Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1 évesnek tényleg kell...

Egy 1 évesnek tényleg kell már ezeket tudnia?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk az 1 éves státuszon. A védőnő ugyan nem kérdezte, de a doktornő igen, hogy mondja-e már, hogy anya, apa? Ő még nem tudja, sőt mást sem igazán mond, csak hogy mama, baba, ilyenek. A doktornő azt is kérdezte, hogy tudja-e mondani, hogy ha éhes vagy szomjas? Természetesen ezeket sem tudja, de ezt valóban kell tudnia ennyi idős gyereknek? A kezével sem mutogat, mondjuk erre nem mondott semmit a védőnő, de úgy tudom, már ezt is kellene tudnia.

2022. febr. 3. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A doktornő nem csak érdeklődött, bedzélgetni próbált?
2022. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekünk se mondott semmit egyéves korában.

Azóta meg?

Az nagyobbiknak óvoda kezdete óta be nem áll a szája, a kisebbik is szépen beszél, középső csoportosan szerepjátékot játszik a babáival és szeret énekelgetni.


Semmiképp se idegeskedj ezeken! A státuszvizsgálat nem vizsga, hogy aki nem produkálja az előírtakat, az nem ünnepelheti meg az egyéves születésnapját és nem kaphat tortát. :-)))

2022. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudni, talán mutogatni kell, jól tudod és integetni, másfél évesen kell 5 szó majd.
2022. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy éves. Ő csak annyit mond, hogy apa vagy apppapa, szerintem a mama hasonló. Egyébként az egy éves státuszon nincs is kérdés a beszédre. Nekem sem jelzi, ha szomjas vagy éhes, habár szopizik még, azt kéri rendszeresen viszont, ilyenkor gondolom szomjas, de vizet nem kér, csak ha kérdezem akkor iszik. Mutogatni is tele tenyérrel szokta, amit szeretne vagy kér, vagy ahová szeretne menni. Nekem azt mondták a státuszon, hogy minden rendben van.
2022. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én se nagyon beszéltem egy évesen ( ikrem sem), járni is később kezdtünk el. Nekem gyengébbek voltak az izmaim születésem után , jártam tornára vele.

Azóta tesóm mérnök lett, én pedig lassan orvos leszek.

Ne aggódj kérdező , minden rendben van.:)

2022. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!