Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akaratos hisztis 2 éves! Mi...

Akaratos hisztis 2 éves! Mi tapasztalat, tanács ?

Figyelt kérdés
Nem akar babakocsiban ülni ,nem fogja meg a kezem az utcán, nem hajlandó csak arra menni ahova ő akar ,nem akar kabátot felvenni mindenhova futva közlekedik .Szóval 2 lépést nem lehet vele megtenni, mert órdit ,de torka szakaszából.Van egy nagyobb tesója ,de ő teljesen más volt , egyszerűen nem tudom mit csináljak .Nem kis hisztiről beszélek úgy ordít mintha kinoznank mindenki minket néz amint ki lépünk a házból.Nagyon elkeserítő....

2022. febr. 14. 07:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sose gondoltam, hogy áldás lesz, hogy nekem az első gyerekem "lett ilyen". De az. A második gyerekkel sokkal könnyebb, mert már minden nehézség megvolt a naggyal. :)
2022. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A #7-es foglalta össze a legjobban, érdemes megfontolnod amit mond. Fejben kell átállni arra, hogy a hisztit egy életszakasznak tekintsd ahhol épp megtanulja kezelni az indulatait, és amiatt nem kell megbüntetni, pláne nem veréssel, mert épp itt tart.

Amennyire lehet, megértőnek kell lenni, és következetesnek. Nem azt mondom, hogy a hisztit a popsija kinyalintásával kell kezelni, hanen azt, hogy ha hiszti van, hazamentek. Ennyi. Ezen át kell esni, és ha következetes, de megértő vagy, akkor jó úton jársz. Amikor tudod felvenni a pléh pofát, hadd nézzenek mások, a te dolgod, hogy most jól kezeld a helyzetet. Nehéz. Én is most vagyok benne. Elszakad a cérna... kiabálok néha és utána esz a fene, de emberek vagyunk, tűréshatárral. Megesik hogy elszakad a cérna, de a verés nem oldja meg a helyzetet, hiszen a helyzet az egy tipikus életkori sajátosság.


Az #1 válaszadó minden egyes gyerekneveléssel kapcsolatos kérdéshez beírja a verést, az alvós kérdéseknél a sírva hagyást stb. Szerintem gyerekmentes, aki nehezen viseli el a gyerekek hisztijeit publikus helyen, emiatt próbálja megtéríteni az új anyukákat. Vadászik a kérdésekre ahol javasolhatja a pofont, meg a sírni hagyást. Ha nem gyerekmentes, akkor simán utálja a gyerekeit, és rá kijelenthetem, hogy rossz anya.

Elképesztően toxikus a jelenléte.

2022. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok. Kiderült, hogy lányom autista, de ez nem azt jelenti, hogy most akkor nálatok is ez a gond!!! Nálunk sokszor túltelítődés okozott gondokat + az, hogy ő feketén-fehér látja a világot. Vagy-vagy... Ezért nem működött nála az alkudozás.
2022. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es nagyon jól megfogalmazta a lényeget!

Sokkal könnyebb kezelni a helyzetet, ha kívülről szemléled magatokat, ha megérted, hogy mi játszódik le a gyerekben.

Arra meg ne figyelj, hogy mit szól az utca embere a hisztihez. Ha zavarja őket, akkor segítsenek rajtatok!

Én egyszer leteremtettem egy idős nénit. A lányom épp előadta a hattyú halálát valami hülyeség miatt, próbáltam orvosolni a helyzetet: nem engedtem az akaratának, de közben nyugtatgattam, beszéltem hozzá. Erre a semmiből jött egy nő, hogy anyuka, hagyja, hogy a szegény gyereknek azt csináljon, amit ő akar. Na ott durrant az agyam! Kiosztottam a nőt rendesen.

2022. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat 🙂.Nem verem volt, hogy el seszakadt a cérna mikor kacagva fut előlem neki a kocsinak, igen rá csaptam a kezére ,de azt nem azt jelenti ,hogy verem .De igen kicsit ki vagyok ,hogy semmi segítség se oviba se bölcsibe nem lehet menni 2 gyerekkel szinte folyton betegek bezárkózva ,de még le se lehet menni mert visit a gyerek .De igazgatók van próbálok csak egy időszakra koncentrálni és kitartónak lenni
2022. febr. 14. 10:24
 16/17 anonim ***** válasza:

Vannak technikák, amik tanulhatók: nézd meg az Együttérző nevelés és Kapcsolódó nevelés tanfolyamait esetleg.

Egyébként esetleg fizetett segítség, alias bébiszitter, nem jöhet szóba?

2022. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy látom hogy megteszi a gyerek mert veled meg teheti.Nagyon gyenge kézzel fogod,nem vagy következetes,ahogy a válaszaid olvasom.Sajnos így semmit nem tudsz tenni.Csak azt vedd számításba,hogy 13-14 évesen tripla ekkora pofajuk van.Tudom mert van egy 21 éves fiam is a két êves lanyom mellett!Szóval minden êlet kornak meg vannak a maga nehézségei,de ettől lesz százszor nehezebb.Nem mozog aznap,huu de nagy dolog.Akkor nem mozog.Ki fogjátok bírni.Ne kibúvót keress,hanem vedd kézbe az irányítást!Nem te vagy a gyerek,hanem fordítva!Első voltam.
2022. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!