Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam sokszor...

2,5 éves kisfiam sokszor "elmélázik", mintha gondolkodna. Ha szólok neki egyből rámfigyel. Más gyereknél is előfordul?

Figyelt kérdés
2021. nov. 14. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem “mintha” gondolkodik, csak gondolkodik. Teljesen normális.
2021. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én is szoktam elmélázni, teljesen normális vagyok.
2021. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De jó ezen jót nevettem. Képtelen egy ember folyamatosan minden ingerre koncentrálni.
2021. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden gyerekkel előfordul.
2021. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47 évesen is előfordul velem. Aggódjak?
2021. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A múltkor olvastam egy cikket, és NEM a Kiskegyed én, miszerint a tipikus elbambulás az egyik legegészségesebb dolog, ami az aggyal történhet. Velem rendszeresen előfordul, gyerekként sokszor rámszóltak miatta. Két diplomám van.
2021. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Kiskegyedben
2021. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne buzeráld már azt a gyereket állandóan, nem kell szórakoztatnod állandóan, és neki se kell téged szórakoztatnia mindig. Külön ember, attól h gyerek. Vagy már most ki akarod alakítani azt a beteges kötődést magadhoz?? 40 évesen is otthon akarod tartani?
2021. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
A “bambulás” lehet epilepszia jele is, de ha erről van szó, akkor nem lehet vele kontaktust létesíteni. De itt, mint írod, rögtön rád figyel, ha szólsz. Ha mégis aggódsz, kérj beutalót neurológiára. Egy-két ilyen bambulást vegyél fel a telefonoddal, illetve jegyezd fel 1-2 hétig, hogy mikor, milyen gyakran fordul elő, és hogy amikor szóltál, rád figyel-e. A neurológusnak ezek hasznos infók. Ha úgy látja, elküld EEG-re. Nem fájdalmas vizsgálat :) Ha epilepszia, gyógyszerrel kezelhető, illetve a legtöbb esetben kinövik. (Van epilepsziás gyerekem)
2021. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!