Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan biztosítod a megfelelő...

Hogyan biztosítod a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitelt a gyerkőcnél?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon rossz evő,válogatós.Most a 18 hós oltás kapcsán volt itt a védőnő, és kérdezte miket eszik.Elszégyeltem magam,hogy szinte alig adok a gyereknek zöldséget, főzeléket.Egy csomót meg se kóstoltattam még vele,mivel azt eszi amit mi,mi meg nem nagyon szeretjük a főzelékeket, így nem pepecseltem ismeretlen kajákkal,meg azt se tudom hogy kell megcsinálni. Paradicsomot, zölborsót, kukoricát, babot, TV paprikát evett eddig, mást nem nagyon. Elhatároztam változtatok az étkezési szokásain, de nem tudom miket adjak neki. Tudnátok segíteni? Elkészítési módokat is várok!
2010. szept. 6. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma éppen ilyet ettünk ebédre:

[link]


Saját találmány:

Főtt tészta,

mélyhűtött mexicói zöldségkeverék kis olajon megpárolva, megpirítva, kis só, bors.

amikor a tészta megfőtt és a zöldségek is puhák, finomak, akkor még egy kicsit a tepsibe együtt sütni őket a gázon.

Az egészre sajtot, tejfölt, túrót teszünk.

Imádja, tele van zöldséggel.


Délután uzsonna mindíg gyümölcs: imádja a szőlőt, almát, banánt.


Ezeken kívül: tápszer vitaminos, cebion multivitamin-ezt most vettük neki.

2010. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

A levest lefelejtettem.

Karalábéval, répákkal, karfiollal, stb..

Imádja.

Ő sem és mi sem eszünk főzeléket.

2010. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sütök húst valamilyen krumplit vagy rizst csinálok mellé akkor valamilyen zöldséget is párolok mellé, legyen az zöldbab, brokkoli, karfiol, sárgarépa . Csak kevés sós vízben lefözöm majd kölön edényben a tejfölt vagy a naturjohurtot egy kiskanál liszttel csomomentesen elkevezem és ezt beleöntöm a forrásban lévö zöldségbe, 1 percig még fözöm és kész a sürü zöldségszósz a husihoz.
2010. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon jókat írtatok, ki fogom próbálni. Levest mi ritkán eszünk, nem nagyon vagyunk levesesek, a kislányunkkal is kóstoltattunk már pár levest, de csak a répát,borsót, tésztát ette ki belőle a levét nem akarta megenni.

Írhattok még, várok még kommenteket.

2010. szept. 6. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mi sem vagyunk főzelékes társaság.

De: uzsonáára mindig valami idénygyümölcs van

Az ebédhez meg majdnem mindegyikhez jár a párolt zöldség is. NAgyon jó variációkat lehet kapni :-D, és akkor pepecselni sem kel vele.

Mi is az első lánnyal tértünk rá a zöldség-gyümölcs útra :-D

A másik nagy találmány a szakácskönyv. Ha végkép nincs ötletem akkor a Hónapok, napok, ételekből szoktam főzni ( [link]

Az a szabály nálunk, hogy minden nap van főtt étel, és vasárnap leves!

Az nem baj, ha levesnek csak a sűrűjét eszi, az én lányaim is kb. 2,5-3 évesen kezdték a levét is megenni.

Nem megy ez egyik napról a másikra. Kisérletezz! Ha ízlik valami készítsd el újra, ha nem, akkor az lebegjen a szemed előtt, hogy egyszer meg lehet enni :-D

Az én lányom kedvence pl. a rakott zöldbab.

2010. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Ha van kedved leírhatnád hogy csinálod a rakott zöldbabot,hátha nálunk is beválik. Ma olyat csináltam ebédre, hogy wok-ban megpirítottam az apró csíkokra vágott csirkemellet,só,bors,vegeta majd hozzáöntöttem egy zacskó vegyeszöldséget,összepároltam,tejfölt öntöttem rá és egy kis sajtot reszeltem bele. Ez lesz rizzsel. Remélem finom lesz,mindjárt hazaér a család és kiderül.:-)
2010. szept. 8. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is borzalmasan válogatós. Zöldséget és gyümit alig óhajt enni, a sárgarépával meg egyenesen ki lehet üldözni a világból. Adok neki minden nap multivitamint, hogy valahogy azért mégis pótoljuk ezeket, de ez természetesen nem helyettesíti azokat.
2010. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
itt a lecsószezon! a paradicsomot meghámozom, paprikát nem teszek bele, hanem cukkinit kockára darabolok, és ezt teszem helyette. meg padlizsánt. imádja. felvert tojást főzők bele, vagy rizzsel keverem össze.
2010. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, de a cukkini magos belsejét kivágom
2010. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!