Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányommal a következő...

2,5 éves lányommal a következőket nem tudom, hogyan oldjam meg: cumiról leszoktatás és hogy egyedül is eljátsszon ha kell ?

Figyelt kérdés
A játékai mintha nem is lennének. Csak akkor érdekesek, ha ketten játszunk velük. A cumi meg hát hozzá van nőve :(
2011. jún. 7. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A cumit elviszi a cica. Magyarul megfogod és nincs tovább. Sírni fog utána talán 1-2, talán több napig, de másképp nem fog menni, ha azt várod, hogy ő mikor unja meg, akkor még pár évig biztos cumis lesz.


A másik kérdésről nem tudok nyilatkozni, az én fiam eljátszik egyedül, igaz, én sosem voltam az a tutujgatós-folyton a sarkában mászós anyuka.

2011. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A cumirol kimeletesen es konyortelenul kell leszoktatni.Tudom,hogy ez igy furin hangzik de nem mukodik maskeppp.Az en lanyom szeptempreben lessz 3 eves.Az iden vettem el a cumit tole a kovetkezokeppen.Akkor volt husvet es azt mondtam neki,hogy most jon a szulinapja a nyuszinak es cumit kert ajandekba,mert neki nincs.Edesen azt mondta jo,adju oda,igy kapva kaptam az alkalmon es delutan mikor elmentek a nagyszulokkel a jatszora itt volt a nyuszi es elvitte a cumit.Amikor hazajottek akkor megkapta a nyuszi altal hozott csere ajandek muanyag gitart aminek nagyon orult.MOST JON A KONYORTELEN RESZ!Mar aznap este kerte a cumit,de emlekeztettem ra,hogy odaadta nyuszikanak ajandekba...es ez igy ment kb egy hetig minden elalvasnal.Minden egyes alkalommal megbeszeltuk,hogy hol a cumi es a nyuszi mennyire orul neki.Elso het utan meg emlegette,de mar nem sirt erte.Hal istennek a nyuszit sem utalta meg.Nagyon kovetkezetesnek es turelmesnek kell lenned.Sok sikert.
2011. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A cumiról való leszoktatásban nincs tapasztalatom,mert a 2.5 fiam is cumizik.eddig csak alvásnál használta,mostanában valamiért napközben is kell neki,mivel jön a hátsó foga igy arra gondolok azért.most azon igyekszem,hogy csak alváshoz használja,igy elteszem láthatatlan helyre,ha kéri igyekszem elterelni róla a figyelmét,többé kevésbé sikerül is.Ha nem megy,nálunk a karácsony a határidő,akkor odaadjuk a Mikulásnak.mert oviba már nem szeretném cumival vinni,igy addig igyekszem inkább lebeszélni róla,első fiamnál simán sikerült,ő magától tette le ugyanennyi idősen egyedül játszáshoz csak annyit,hogy amikor elkezd játszani hagyd ott,csinálj neki nagy kedvet,biztos vannak kedvencei,mint pl a gyurma,rajzolás,zenélő gépek stb.próbálkozz azokkal,de igazából ez egész pici korban jó elkezdeni így ezt szokja meg.
2011. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom. Megyünk nyaralni és itthon "felejtem" majd a cumit! Persze biztos lesz sírás, de remélem a sok ingertől a víztől elfog fáradni és nem keresi majd annyira.
2011. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de nem szeretném ha balul sülne el, és a nyaralását/unkat tenné ezzel tönkre. Állítólag egy hétig sírdogálni fog még utána.
2011. jún. 8. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre én is gondoltam ezért viszek egyet dugiba. Ha már nagyon nem lehet vele bírni akkor odaadom neki és inkább otthon próbálom. Majd kiderül. Remélem sikerülni fog!
2011. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!