Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leirná a tapasztalatait,...

Leirná a tapasztalatait, akinek a kisgyereke visszahúzódó, félős a gyerekek között, inkább egyedül játszik? 3-4 évesre gondolok

Figyelt kérdés
Szóval van itt olyan szülő,akinek ilyen a gyereke? Óvodában sikerült barátkoznia? Mennyi időbe telt?
2013. máj. 25. 08:30
 1/5 gelazso ***** válasza:
semmi gond. vannak gyerekek akik kicsit óvatosabbak és érzékenyebbek. néha elönyére válik és nem mindig a gyereket jellemzi ha ez nem azonnal sikerül. a pedagógusok is segíthetnek (óvónö).
2013. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is ilyen, ősszel kezdi az ovit. Pedig hozzá van szokva a gyerektársasághoz, újszülött kora óta rendszeresen jár játszótérre (második gyerek). Azt gondolná az ember, hogy társaslény, de nem, abszolút nem szereti a tömeget, ha kettőnél többen vannak körülötte, ő már nem érzi jól magát. A játszótéren is visszahúzódik, inkább leül mellém, ha sokan vannak. Ha csak mi vagyunk, akkor futkos, jól érzi magát.

Az óvónénik azt mondták, ne izguljak, ettől ő még szeret majd ovis lenni. Igaz, nálunk az talán könnyebbség lesz, hogy egy csoportba fog járni a nővérével.

De kíváncsian várom, hogy valóban milyen lesz majd...

Bocs, az offért, csak azért írtam ezt le, hogy tudd, nem vagy egyedül.

De engem az óvónénik nagyon biztatnak, hogy nem lesz baj, elvégre egy nagy társaságban vannak csendesebb és harsányabb gyerekek, és ez így van rendjén.

2013. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne, a kisfiam szeptemberben kezdi az ovit (3és fél évesen) és nagyon visszahúzódó.

Rengeteget javult, régen szinte pánikot kapott, ha egy kisgyerek közeledett felé a játszótéren, most már előfordult, hogy játszik is velük, de csak akkor ha elfeletkezik magáról, ill. szívesebben játszik egyedül.

Reménykedek, hogy az oviban sikerül kicsit feloldódnia.

2013. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nehezen barátkozott, de nem volt gond az oviban. Kb. az első félévben egyedül játszogatott, rajzolt, óvónénit követte, de sokan mások is, olyanok is, akik amúgy nem félősek. Aztán lett egy kis barátnője, akivel mindig szívesen játszik.

Eleinte ült és figyelt, de szerintem azt is élvezte, hogy volt műsor.

2013. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen.Nagyon visszahúzódó,ha vki odamegy hozzá játszani teljesen lefagy és csak szemlélődik.2 és fél éves kora óta bölcsis,aránylag könnyen beszokott, legjobb gyerek a csop-ban,mindig szótfogad,kerüli a konfliktust,de már ha kell megvédi magát :) !Gondozónénik nagyon szeretik és ő is imádja a bölcsit,ott a megszokott kisbarátok között kinyílt már teljesen.Ősztől ovi,remélem ott sem lesz gond.
2013. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!