Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknél mennyire...

5 éves gyereknél mennyire gyakori, hogy tökéletes kb10 centi átmérőjű kört rajzoljon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon ritka.
2022. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert a lányom vonalvezetése, rajztudása sajnos elmarad a többiekétől. Pont a pedagógiai szakszolgálaton vizsgálták, és kértek egy kört tőle. Esküszöm azt hittem véletlenül sikerült neki, erre ma megint rajzolt egy tökéletes kört.
2022. jan. 29. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Akkor biztosan ZSENi!!
2022. jan. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
35 évesen sem tudok 😒
2022. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Ez egy jele a diszgráfiának.
2022. jan. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
5 évesen egy kört már azért tudniuk kell. Nyilván nem egy fulltökéletesre kell asszociálni. De kb 3 évesen is már felismerhető kört rajzolnak a gyerekek. Azt nem tudom, hogy mikor elvárt a tökéletes, sanszos, hogy nem 5 évesen, de akkor már felismerhető rajzokat már tuti elvárják
2022. jan. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Felismerhető dolgokat rajzol, de összecsapja a rajzait, nem köti le semmi a babákon és szerepjátékokon kívül. A számolásban is el van maradva, valamint babaként kimaradt a kúszás, laza tónusú izomzata volt, és mindennap tornáztatni kellett, plusz 16-17 hónaposan kezdett csak járni. Egy évesen viszont már szavakat mondott, másfél évesen, mondatokat és rövidebb mondókákat mondott. Gazdag szókinccsel rendelkezik. 3 órán keresztül vizsgálták, de nem merült fel a diszgráfia, vagy diszkalkulia, úgyhogy remélem nem lesz gond.


6-os nyilván tudniuk kell, ő is már régóta rajzol köröket, de mindig tojás alakra sikeredtek neki, azért hangsúlyoztam ki, hogy felnőtteket megszégyenítő tökéletes köröket rajzolt.

2022. jan. 29. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

#5

Ez hülyeség...

A diszgráfia magatartási és emócionális zavart jelent... Az egyéb pszchiés rendelleneségek közé tartozik...


Engem, autizmus spektrumzavar, skizofrénia, diszlekszia, diszgráfia, diszcalculia és éretlenséggel diagnosztizáltak. Tudom miről beszélek.

2022. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!