Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesen normális hogy sokszor...

4 évesen normális hogy sokszor nem az igazat mondja?

Figyelt kérdés

Nem mondanám úgy hogy hazudik, mert abban van egy negatív felhang, és én úgy gondolom, hogy ezt nem rosszból csinálja, hanem... nem tudom miért....

De ilyen esetek vannak, néhány példa: este férjemmel voltak itthon, mert dolgom volt, hazaérek, kérdezem vacsoráztál? Azt mondja igen, még el is meséli hogy mit, erre látom, hogy a férjem csak pislog a háttérben, és mutatja, hogy nem, nem vacsorázott még...

Vagy kimegy a wc-re, kiáltok neki a konyhából hogy van e rajta papucs, azt mondja hogy igen, utánamegyek, látom hogy nincs...

Azt mondja nem aludt az oviban, rákérdezek az ovónőnél, aki csak azt mondja, hogy dehogynem, aludt rendesen...

Ezek miért vannak? Normális ebben az életkorban?

Hogyan tanítsam meg, hogy ne "füllentsen"?

Mondtam már neki, hogy azt mondja ami tényleg történik/történt, bólogat, de nem tudom mennyire van ez ténylegesen hatással...


2018. jún. 23. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Még 40 évesen is előfordul.


46F

2018. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

"Vagy kimegy a wc-re, kiáltok neki a konyhából hogy van e rajta papucs, azt mondja hogy igen, utánamegyek, látom hogy nincs..."


Ez még ok, de a következők?


"este férjemmel voltak itthon, mert dolgom volt, hazaérek, kérdezem vacsoráztál? Azt mondja igen, még el is meséli hogy mit, erre látom, hogy a férjem csak pislog a háttérben, és mutatja, hogy nem, nem vacsorázott még..."


"Azt mondja nem aludt az oviban, rákérdezek az ovónőnél, aki csak azt mondja, hogy dehogynem, aludt rendesen..."


Itt ugye egy vallomás egy ellen, honnan tudod, hogy melyik az igaz?

2018. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%

Az óvónőt ugye nem csak hogy azért fizetik, de még le is csuknák ha azt mondaná, ó hát Pistike nem aludt itt, míg átmentem Sárihoz pletyizni kiszökött a plázába és csak két óra múlva jött vissza.


Vagy a férjed mit kapna, ha azt mondaná, hát míg a gyerek megfőzte magának a vacsorát átmentünk Jóskával a kocsmába három felesre.

2018. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Az a baj, hogy a többi nővel ellentétben te még azon sem gondolkodsz el kinek áll érdekében hazudni. Egy egy állítást helyezel egymással szembe és önhatalmúlag meggyőződésesen elhiszed, azt amit hiszel. Legyek őszinte? Örülök, hogy nem te hoztál a világra...
2018. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, hogy normális 4 évesen füllenteni.
2018. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Ez a van -e rajtad papucs tipikus másodpéldája. Reggel felkelek, kimegyek a konyhába bekapcsolom a rádiót épp a hírek és valamin megakad a fülem. Feleségem kikiabál:

-Főztél kávét?

-Igen szívem!

-Hoznál nekem?

-Miiit???


A többi történetben meg állítás ellen. Szal ez patt.

2018. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Fantázia hazugság. Normális. Tudja,hogy úgy kellene,ezért el is hiszi,hogy úgy van.
2018. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Kérdésedre válaszolva, hogy aggódásod feloszlassam egyébként igen is normális. Gyerekkoromban volt egy szomszéd srác akiről mindenki úgy tartotta rengeteget hazudik, felnőve tűzoltó lett, emberéleteket mentett és a környék legbecsületesebb emberének tartják ma is.


De komolyan érdekelne, be bizonyosodott-e más módon, hogy a gyerek beszélt mellé, pl hiányzó étel a hűtőből, más óvodába lépő szülő vallomása, óvodai dolgozó nem játszik.

2018. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2/3/4. Te normális vagy? 😂

Szerintem ezt egy kicsit túltoltad.

Nem arról van szó hogy a kérdező mondjuk szigorúan megbüntette és hazugnak bélyegezte a gyerekét, hanem kíváncsi hogy normális e ebben a korban ez a viselkedés... És igen, teljesen normális. Ilyenkor még a fantázia sokszor keveredik a valósággal.

2018. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak füllenteni. A lányom januárban lesz 4 éves, tegnap hoztam haza a bölcsiből, és útközben azt taglalta, hogy az apja dolgozott, én meg elmentem valahova, és csak késő este jöttem haza, őeg egész napra egyedül volt hagyva. Sosem történt még csak hasonló eset sem, de olyan hihetően adta elő, hogy ha ezt valaki olyannak meséli, aki nem ismer minket annyira, tuti ránk küldi a gyámügyet.
2018. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!