Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnek allergiavizsgálat...

6 évesnek allergiavizsgálat menete?

Figyelt kérdés

Fiam 6,5 éves.

3. alkalom, hogy este a tejivás után kb. 1-1,5 óra múlva tele van csípész szerű kiütésekkel.

Első este a dereka egybefüggő csalánkiütéses volt, a fenekén egy tenyérnyi vörös folt, a combján, hasán szintén csípés szerű kiütések. Kb. 2 óra múlva elmúltak. Ekkor még csak arra gondoltam, hogy valami megcsípkedte, pár hete voltak hangyáink, bár akkor alaposan kiporszívóztunk mindent, meg beszórtuk a lehetséges helyeket. De akkor is erre gondoltam először.


Második este tejivás után már az egész testét ellepték a kiütések, nyaka, háta, hasa, lábai, karja. Ez ma reggel is még látható volt, sőt még egy pár most is van rajta belőle, főleg a lábán-karján. Ekkor kezdtem csak gyanakodni a tejre.


Ma "kísérlet képpen" megint ivott tejet, kb. fél óra múlva elkezdődött a kiütés, most a tarkóján, combján, hátán, bokáján jött ki. Nem lehet csípés, mert itt fekszik előttem kisgatyába, látnám ha csípi valami, csak hirtelen elkezd vakarózni, és már ott is a vörös folt és a csípés szerű kiütés.

Hétfőn viszem a háziorvoshoz, kérek allergiavizsgálatot. Ilyen korban hogy történik? Vérből? Mondjam neki, hogy kifejezetten tejre nézesse, vagy ezt mással együtt is lehet? Mit nézessünk még? Tojást? Vagy máshova is vigyem? A hasa nem megy, nem puffad, közérzete jó.


2016. febr. 20. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos beutalót adhat, de a vizsgálatok gasztroenterológián, pulmonológián, allergológián történnek. Leírom a mi esetünket. Rendszeresen voltak tünetei, ekcéma, felső légúti gondok. Bőrgyógyász letudta, hogy atópiás dermatitisz. Gyerekorvostól kértem beutalót gesztrora. Hónapok múlva kaptunk csak időpontot :( Magánban gyorsabb, de húzós ára van. Voltunk Budai Allergiaközpontban, a 2 alkalom és a vérvétel, illetve annak kiértékelése kb 60 ezer ft volt :( Első gasztrós alkalomkor (Bethesdában TB alapon) alaposan kikérdeztek és először Prick tesztet csináltak. Mindkét alkaron felraktak allergéneket és kb 20 perc múlva értékelték. Sok + -os értékünk volt, de tejre semmi. A legközelebbi alkalomkor vért vettek, de az se mutatott ki semmit. Végül eliminációs diéta (null tejfehérje) mutatta ki. Ha kapott tejet, tejterméket egyértelmű tünetei voltak, ha nem kapott, tünetek elmúltak. Halkan megsúgom, hogy Budai Allergiaközpontban, miután a vérteszt nem mutatott semmit, nagynevű gyerek gasztrós közölte: "anyuka, nyugodtan adhat mindent a gyereknek"......persze a tünetei nem enyhültek egy cseppet sem. Végül, mivel a nulldiéta hatásos volt, megkaptuk a papírt emelt családira, illetve a közétkezéshez. 2 éves kor felett hasonló protokollt követnek. Mi lassan 4 éve diétázunk tejre. Szerintem mutasd meg a gyerekdokinak és kérj beutalót gasztróra. vagy vidd egyből magánban gasztróra, ha megteheted. Adj neki óvatosan tejet és fotózd le a kiütéseit, hogy a doki is lássa egyértelműen. Ne igazán diétáztasd tejre a tesztek előtt, mert fals negatívat adhat. Kérdezz nyugodtan, amiben tudok, segítek.
2016. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!