Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról való leszoktatás...

Cumiról való leszoktatás megtörtént, azóta viszont sokszor nyűgös. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a lányom, és alváshoz mindig cumizott, és néha napközben is, de akkor inkább csak akkor, ha már fáradt volt. Másfél hete, sőt már majdnem két hete, nem találtuk meg a cumiját és simán ment az esti altatás anélkül is. Utána, amikor megtaláltam, én úgy gondoltam, hogy akkor már nem is adom vissza neki. Viszont azóta egyre többször nyűgös, nagyon hamar kiakad dolgokon, olyan mintha ideges vagy feszült lenne. Éjjel pedig csikorgatja a fogait. Sokat sír, de nem mondja, hogy kell neki a cumi. A férjem vissza akarja adni neki, mert sajnálja őt, meg van arról győződve, hogy emiatt ilyen hisztis és nyűgös. Én meg tanácstalan vagyok, nem tudom mivel teszünk neki jót. Segítenétek? Van itt olyaqn, aki visszaadta a gyerekének a cumit? És utána le lehetett később szoktatni?
2010. szept. 6. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A férjednek abból igaza van, hogy azért lehet nyűgös, stb, mert nincs meg a cumi. 2,5 évesen egyre nehezebb lesz leszoktatni szerintem. Legalábbis én olyannal találkoztam, aki 3,5 évesen még cumizott, vitte az oviba is alváshoz, de akkor valamiért , amikor elhagytam a cumiját, nem sírt érte, azt mondta, ha meglesz, adjam a kutyának. ( Ő a Nővérem fia).

A lányom is cumizott, de tőle 1 évesen vettük el, nem volt különösebb gond, szerintem jó időben volt.

Ez a Ti döntésetek, hogy vissza djátok-e, vagy sem, Minden gyerek más, és minden életkor más ebből a szempontból.

Én nem adnám vissza, ha már kibírt 1,5 hetet, és nem is sír miatta.

Én is éreztem ilyeneket, hogy ilyenkor most odaadnám, és tuti nem sírdogálna.. de ez csak egy pár nap volt, és én is megszoktam, hogy nincs, és emlúltak ezek a gondolatok, ahogy a férjed is megszokja, hogy nincs. Tereljétek el a figyelmét, ha nyűgös, stb.

Hidd el, jobb túlleni ezen.

2010. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne add vissza, tartsatok ki!

Az én lányom is 2,5 évesen szokott le. Azóta egy plüssnyuszit ölelget ha nyűgös, fáradt. Született kisöccse is, aki szintén cumizik, de a lánynak eszébe sem jut, hogy ő is cumizna. Pedig amikor nagyon nyűgös annyira bennem van, hogy egy cumit nyomjak a szájába... De már igencsak meglepődne rajta! 3,5 éves

2010. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem adnám vissza, szerintem tartsatok ki!

Én kislányom is most szokott le róla (1 hója), ő 2 hónap múlva már a 3at tölti. Egyszer csak azt mondta, a hugának adja (aki 8 hós, és nem is cumizik :D). Én ráhagytam, azóta nem kell neki a cumi, és nem tapasztaltam hasonlót, mint amit írsz. De neki csak az elalváshoz kellett, már álmában sem volt a szájában sose.

2010. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!