Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyesen vagyok, nagy dilemmában...

Gyesen vagyok, nagy dilemmában vagyok. 2022 tavaszán a covid közepén 2,5 éves kisgyermeket beadjam bölcsödébe, vagy megvárjam szeptemberben az óvit?

Figyelt kérdés

Elméletben zárjuk ki az anyagiakat, a munkahelyemre is visszavesznek. Azért adnám be, hogy társaságba kerüljön, kicsit otthonosabban mozogjon kisgyermekek között, szociális érzéke fejlődjön, mire óvis lesz ne legyen idegen. Viszont mindenhol hallom, hogy 3 hét betegség, 1 hét bölcsi. Ami covid nélkül is valószínű, hogy így lenne.


Röviden van szüksége most a bölcsire?



2021. dec. 19. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Én azért várnék, mert mire megszokná a többi gyereket és a gondozónőket, addigra pont kikerül a bölcsiből. És szeptemberben újra idegen gyerekek, idegen óvónők. És, miután új közeg, új baktériumok, ugyanúgy hozzá kell szoknia, mint ahogy a bülcsiben tenné. Tehát kétszer szenvedné el a beszoktatást. Én várnék szeptemberig, ha eddig otthon volt.

Az otthonosabban mozgás gyerekek között "gyakorolható" a játszótéren, baráti gyerektársaságokban (ha van ilyen). Ilyenkor hagyd a gyerekedet "magára". Legyél ott, mindig lásd, hogy mit csinál, de ne szólogass neki, hogy mit csináljon (csak ha veszélyes dologba akar kezdeni).

(én mondjuk a szocializációt hamarabb kezdtem volna gyerektársaságban, legalább 1,5 éves korában, amikor elkezdett totyogni - barátokkal, játszótéren, mindenhol)

2021. dec. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%

Nem adnám be. A bölcsi a szükséges rossz,a dolgozó szülőknek akik nem tudják a gyerekük felügyeletét máshogy megoldani.

Szocializálni,társaságot keresni játszótér, játszóház, baba mama klubbok stb.

2021. dec. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 babyboom567 ***** válasza:
47%

És ez nem is így működik, hogy gondolsz egyet és viszed(kivétel a nagyon kicsi falú vagy város olyan bölcsije ,ahova lassuóval fogják a gyerekeket).

A bölcsibe is nevelési év van,felvételivel, beiratkozással.Azok a gyerekek kezdhetnek jövő tavasszal, aki idén tavasszal felvételt nyertek.

Ha olyan helyen laknátok, ahol lasszóval fogják a gyerekeket az intézmények,ÉS nem lenne covid,még akkor is húzós, mert mire megszokná, már jönne az ovi,amit újból meg kell szokni.És az ovi nagyságrendileg másabb mint a bölcsi.


Az én gyerekem,nem beteges és most az elmúlt időszakban a covid miatt már enyhe náthával sem lehet vinni oviba.

2x1 hétig volt náthás,2x 10 napot volt karanténban covid kontaktként + volt egy őszi szünet is,most legutóbb járt 8 napot oviba és már téli szünet van 16 nap.Tehát kb 2 hónap alatt járt összesen 16 napot 3 részletben(2x4 nap+8 nap) oviba.

2021. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!