Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert hagyja el a legtobb...

Miert hagyja el a legtobb anyuka a babakocsit 3 ev korul?

Figyelt kérdés

2 ev alatti gyerekem van (1,5 eves). Igy en babakocsizok. Ket anyuka is a 2-2,5 evesuket kezen fogva hozzak a jatszora nem laknak messze egyebkent 15p kb. Nem akarom megkerdezni oket miert nem toljak a gyerekeket mert rokonsagban is kb ekoruli gyereket probalnak szoktatni a setahoz szoval valoszinuleg ez igy szokott lenni de nem ertem az okat.


Elmagyaraznatok? En (mint tapasztalatlan elso gyerekes) ugy gondolom hogy konnyebb tolni illetve a jatszon boven elfarad a futkosasban, nekem es neki is konnyebb a kocsival.


De ez az elmelet ugy nez ki nem mukodik a gyakorlatban. Szoval mi az oka?


2022. jan. 7. 22:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Helyzetfuggo, mi 4 eves korig használtuk, de Europa legnagyobb városában élünk es van olyan jatszoter, hogy fel orat metróztunk meg odairtunk. Ha a ház elott lett volna biztos nem viszem :)
2022. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Én általában autóval közlekedünk.

Amikor kimegyünk direkt sétálni megyünk, így felesleges a baba kocsi.

2022. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
Azèrt, hogy erősödjön a làba, ès megtanuljon biztonsàgosan közlekedni. Mi csak 4 hònapig (1-5 hónapos kora közt) hasznàltunk babakocsit. Rövid ideig hordoztam, aztàn jött a sajàt làbàn. Biztonsàgosan közekedik, körülnèz ,tudja hol lehet rohangàlni.
2022. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Mert az oviban nem fogják tologatni, ha elviszik őket játszóra, bábszínházba, kirándulni (igen, covid előtt ilyen helyekre mentek már kiscsoportosan is), érdemes hozzászoknia.

Még a megkésett mozgásfejlődésű, konkrétan majdnem 2 évesen önállóan elinduló gyerekem is megtanult 3 éves korára hosszan is sétálni. Persze ha beteg volt éppen vagy hosszú kirándulásra mentünk, nem volt ciki kereken 3 évesen se a babakocsi. Mert nem autóztunk.

2022. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy a gyerek nem hajlandó beleülni egy idő után.
2022. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Egy egészséges 3 éves tud járni, akkor miért kéne tologatni? Akkor már a felnőttek se sétáljanak ennyi erővel
2022. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
2 evesen meg siman, foleg ha boltba mentunk. Aztan szep lassan teljesen elhagytuk, felesleges volt. Annyira aktiv a lurko, nem volt ertelme tovabb hasznalni. Jatszoterek 3 percre vannak, a legmesszebbi is max 10.
2022. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Hát amikor a gyerek egy rövid séta alatt 3szor kéri ki magát a babakocsiból, akkor a babakocsi a nyűg, mert a kezét fogni csak könnyebb, mint emellett még tolni a babakocsit. És gyakran azok a gyerekek, akik sokáig babakocsiztak (legalábbis a környéken), nehezebben fogadják el, amikor már nem babakocsiznak, hogy "anya kezét fogni kell, amikor anya azt mondja".

A nagyobb fiam rendesen ugrálva örült, mikor ma a jó idő láttán mondtam, hogy ma egyet mehetünk a futóbringájával. A kicsi pedig kismotorral követte. Hiába volt lassú a tempó a lányom miatt, a nagy türelmesen várt, amikor kellett.

Na meg van az az eset, amikor tényleg nem marad meg benne. A fiam kb fél évet volt hajlandó bennemaradni. Sírt. Ha hordoztam, nem sírt. Így amiután járt, nagyon kevés alkalommal került elő a babakocsi

2022. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem marad benne a gyerek, szabadon akár már mozogni és néhány figyelmeztetés után képes szót fogadni, pl ügyintézés során a váróban egy helyben ülve maradni, vagy forgalmas utcán mellettem sétálni elszaladgálás helyett. Nekem macera volt a babakocsit fél kézzel irányítani, amikor a kicsi a kezemet fogva szaladt volna előre. Nagyobb élmény nekik a bicikli/futó bicikli és együtt sétálni. A megtehető távolság pedig nagyon gyorsan nő, az enyém például egy hét után simán végig futotta a 3,5 km-es kört a városban és el sem fáradt. A másfél éves fiam sem babakocsival jön sétálni velem, hanem kis 4 kerekűvel és emelkedőn, lejtőn hajtja magát egyedül, nézelődik és élvezi.
2022. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem imádta a babakocsit és nekem se volt ciki tolni. Azzal mentünk keresztül kasul a városon, mindenhova ahova más autóval megy. Több átszállással buszon, trolin, villamoson, vonaton. A naggyal rendszeresen gyógytornára, a kicsivel később a nagyot kísérve.

Ennek ellenére valahogy mégis úgy alakult, hogy 3 éves koruk körül szépen "kiszoktak" belőle. 2 felett egyre ritkábban került elő

Először hetente, majd havonta, most talán utoljára 3 hónapja kellett és leginkább nekem (pakolni, csomagot cipelni). Most 2,5 múlt a kisebb. Nyárra még megtartjuk, jó lesz repülős utazáshoz. Ősztől ovis.

Egyébként ősszel még a 6 éves is simán beleült, miután eltört a lába. Egy percig nem érezte kellemetlennek, sőt nagyon élvezte. ;)

2022. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!