Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves nem alszik el...

Másfél éves nem alszik el egyedül, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sajnos a kislányom csak cicin alszik el. Utána kiszököm, de éjfél körül felébred és átjön közénk a hálóba cicire és reggelik ott alszik.

Hogy lehetne leszoktatni erről, ill elérni, hogy ne ébredjen fel ennyiszer?

Ha kéznél vagyok alszik reggelig, néha mocorog, rámcuppan és alszik tovább. Ha visszaviszem, elaltatom a szobájában, egy óra múlva megint megjelenik.



2022. jan. 14. 17:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem lenne tragédia, hogy ott van, de nem nagy az ágy és annyira mocorog, hogy folyton férjem rugdossa, aki velem vitázik reggel, hogy nem igaz, hogy megint nem aludhatta ki magát.

Ha a gyerekszobában maradok, akkor azért vitázunk, hogy így elhidegülünk stb.

Már dolgozom, 6kor kelek, nem bírok óránként kelni visszaaltatni és ébren maradni, hogy utána visszamenjek a hálóba. Mire aludnék el kb megint megjelenik a kicsi:(

2022. jan. 14. 17:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én itt két kiutat látok:

a) átköltözöl a kislányotok szobájába

b) leszoktatod a cicin elalvásról, cicire tételről


Illetve a c) rácsos ágy, amiből nem tud kimászni... De nyilván a b) a hosszútávú megoldás...

2022. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rácsost lecseréltük, mert kiszedte a két kivehető rácsot és kimászott, ill sokszor ébredt attól, hogy belegabalyodott.

Igen, ciciről szerrtném ha lejönne mostmár, de rettenetesen sír, tépi a ruhám akár 2 órán át is amég belealszik a sírásba :(

2022. jan. 14. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A férjedet tedd külön.
2022. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt próbáltátok esetleg, hogy az apja altatja? (Nálunk kb az van, hogy én hiába próbálom letenni a saját ágyába, kipattam a szeme. Ha az apja ringatja el, akkor ő le tudja tenni anélkül, hogy felébredne.)
2022. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, van-e nálatok annyi hely, hogy egy kiságyat vagy valamit a szülői ágy mellé tudjatok tolni, de az talán megoldás lehetne, hogy te a gyerek és a férjed között alszol. Nálunk így van. Pont ugyanez a helyzet, csak én most karácsonykor az éjszakai szopikat megszüntettem, azóta estére cicin elalszik, berakom a kiságyába, éjjel valamikor 11-12 körül megébred, átviszem magam mellé (még ott van a babaöböl az én oldalamon), és ott alszik békésen reggelig. A férjem meg semmit sem vesz ebből észre.
2022. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna. De szóról szóra!!!!! Kor, minden stimmel.

Nagy nehezen sikerült a cicin elalvásról leszoktatni még november tájékán, énekeltem neki, suttogva meséltem, simogattam, nehezen, de bealudt. Az éjszakai visszaalváshoz viszont kellett a cicccci, hoztuk át magunkhoz reggelig, mert KIZÁRT, hogy kimásszak az ágyból.

Aztán takonykóros lett és visszaszokott a cicin elalvásra...szopás, szó szerint 😁😁😍😍

Nekünk elég nagy az ágy, de van, hogy így is 15 centin alszom, mivel keresztbe fordul a kisasszony 😊😁

Apjával tuti nem alszik el/vissza, és sajnos nem bírjuk hallgatni az ordítást, persze egyszer muszáj lesz valami megoldást találni, de az nem most lesz. Túl kényelmes, hogy 3 perc a visszaaltatás. A hitvesi ágynak meg lőttek egyelőre. 😜😜

2022. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanekkora a mi gyerekünk, majdnem ugyanaz a probléma. Csak nálunk már egy éve nincs cici, csak azt szeretné ha ölben lenne... 11-12 között ébred és hajnalig sír, ha nem hozom magunk közé. Ez van, csak kinövi hamarosan.
2022. jan. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!