Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 1 évesen még...

Normális, hogy 1 évesen még szinte semmit nem mond?

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a kisfiam, de gyakorlatilag semmit nem mond, csak hogy "mamama", " bababa", meg berreg, sikongat, kiabál. A lányom ennyi idősen már próbált mondani egy-egy szót (lámpa, óra, hápi, vau). Tudom, nem egyformák a gyerekek, de félek, hogy el van maradva a beszédben. Pedig folyamatosan beszélünk, mondókázunk, a nővére is sokat beszél neki.

2022. jan. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Akkor van elmaradva ha még 2 évesen se mond semmit. Ez amit leírsz teljesen megfelel a korának.
2022. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Fuh, képzeld az enyém meg 3 hónaposan nem beszélt, nagyon ideges voltam, el is vittem logopédushoz és ott mondták, hogy KETTŐ évesen kell tudni 20 szót, azok is lehetnek teljesen értelmetlenek, csak következetesen használja.
2022. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen kérdéseknél őszintén el szoktam gondolkozni, hogy ez most paródia, trollkodás, vagy valaki tényleg halál komolyan elhiszi, amit ide kiír? És ha aggódik, miért nem mondjuk a státuszvizsgálaton kérdezi meg a védőnőt?

Amúgy 1 évesen nem szokott egy gyerek se beszélni.

2022. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg, mert például a kiskönyvben az van, hogy tudnia kell babanyelven beszélnie. És a lányom már "beszélt" ennyi idősen babanyelven. De én kérek bocsánatot, hogy fel mertem tenni egy kérdést egy olyan oldalon, ami elvileg erre a célra szolgál. A hasznos válaszokat köszönöm!
2022. jan. 21. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
A "babanyelv" egészen konkrétan azt jelenti, hogy "anyanyelvi hangzókészlettel halandzsázik" (idézet a státuszlapról). Ha úgy érzed, ezt nem csinálja, a védőnőnek említsd meg. De ne azt mondd, hogy "nem beszél", mert nem fogja érteni, mi a problémád.
2022. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia , megkerdezhetem, hogy vegul beindult e a kisfiad beszelde jobban? Koszonom, ha irsz
2023. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!