Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tapasztalatok olyan...

Mik a tapasztalatok olyan szülőknél akiknek van már mástól gyerekük de nem az apánál él a gyermek és esetleg egy másik kapcsolatból születik baba az első gyerekkel való kapcsolata nem lesz olyan szoros?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A vessző fogalmát ismered-e?

Ember legyen a talpán, aki kibogozza, hogy most ki lesz itt szülő, és hogy együtt fog-e élni a két gyerek, vagy mi is van...

2022. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Visszaolvasva tényleg katyvasz. Szóval párom kisgyereke nem velünk él, láthatósága van. Viszont mi tervezzük a babát és kíváncsi lennék mik a tapasztalatok ilyen esetben az első gyermekkel való kapcsolattal. Tartok attól, hogy kevésbé lesz úgymond fontos.
2022. jan. 4. 10:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"mik a tapasztalatok ilyen esetben az első gyermekkel való kapcsolattal. Tartok attól, hogy kevésbé lesz úgymond fontos."


De kik közötti kapcsolatra gondolsz? A szülő és az első gyerek, vagy az első gyerek és a féltestvér kapcsolatára?

2022. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A szülő és az első gyermek.
2022. jan. 4. 10:25
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

A férjemnek van az első házasságából két gyereke. Sajnos azzal, hogy csak két hetente jönnek már determinálva volt, hogy lazult a kapcsolatunk, mint amikor együtt éltek.

Nálunk 5 év után született közös gyerekünk. Most 2 éves. Természetes sajnos, hogy vele szorosabb a kapcsolata, mivel minden nap találkoznak, sokkal több közös mókázás, elkapott pillanat, együtt töltött minőségi idő van, mint a másikakkal. Ezen kívül ők már nagyobbak, most 10 és 14 évesek. De ahogy írtam, az hogy lazult a kapcsolatuk alapvetően a váláshoz volt köze - ami egyébként anyuka félrelépése miatt következett be (természetesen a férjemnek is volt szerepe benne, hogy odáig eljutott a kapcsolat, de hogy ezt ő lépte meg, az védhetetlen).

2022. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hasonlóképp végződött az ő kapcsolatuk is, viszont párom sosem lakott a gyerekével, mert születése után váltak el. Társul ehhez az anyuka végtelen önzősége, van, hogy 1 hónapig nem jön át a gyerek és valójában minden hétvégén az apjával kéne legyen. Így beszélték meg.

Bár amikor itt van a kislány (9 éves) akkor sem foglalkozik vele, a második napon már a kedvén is észrevehető, hogy vinné már vissza.

2022. jan. 4. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az exférjem új párjának van gyereke, akivel jól kijönnek a mieink kéthetente, szoktak online is játszani. Nem tudom persze, mi lenne, ha saját lenne vagy nekem lenne még egy az új párommal, azért ott gyanúsabb a féltékenység. Szerintem ha kulturáltan belátják a felek, hogy a gyerekeknek az az érdeke, hogy őket minél többen, vagyis minden szereplő szeresse, és nincs rajtuk marakodás, hogy kit szeret a gyerek jobban és hányadik helyen, akkor tud a mozaikosdi működni.
2022. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennèl lazàbb màr nem lesz



Viszont, ha a meglèvő lànyàval így viselkedik, akkor ne vàrj a közös gyereketekkel sem mást.

Vele is így fog előbb utóbb.

2022. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rengetegszer gondoltam már erre én is. De reménykedem benne, hogy ez csak azért van mert nem élt vele sosem.
2022. jan. 4. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A pároméknál az apja le se tojta igazán őt, de a máaodik házasságba született lányát isteníti.
2022. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!