Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mosható pelenkával a leszoktat...

Mosható pelenkával a leszoktatás lehetséges? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Eddig csak eldobható pelust vettem a 20hónapos lányomnak. Már nagyon zavarja, ha belepisil, vagy belekakil, így kb. egy használat után leveszi magáról, de mindig újat kér. A bili nem érdekli. Ajándékba kaptunk 1 mosható pelust. Első benyomásra nagyon melegnek tűnik, és extra puhának. Mit gondoltok? Alkalmas lehet ebben a fázisban a leszoktatásra? Feleslegesnek nem érzem teljesen megvenni, mert úton van a következő baba. Minden tapasztalat érdekel a mosható pelussal kapcsolatban, bármely életkorban...
2011. szept. 6. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A családban használnak mosható pelust, és pont emiatt rákérdeztem tőlük, mennyire igaz, hogy ezzel könnyebb leszoktatni a gyereket a pelusról. Rossz hírem van: nem könnyebb, nem segíti elő. A nagyobbik gyerek náluk 3 éves, és még csak most kezd szobatiszta lenni. A mai mosható pelusok már ugyanolyan jók nedvszívásban, mint az eldobhatók, szóval ezzel nem leszel szerintem előbbre.
2011. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. szept. 9. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bátyámnál mosható pelust használtak a szüleim, nálam már eldobhatót. Én előbb lettem szobatiszta :D
2011. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadnak csinálnál vele plusz munkát. Azért veszi le egyből 1 használat után, mert kezd benne tudatosodni, hogy ürített, nem azért, mert a nedvesség zavarja. A moshatót is ugyanúgy lekapná magáról, és követelné a tisztát, te meg átmehetnél mosó masába, hogy mindig legyen otthon elegendő számú tiszta és száraz pelus.
2011. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én moshatót használok, nagyon szeretem. Két kicsi gyerekkel vagyok itthon, szóval ha valakinek nem hiányzik a plusz munka az én vagyok:) De szerintem nem vészes, a gép kimossa, csak teregetni kell. Anyagilag nagyon megéri, és a környezetet is véded. Azt viszont bátran ki tudom jelenteni, hogy a kislányom semmivel nem lett előbb szobatiszta a mosható pelus miatt, mint bármelyik ismerős gyerek, aki eldobhatót használt. Ennek ellenére én csak ajánlani tudom!:)
2011. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek után már csak kíváncsiságból leírnátok nekem, hogy milyen márkát használtok?
2011. szept. 9. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam nappalra 2,5 évesen lett szobatiszta, éjszaka azonban 3 éves koráig bepisilt, kb. 2-3 naponta. Elfogyott az eldobható pelus, vettem egy darab moshatót próbaképpen. Egyszer belepisilt, utána soha többé. Azóta ágytiszta. Lehet, hogy véletlen, de nála így történt.
2011. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!