viszont kiforrta magát.
2019. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem csak féltesóim vannak. Nagyon jó a kapcsolatunk, kb legjobb barátok vagyunk.
2019. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van féltesóm mi jóban vagyunk.

Viszont a fiamnak is van féltestvére, évek óta nem találkoztak, remélem még nem is fognak egy darabig. Egy borzasztó elkényeztetett gyerek az enyém csak a rosszat tanulja tőle. Majd ha elég idősek lesznek eldöntik akarnak-e találkozni.

2019. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én első házasságból születtem, a tesóim anyukám második férjétől. Sosem mondtam rájuj, hogy féltestvéreim lennének, ugyanolyan teljes értékű tesóim, mintha ugyanaz lenne az apánk.
2019. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4en vagyunk tesók, mind a négyünknek féltestvérek a gyerekei.Mármint mind a négyen elváltunk, és mindegyikünknek született az új kapcsolatból gyerkőc.

Mindenki jóban van mindenkivel, testvérként szeretik egymást.

Olyan is van akik külön nőttek fel nem együtt, ők is testvérként bánnak egymással.

2019. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Három éves volt a fiam, mikor elváltak útjaink az apjával. Később férjhez mentem, és született közös gyerekünk is, azóta is egy családban élünk négyen. Teljesen jó a kapcsolatuk, édestestvérként tekintenek egymásra. Az apjának lett még 3 gyereke 2 különböző nőtől, azóta már el is költözött külföldre. A fiamnak semmiféle kapcsolata nincsen az apai ágról született féltestvéreivel, szerintem vagy 8 éve nem látta egyiket sem, az apjával egyetemben. Nem tiltottam, nem fúrtam, semmiféle szerepem nem volt ebben, egyszerűen az apja alakította így anno, a fiam nem kötődött amúgy sem nagyon hozzá (amire nyilván megvolt a a jó oka), így nem viselte meg. Már 19 éves, de közömbös a ténnyel szemben, hogy vannak még valahol szétszórva testvérei, nem is mondja sosem, ha megkérdik, azt válaszolja egy testvére van, akivel ugye együtt él, az én kisebbik fiam. Ha később megkeresik nem tudom majd mit csinál, nagykorú, az ő dolga, de ő biztosan nem fogja egyikükkel sem kezdeményezni a kapcsolatfelvételt, ha majd felnőnek lehet keresik, ez a jövő zenéje, én nem szólok abba bele miként intézi majd a fiam.
2019. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 lány féltestvérem van, az apai ágról lévővel jó a kapcsolatom, 9év a korkülönbség, nem laktunk együtt soha, mert őt a mamánk nevelte. Az anyai ágról lévővel együtt nőttem fel, 7 év a korkülönbség, amíg pici voltam persze voltak hajhúzások, sértődések, de ma meg napi szinten másfél-2 órát beszélünk telefonon. Édes testvérként lettünk nevelve, nem érzek különbséget :)
2019. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 is. Az egyik anyai ágról (lány) a másik apairól (fiú). Az anyai ágról (hugommal) együtt nőttem fel. Kiskorunkba is máshogy voltunk nevelve. Neki ott volt az igazi apukája,akivel éltünk,nekem csak egy mostoha. Az én igazi apám soha nem volt kíváncsi rám. Mindegy is :) Felnőttünk,mind szét mentünk a családi házból és nem tartjuk a kapcsolatot a "hugommal". Ill.igen,1 évben 1x felkeres,ha kell neki valami.

Apai ágról az "öcsémet" nem láttam soha. 1 év van köztünk. De nem is akarom most már.



1 biztos: boldog párkapcsolatban élek,van 1 lányom és neki nem lesz féltestvére.


Én nagyon sokat kaptam és vesztettem,nem szeretném,hogy a lányom ugyan azt átélje.

2019. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Van 2 féltesóm a kapcsolatunk jó de nem olyan mint az édes testvéremmel. Nehéz lenne mert ők már felnőttek családjuk van egyiküknek 2 másikuknak 1 gyereke... de jól vagyunk együtt
2019. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!