Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a menete annak, hogy ha...

Mi a menete annak, hogy ha kiderült nem a saját gyerekem, és szeretném ha lekerülne a nevemről?

Figyelt kérdés

Röviden jól átvert az ex, nagyon hamar terhes lett és elhitette velem, hogy az én gyerekem.

Elment a gyerekkel,lelépett, de a mai napig fizetem a tartásdíjat.


Csináltattam egy dns tesztet, ami nem hivatalos szóval bíróságon nem mutathatom fel, de az eredmény egyértelmű. Mellesleg nem is hasonlít rám. Mit tudok kezdeni az egésszel? Az egész életemre hatással lesz, de bármennyire elítéltek nem akarom más gyerekét finanszírozni évekig amikor semmi közöm hozzá.


2021. dec. 28. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass egy hivatalos tesztet..
2021. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így semmi. Hivatalos teszt kell,jogod van megcsináltatni,miért nem élsz vele?
2021. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Apaság vélelmének megdöntése iránti pert kell kezdeményezned, tettél teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot?

Megtámadási határidő

(2) Ha a vélelmezett apa a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tette meg, a vélelem megdöntése iránt a tévedés, megtévesztés felismerésétől, jogellenes fenyegetés esetén a kényszerhelyzet megszűnésétől számított egy éven belül indíthat pert.

2021. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos tettem apai elismerő nyilatkozatot. :/
2021. dec. 28. 15:52
 5/13 A kérdező kommentje:
Azóta viszont eltelt majdnem 9 év
2021. dec. 28. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
9 év kellett hogy erre rá gyere?
2021. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De most tudtad meg, hogy nem a tiéd, a nem hivatalos teszt eredményekor. Ezt nyugodtan csatold a beadványhoz, a bíróság majd elrendel egy hivatalos tesztet. Keress egy jó ügyvédet. Jelezd, hogy mostanában kezdtél el gyanakodni, mert megtévesztettek. Annyi, hogy az eddig befizetett tartásdíjat valószínűleg nem igényelhed vissza, vagy csak néhány hónapra visszamenőleg. De ha az anya rosszhiszeműsége bebizonyosodik, akár egy külön perben azt is megpróbálhatod.
2021. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért most jutott eszedbe, miért nem rögtön?
2021. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna akkor pedig többen mondták, hogy nem hasonlít rám. Nem vettem észre sajnos. Ahogy nő egyre jobban látni, hogy egyáltalán nem hasonlít.
2021. dec. 28. 17:10
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
9 éves gyereknél nagy eséllyel nem fognak téged törölni az anyakönyvi kivonatabol és a nevét se változtatják meg. Amit nyersz vele, az a tartasdij, azt nem kell fizetned, ha jogerősen megállapítást nyer, hogy nem te vagy az apja.
2021. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!