Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meghívhatjuk őket?

Meghívhatjuk őket?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk 8 éves, és időnként meghívunk magunkhoz vendégségbe egy-egy osztálytársat.

Az osztályba jár 2-3 állami gondozott, akiket szintén szívesen látnánk.


Véleményetek szerint meghívhatjuk őket?

Nem lesz számukra rossz érzés a nap végén visszamenni az otthonba azzal a tudattal, hogy az osztálytársuknak "rendes" családja van?


Nem szeretnénk, ha fájó érzés támadna bennük emiatt.



2022. jan. 26. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Inkább azt mondanám, hogy jó érzés lesz nekik, hogy nem kívülálló családtalan gyerekekként vannak kezelve.
2022. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha ti gazdagok vagytok, ők pedig szegények, akkor ez alapján azt hiányolnák otthonról. Úgyhogy nem, inkább kedves tőletek.
2022. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem pont fordítva lenne. Örülni fognak, hogy annyira fontosak nektek, hogy meghívjátok. Nagyon jól esne nekik, hogy valaki gondol rájuk is.
2022. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Hm, érdekes...Magyarországon pár évtizede már hogy neveloszulokhoz kerülnek a gyerekek, nem pedig otthonba...
2022. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
8 éves gyerekek má rég nincsenek otthonban.
2022. jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Engem le lehet pontozni, de annyira nem értem az ilyen kérdéset.

Normális esetben a gyerekek azt hívják át magukhoz, akivel jóban vannak. Ha a gyereked jóban van Pistikével, és ő maga mondja, hogy szeretné áthívni játszani, akkor felveszed a kapcsolatot Pistike anyukájával/nevelőanyjával/gondozónőjével mit tudom én, és áthívod. De ennek annyira alapnak kéne lenni. Ha nincsenek jóban, akkor puszta jótékonykodásból nem kell áthívni senkit.

És manapság 8 éves gyerekek tényleg nem otthonban szoktak lenni, hanem nevelőszülőnél, és ebben az esetben vele (a nevelőszülővel) kell egyeztetni.

2022. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Ja, még valami.

Az állami gondozottak életét nem úgy kell elképzelni, hogy Twist Olivért idéző árvaházakban sanyargatják őket egész nap. Még ha nevelőotthonban is él (ami valószínűtlen egy ekkora gyereknél), akkor is vannak szülei, tartják a kapcsolatot, még az is könnyen előfordulhat, hogy iskolaszünetben otthon van velük. Úgyhogy nem ti lennétek az első család, amit látnak.

2022. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenkinek a válaszát.

(Nem pontoztam le senkit.)

2022. jan. 27. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne élne 8 évesen otthonba?
2022. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert 12 év alatti gyereket ma már elvileg nem lehet otthonban elhelyezni, hanem nevelőszülőnél kell. Néha előfordul még az otthon is, ha nincs elég nevelőszülő, de nem jellemző.
2022. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!